Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik külföldön illegálisan...

Akik külföldön illegálisan tartózkódnak, hogyan lehetséges gyerket szülniük, nevelniük?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam milyen kategóriába írni a kérdést, tehát

Hallottam hogy Amerikából hazament egy család, kisgyerekkel, mert hazatoloncolták őket. a kisgyerek amerikai állampolgár, és ott született. hogyan lehetséges hogy illegálisak voltak, mégis született egy gyerek. Hiszen akkor orvosi ellátás, a szülés nem tud legális úton haladni. VAgy lehetséges hogy menekültként mentek és akkor még volt támogatásuk? Vagy esetlen túrista vízummal rendelkeztek? és miután lejárt akkor toloncoltál őket haza? Mert szerintem ha valaki illegális vagy túrista nem igazán van neki módja gyereket szülni, nevelni.



2015. jan. 9. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nos. Ükanyáink is otthon szültek, nem kórházban.

Nem jártak suliba. Otthon tanította őket a szülő, vagy ha olyan közösségben laktak, akkor ott lehet, hogy volt "iskola" az ilyen gyerekeknek. Tudod, az ilyenek emberek általában nem elszigetelvbe élnek, hanem azonos nemzetiségű emberek közelében, és ott sok féle szakma képviselője lehet, megoldják egymás között. AKár még egy kontár, önjelölt orvos/ bába is lehet közöttük.

2015. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell, hogy a konzul tartsa a gyertyát, amíg készül a gyerek! :)))) A terhességet, szülést is végig lehet vinni orvos, kórház nélkül, ahogy az néhány tízezer éven keresztül zajlott. Az, hogy nálunk magától értetődő, hogy végigkíséri egy rakat szakember a terhességet, más népeknél ez másként lehet.
2015. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy illegális van ott nem azt jelenti, hogy egyből kitoloncolják, ahogy korházba teszi a lábát, hanem azt, hogy nincs biztosítása, így számára nagyon sokba kerül bármélyen orvosi ellátás. Egy abrátnőm apja így van kint, egy fogáaszati beavatkozás többezer dolcsiba került neki, mert nincs biztosítása. Amúgy dolgozik, lakást bérel, senkinek semmi baja velük, amíg nem csinálnak galibát.
2015. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan a jogi hátterére gondolok, hogy hogyan lehetséges, illetve milyen státusszal rendelkezhettek. én is kint élek, és borzasztó összegekbe kerül az orvosi ellátás, a szülésbe bele se merek gondolni

nem arra gondoltam hogy hogyan tudja megszülni, mert doki nélkül lehetséges, de akkor nem lesz személyazonossága a gyereknek, nem tud utazni, stb...

2015. jan. 9. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem úgy megy az, hogy bármilyen hivatalos szerv közelébe kerül, akkor már riaszt a jelzőrendszer, hogy "hahó, itt egy illegális ember". Ez leginkább akkor történik csak meg, ha meggyűlik az ember baja a rendőrséggel, vagy csak szimplán megbírságolják valamiért, és ilyenkor ellenőrzik a tartózkodásának a jogcímét. De egyébként ugyanúgy tud dolgozni, ügyeket intézni (a gyerekének is), csak igyekszik elkerülni az olyan helyzeteket, amikor a tartózkodás jogcímét firtathatják.
2015. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ez nem egészen így működik mint ahogy olvasom, én is itt élet,szerencsére legálisan, de mindegy nem ez a lényeg.

A legtöbb orvos nem áll szóba illegálisokkal, hiszen ha valami komplikáció fellép szülés közben, akkor az a dokinak se lenne jó. És amikor anyakönyveztetik akkor a szülőnek is kell legalább a permanent resident kártyája, ez lenne a kérdésem hogy hogyan oldják meg.

2015. jan. 9. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
De akkor miért nem egy helyi, hasonló oldalon kérdezed ezt meg? Az ott élők valószínűleg pontosabb választ tudnának adni, mint mi itt, Magyarországon, ahol a kutya se akar illegálisan hosszabb ideig tartózkodni :D
2015. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves kerdezo!

Te meyik allamban elsz? A kutya nem kerdezi meg, hogy te legalisan vagy e ott vagy sem. Es tobb ezer dollarba se kerul a biztositas.

2015. okt. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!