Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló szedésétől...

Fogamzásgátló szedésétől lett-e valakinek fejfájása, magas vérnyomása?

Figyelt kérdés

Második gyerekem születése után visszatértem a régi fogamzásgátlóm szedéséhez, amit évekkel ezelőtt is szedtem. Már az első héten sűrűn megfájdult a fejem, aztán már minden nap folyamatosan. Először úgy gondoltam, majd hozzászokom hisz régen is ezt szedtem, panaszmentesen. De a fejfájásom egyre erősödött, már nem tudtam gyógyszer nélkül kezdeni a napot, így elmentem a háziorvoshoz. Kiderült, nagyon magas a vérnyomásom, ami döbbenet, hisz világéletemben alacsony volt, terhesen is sűrűn mérve 90/60 most meg 160/100. A fogamzásgátlót azonnal leállította, vérnyomáscsökkentőt szedek, ez volt két hete, de a fejem még mindig fáj.

Járt valaki így közületek?

Ha igen, mi volt a továbbiakban? Elmúlik a fejfájás valamikor? Rendezőzik a vérnyomás, vagy most már életem végéig gyógyszert szedhetek?

Kérlek aki járt így, írja meg a tapasztalatait, köszönöm!



2015. febr. 3. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! 36 éves vagyok, a húszas éveim elején szedtem fogamzásgátlót, többfélét is, mígnem egy idő után azt vettem észre, hogy a kihagyós napokon fáj a fejem. Előtte nem voltam fejfájós, viszont erősen dohányoztam. Mivel a cigit nem tudtam letenni, abbahagytam a tabit. Sajnos azóta is frontérzékeny vagyok (előtte az sem voltam), épp most is fáj a fejem, pedig már a cigit is rég letettem.

Számomra a fogamzásgátló egy átok, annyi bajom lett tőle, hogy azóta is nyögöm, pedig vagy 15 éve abbahagytam, és nem is szedtem túl hosszú ideig.

A vérnyomásodra nem tudok mit mondani, mert az nekem mindig alacsony, de ha jót akarsz magadnak, soha többé egy szemet sem veszel be.

Mielőbbi jobbulást!

2015. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok a nyáron nekem is nagyon magas lett a vérnyomásom és a nőgyógyász leállított a fogamzásgátlóról.
2015. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Már kezd lemenni a vérnyomásom, és a fejfájásom is tompul, tegnap már nem kellett fájdalomcsillapítót bevennem, és ma sem.

Azt hiszem, akkor a fogamzásgátlót elfelejthetem egy életre.

2015. febr. 10. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem magas lett tőle a vérnyomásom. Egy hónap szedés után abba is hagytam.
2015. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, és a vérnyomásod rendeződött azóta, vagy a magas vérnyomás már megmarad ezek után? Én ettől félek, hogy most már életem végéig vérnyomáscsökkentőt szedhetek, s most még csak 36 vagyok...
2015. febr. 15. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!