Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőmnek jövő héten lesz...

A barátnőmnek jövő héten lesz abortusza. Mivel bíztassam? Lehet ilyenkor egyáltalán okosat mondani?

Figyelt kérdés
Tabletta mellett lett terhes, már van két gyereke és ezt a picit már nem tudják bevállalni.
2010. febr. 10. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

ahol kettő elfér szerintem ott a harmadik is.

ha már van 2 gyereke akkor tudja mit jelent egy pici baba. Biztos nem tarthatja meg??. gondolja át, lehet megfogja bánni később......

Nálunk is van 2 kicsi, mi vállalnánk a harmadikat.Na de nem tudhatjuk az okát amiért nem tarthatja meg. Tényleg, miért kell elvetetni??

2010. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, hogy fel tudja az abortuszt dolgozni az olyan anya, akinek van már 2 gyereke, és szereti őket. Ha emellett dönt, remélem sikerülni fog neki túllépni rajta.
2010. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A nagyfia 3 éves, a kicsi 5 hónapos. Így is alig bírják anyagilag, egyikük sincs agyonfizetve, plusz lakáshitel.

Nekem is van gyerekem és már bocsi az elsőtől, de én nem értek egyet ezzel, hogy ahol kettő elfér....

Én sem tudnék bevállalni egy harmadik. Sajnos ilyen világot élünk.

2010. febr. 10. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Bíztatni, vígaszt nyújtani szerintem nem lehet, majd neki kell szépen lassan feldolgozni valamennyire ezt a szomorú eseményt. Mindenki el kell, hogy döntse, hogy melyik utat választja....én pl. nem tudnám elvetetni a gyermekem akkor sem ha első de rosszkor jön akkor sem ha már a harmadik és úgy gondolnám, hogy anyagilag nem tudom vállalni. Nálam nincs olyan körülmény, ami indokolná, hogy egy életet elvegyek.

Édesanyámnak volt abortusza...kettőnk után a harmadikat nem merték bevállalni, de a a mai napig lelki beteg, ha csak rá gondol. Kb. 30 éve volt....

2010. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Na ez az, utolsó írásban van a lényeg. most nem tudja bevállalni, de egész életében, ha a két gyerekére néz, eszébe fog jutni az a harmadik... nagyon nehéz ez. nem vagyok nyomorközeli helyzetben, így nem vagyok hiteles, ha azt mondom, én bevállalnám azt a harmadikat. de nem erről szólt a kérdés, hanem, hogy mivel tudod vigasztalni. Legnikább semmivel, minden csak üresen csenghet ilyenkor. Szóval ha ő döntött, akkor ezt neki kell feldolgozni.
2010. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan csak egy babám van, de korábban én is azt mondtam, hogy ahol elfér kettő ott a harmadik is.... most hogy jó pár hónapja itthon vagyok, egy kevés gyed-el és látom mekkora iszonyú feladat ellátni a csöpséget, mind fizikailag, mind lelkileg mind pedig anyagilag....hát lehet én is meggondolnám még a másodikat is. Mert hiába tartom meg ha lassan nem tudom hogy másnap mi kerül az asztalra. Annak a babának szükségletei vannak, meg kell neki venni a pelenkát és hasonlókat, hiába örököl sok mindent! Vannak napi szükségletei! Mi van ha tápszeres lesz és több ezer ft-ért kell venni?! Senki sem sz@rja a pénzt már bocsánat..... persze az embernek lelkiismeret furdalása van, de akkor hogy érezné magát ha ott a három gyereké, és eladósodnak, bizonytalan a jövő, az iskoláztatás, ha egy egyszerű ajándékot sem tud megvenni nekik, mert nem fussa rá.... anyósom ilyen, igen csak szegény körülmények közt nevelte fel a 3 gyerekét... karácsonykor 24 én ment a bolhapiacra valami apróságért.... ma már ő is azt mondja, hogy ha újra kezdené, nem vállalná be mind a 3-at :(
2010. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát szerintem meg a gyerek nem egy tárgy, hogy pl "ahol két váza elfér ott egy harmadik is" Szerintem ez elég lenéző egy gyerekre nézve!

Te ismered őt, lehet hogy nem fogja engedni hogy nagyon támogasd, de ha igen akkor csak legyél mellette hogy tudja rád számíthat és nem nézed le mint egyesek itt.

2010. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

én nem pontoztam le senkit csajok, köszi a válaszokat!

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit mondanátok, főleg akik megtartanák, hogy ha pár hónap múlva azt kérdezném, hogy hol gyűjthetnék adományt a barátnőmnek, mert nincs mit enniük.

Sajnos aki nem tudja, hogy mi az, hogy be kell osztani az utolsó fillért is, az egy ilyen döntést soha nem fog megérteni. Pedig higyjétek el, ha tehetné megtartaná. Az első babáját elveszítette, az is nagyon megviselte.

2010. febr. 10. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
13:37-es vagyok. Azt még elmondanám, hogy esetleg próbáld meg úgy vigasztalni, hogy a másik két gyerekére is gondolnia kell, fel kell tudnia nevelni, és próbáljon meg rájuk gondolni. És nagyon gondolja meg, hogy fel tudja-e majd dolgozni, mert egy olyan anya, aki ki van borulva egy életen át az talán rosszabb, mint a szűkölködés. Ha eldöntötte, próbáljon kemény maradni, és túltenni magát rajta. Nem vagyok a helyében és soha nem is szeretnék, de a másik kettőért keménynek kell lennie. Sajnálom. Nem hiszem, hogy segít, de a semminél több.
2010. febr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

14.34-es vagyok.

Jelen pillanatban mi is nehezen jövünk ki a pénzünkből, szülői segítség nincs, sőt ők szorulnak a mi segítségünkre! Most várom a második gyermekemet. Nem tervezünk többet, de ha becsúszna fizikailag képtelen lennék elmenni az abortuszra, pedig lehet, hogy sok áldozatot kívánna tőlünk három gyerek felnevelése....de nem lehetetlen.

A barátnődet nem ítélem el cseppet sem, én csak azt írtam, hogy én képtelen lennék erre!

2010. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!