Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még olyan anyuka, akinek...

Van még olyan anyuka, akinek így szopizik a babája/kisgyereke?

Figyelt kérdés

13 hónapos a babám, nap közben már nem nagyon igényli a cicit, max. 1-2x. Éjjelente rengetegszer, van, hogy óránként is.

A napközbeni cicizéssel van gondom. A kanapén szoktunk lenni, elvileg klasszikus "kartartásban", de kb. 10-20 mp. múlva elkezdi feltolni a popsiját, fel is áll a lábára, forgatja a fejét, ami miatt gyakran rángatja a cicit és ezzel fájdalmat is okoz. Azt hittem egy darabig, hogy azért, mert közben figyelni akar a többiekre (nagyibb tesók, meg sok inger van), de ha elvonulok vele, vagy csak kettesben vagyunk, akkor is ez történik.

Talán nem jön neki elég gyorsan? Nem szeretném még elválasztani, de lehet hogy le kell kapcsolnom a nappali szopikról, mert nem jól bírom ezt.

Másnak van ezzel tapasztalata? Mi lehet az oka?



2013. júl. 20. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Már nem igényli a szoptatást, már csak játszik a ciciddel. Az egyik barátnőm 1 éves gyereke is ezt csinálta, ezért fokozatosan el is hagyta a szoptatást. Óránként kelsz fel hozzá éjszaka?! Neked kötélből lehetnek az idegeid és kimeríthetetlen lehetsz. Nálunk az ikreknél volt olyan, hogy éjszaka felkelte 1-2-szer még csecsemő korukban, de az is csak 8 hétig tartott. Szépen átalusszák már lassan 4 éve az éjszakát, pedig ők is szoptak.
2013. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyeneket csinált. Viccből, élvezte :)

ennyi idősen a fogzás és a szeparációs szorongás is okozhat gyakori éjjeli ébredést.


Próbáld meg fekve szoptatni vagy ültesd magaddal szembe a térdedre, akkor vajon mit csinál? :) Lehet, h tényleg figyeli, mi történik körülött,e besötétíteni nem tudsz a szopi idejére?


Egyébként ha cska a játék az oka, akkor ez eé fog múlni idővel (de mindig kitalálnak vmi újat...)

2013. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én kislányom 14 hónapos,ő sem nyugszik szopi alatt,jár keze-lába,csapkod,felül,nehéz már ilyenkor,h 5 percig is nyugton maradjanak..pedig én mindig csendes,besötétített szobában szoptatom..
2013. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 9 hónapos de úgyan ezt csinálja szoptatás alatt. nekem is van hogy játszik a cicivel na akor már csillagokat látok néha úgy rá harap és nyújlitsa az injével. ő 3 max 4 szer kell éjszaka.
2013. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Szerintem is próbáld más pózban és/vagy helyszínen szoptatni őt, hátha az segít. Vagy még jobban szeparálva.

De biztos, hogy tényleg szopizni akar akkor, amikor így tornászik? Nem lehet, hogy annyira még nem is szopis, ezért ugrabugrál így? Próbáltad már, hogy vársz még ilyenkor egy kicsit, hogy szopisabb legyen, ill. lenyugodjon egy kicsit?

Alvás előtt próbáltad már szoptatni? Hátha akkor nyugodtabb lenne. Nagyon édes lehet egyébként, hogy ennyire dolgozik rajtad a szentem. :) Csakhát elhiszem, hogy szanaszét nyúz téged...

Nem vagy te magad valamiért feszültebb mostanság? Nem lehet, hogy ezért (is) ilyen izgága? (Bár az is lehet, hogy simán csak gyakorol, főleg, ha mostanság indult be valamilyen új mozgása.)

Egyébként ha napközben már csak 1-2x szopik, akkor szerintem korai még azon gondolkodni, hogy elhagyod ezeket.. vagy ennyire nagyon rossz?

Mmm, nem lehet, hogy a melled is érzékenyebb lett a sok éjjeli szoptatástól?


Egyébként az enyém is ennyi idős és ő is stabilan ébred még éjjelente. Ő most kezdett el felállni meg lépkedni, és a beszéde is látványosan megindult pár hete, szerintem ezért is cicista manapság. Ettől mondjuk nem vagyok kipihentebb:), de legalább tudom, hogy ez azt jelzi, hogy szépen fejlődik.

2013. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Talán mindegyikben rejlik valamennyi igazság.


Én arra is tippelek, hogy egy évesen vezettük be a cumisüveget (bonyolult okokból), és abból biztosan könnyebben jön, azt látom, hogy egyszerűen nem jön neki annyira, mint szeretné, az egyik mellemet (amelyikből lassabban jön) amúgy is elutasította már, illetve éjjel néha rá tudom tenni arra is.


A stressz is igaz, 3 kisgyerekkel otthon sajnos nem tudok elvonulni, ezért is szopizhat inkább éjszaka, no meg mert más okokból sokszor ébred nagyon, rossz alvó, sokat fáj a hasa.

A melleim alapból nincsenek rossz állapotban, teljesen jól bírják, a rángatás-csavargatás azt hiszem senkinek nem esne jól.

Igyekszem kivárni, amikor már "nagyon cicis", épp ma elaludt cicin nap közben, ilyen havonta max. egyszer fordul elő, szóval most jó volt az időzítés. :)


Majd csak alakul. Elválasztani nem szeretném (amúgy is valószínűleg az utolsó babám, akit szoptatok), de ahogy alakul. Meglátjuk.

2013. júl. 25. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!