Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babysitterkedés külföldön 18...

Babysitterkedés külföldön 18 éves kor alatt?

Figyelt kérdés

Idén leszek 17 éves és jól jönne valami nyári munka, és mivel szeretem a gyerekeket és általánosságban jól ki is jövök velük, arra gondoltam, hogy ez egy remek lehetőség lenne arra hogy fejlesszem nyelvtudásomat, illetve hogy összeszedjek egy kis pénzt is.

Viszont nem végeztem semmilyen babysitterkedéshez kapcsolódó tanfolyamot, minden tapasztalatom és tudásom a húgaimtól, illetve egy-két ismerősünk gyerekeitől származnak.

Így is van szerintetek esélyem kijutni? Esetleg nincs valami oldal vagy fórum ahol lenne esélyem találni egy családot? Vagy bármilyen ötlet ami közelebb vinne a célomhoz? Minden segítséget örömmel fogadok:)



2015. febr. 6. 17:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyébként francia és angol (de főleg francia) nyelvterületeken gondolkodom, ez még egy elég fontos infó:D
2015. febr. 6. 17:13
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom egyedül ki se mehetsz.


De ha mégis, akkor au-pair lennél, kéne EUs tb.

Ja és ha nem vagy perfekt, nem hiszem hogy alkalmaznak.

Pl el tudnád mondani egy orvosnak, ha mit ad isten baja van a gyereknek.

Nézd, nekem is kiskorú a bébiszitterem de pár óránál többet nem bíznám rá.

2015. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a keresőbe, hogy au-pair vagy babysitter, s kigoz egy csomó találatot. Előre is bocs, amit most leírok, de én rávilágítanék a másik oldalról: nem nagyon hinném, hogy rábíznám a gyerekemet olyanra, akir nem ismerek, vadidegen és még nincs is kiképezve arra, mit tegyen, ha lázas a gyerek, netán félrenyel, stb. Általában cégek szoktak közvetíteni, képzett babysittereket, pont ezért...
2015. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jéé, 2-es is szinte ugyanazt írta :-)
2015. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, kiegészíteném még egy kicsit. Hivatalos úton biztosan nem kerülhetsz ki, 18 év alatt nem valószínű, hogy alkalmazna bárki külföldi diákmunkán. Ha nem hivatalosan, valamilyen szervezeten keresztül mennél, akkor pedig baromi nehéz dolgod lenne, hiszen nincsen biztosított munka, biztosított szállás, nem véd semmi, nincs senki, aki segít, bizonytalan a helyzeted és a fizetésed is, simán kihasználnak és megbízhatatlan az egész helyzet. Én nem ajánlom.
2015. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a betűhibákért: félhomályban írok fekete klavin :-)
2015. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az au pairok gyakran háztartást is vezetnek.

Az nem nagy kunszt, hogy pár órát lefoglalsz egy-két gyereket.

Egy bentlakó babysitternekem ennél több feladata is van.

2015. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

A kettesnek annyit, hogy igen, eltudnám mondani az orvosnak hogy mi történt, mi baja a gyereknek, ennek ellenére, természetesen értem mit szeretnél mondani.


Még mindig várok válaszokat, tanácsokat, oldalakat, ha valaki esetleg valami újjal tud szolgálni, akár a későbbieket tekintve is, esetleg saját tapasztalatokat:)

2015. febr. 6. 18:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Lehet nem jött le, de felnőtt kíséret nélkül ki se mehetsz.

Nem vállalhatsz legálisan munkát.

Ha a család nem fizet ki, így jártál. És ha lebuksz adócsalás.

Ugyanis szerződést nem írhatsz alá.

Egy évig még bírd ki, keress magyarban családot az óvodaszünetre.

2015. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, 18 alatt ne menj még ki dolgozni. Mellesleg jogsid van, mert legtöbb ilyen munkában az is elvárás, h autóval kell hozni vinni a gyerekeket.
2015. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!