Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ütöttetek rá a baba kezére...

Ti ütöttetek rá a baba kezére (persze gyengén), ha olyat csinált amit nem szabad? Pl. konnektorhoz nyúlkálás, kábel rángatás.

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én 17 hósom már leszokott erről. Néha rámutat a konnektorra, és mondja hogy dádá...de már nem igazán jellemző, hogy odanyúl! Én soha nem ütöttem a kezére semmiért, pedig napi szinten érdeklődött minden iránt ami veszélyes. Inkább mindent elkövettem, hogy ne kelljen milliószor hajtogatnom naponta hogy "nem szabad"! Vettünk vakdugót a konnektorokba...sőt le is ragasztottam a széles ragasztószalaggal, a kábeleket/hosszabbítókat elrejtettük, a konyha bejáratához vettünk rácsot. Mindent ami veszélyforràs ki kell iktatni, mert a kis felfedezőt aztán nehéz megállítani, és ő erről nem tehet neki ez a dolga...ezért nem bántottam soha.
2015. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

én azt olvastam itt erről, hogy ha majd óvodában a társait fogja ütögetni és azól a vezető, akkor nem lehet megmagyarázni, hogy ilyet nem szabad, hisz maga a szülő is azt tette


amúgy én babám már 8 hónapos korától érti, hogy nem szabad, ha mondom

2015. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
*és kapásból másik játék után néz, mintha mindegy lenne :)
2015. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1-eshez annyit szólnék hozzá, h az miért jó, ha mindent megszüntetsz? Konnektorban OK, h vakdugó, na de leragasztani?... Meg olvastam is már több, baba témával foglalkozó oldalon, h nem jó, ha mindent elzárunk és lezárunk. Ok, persze a késeket ne rakjuk ki neki játszani, de így soha nem tanulja meg, ha vmit nem szabad, m eleve nem is fér hozzá.


Fiam 2 éves. Most egyik nap ütöttem rá a kezére, m sehogy nem akarta megérteni, hogy a nyomorult falilámpát (régi ház), nem rángatjuk, csavargatjuk, m megráz az áram.

Szerencsére amikor felfedező úton volt, sikerült megértetni vele, mit nem szabad. Elmondtam neki határozottan, hogy nem, és egy idő után nem is próbálkozott.

2015. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem ütöttük meg soha (3 éves). Nem vagyok híve a testi fenyítésnek semmilyen korban, de aki egy babát képes megütni... nos az nem biztos, hogy szülőnek való véleményem szerint.

Amíg olyan pici volt, hogy nem értette, hogy mit nem szabad és főleg miért, megszüntettünk körülötte minden veszélyforrást (gyerekzárak, vakdugó, babakarám stb). Később pedig elmagyaráztuk neki, hogy mit nem szabad és miért. Persze nem volt ez ilyen egyszerű, pláne nem a dackorszakban, időnként be kellett vetni valamiféle büntetést, de ez soha nem volt ütés.

2015. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom a vakdugót élvezettel piszkálta ki a konnektorból...

Babaként nem ütöttem rá, de kisgyerekként, kb. másfél éves kora körül már igen.

Persze ez csak a saját tehetetlen dühöm volt, most 2 éves múlt, néha most is rá kell csapnom, ha nagyon idióta dolgot csinál, pedig milliószor elmondtam már neki mit nem szabad, de még jó ideig ismételgetnem kell.

2015. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Julie S ***** válasza:
84%
Én egyszer a fenekére csaptam rá 14 hónapos korában, mert mással már nem tudtam kizökkenteni az egyik növényünk rángatásából (bármit próbáltam, mindig rögtön visszatért és tépte, nyúzta szegényt). Meg is sértődött rajta kicsit, de azóta békén hagyja a növényt. :) És a félreértések elkerülése végett: nem verem a gyerekem, nem fenyítem és hasonlók. Csupán végső próbálkozás volt, hogy kizökkentsem valamiből, amibe belelovalta magát. És mivel meglepte, így hatott is.
2015. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Büntetési célból még soha. A türelmesen, gépiesen ismételt nem eddig működött, most 9 hónapos.

Játékból szoktam, egyfajta pirospacsizás, felváltva ütünk egymás kézfejére a levegőben, vagy ötöst ad. Ez gyengéd ütés/paskolás, de ő nem érzi annak, mert nagyon vigyorog rajta és sokszor ő kezdeményezi.

2015. febr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a fajta "büntetés" nem célravezető ennyi idős babáknál...Nekem soha nem jutott eszembe megütni a 13 hónaposomat...Inkább elterelem a figyelmét, elvezetem onnan, amihez nem szabad nyúlnia, ha kell ezerszer is. Szerintem ők még nem is értik, miért bántod. Persze meg kell tanítani arra, mi az, ami nem szabad, de nem hinném, hogy helyes lenne ez a módszer. Mi még a 6 éves gyereket sem ütjük meg, más módszerrel büntetjük, és használ.
2015. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze én sem ütöttem még meg soha a lányom,nem vagyok híve a testi fenyítésnek, csak kíváncsi voltam a véleményetekre.
2015. febr. 8. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!