Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fekete füst benzines kocsiból,...

Fekete füst benzines kocsiból, és állandó rángatás váltásnál?

Figyelt kérdés

Opel Corsa B 1.2i kocsim van, és nemrégiben ellenőriztem a gyertyáimat, amiből kettő olajos volt. Az olajsapkán, szürkés barnás hab volt, viszont a hűtővíz szintjében nem észleltem eddig változást.Nem a megváltást várom tőletek, hogy látatlanba mondjátok meg, mi a baj, csak az érdekelne, hogy ha hengerfej tömítést kell cserélni, akkor milyen árkategóriában gondolkodjak?

Viszont további problémák is vannak sajnos :/

indításnál semmi baja a kis drágának, viszont ahogy felmelegszik a motor, iszonyatosan rángat ha váltok, és ha leállítom,, majd 5 perc múlva indítom, alig akar elindulni.

Ha kenem neki a gázt mint az állat, akkor megy a motor rendesen ( de valamiért nem pörög ki teljesen), de ha leveszem a lában a gázról befullad.

Ha folyamatosan padlón nyomom a gázt, olyan 10 másodpercig, akkor utána elkapja az ívet, de den egyenletes az alapjárata sem.

Valamint, a nyári 6.2-es fogyasztásról felment 9.2/9.6 L-re


2015. febr. 2. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyék bele új motort. A mostanit már kinyírtad.
2015. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne halgass 9mm-re. Valószínűleg túl sokat üzemanyagot kap, akkor szokott ez a probléma lenni, mivel nem tudja rendesen elégetni, ezért is koszosodik a gyertya. Vidd el autószerelőhöz, nem hiszem hogy nagy baja van. Szerintem olcsón megúszod. A fehér hab ilyenkor nem probléma, mivel télen a kondenzvíz szépen lecsapódik az olajbetöltő nyílás körül.
2015. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezzel megnyugtattál :)

Az olajat amúgy is cserélni kell majd mert 12000 km van benne (tudom,, hogy sok de nem volt rá keret)

Viszont ami érdekes, hogy hidegen nagyon jól megy, bár indításnál, kicsit nehézkesen veszi fel az alapjáratot, viszont 5 perc után az is jó.

De ahogy a motor eléri az üzemi hőmérsékletet, akkor jelentkeznek a kérdésben is felsorolt problémák

2015. febr. 3. 19:57
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldódott a probléma :)

Csak a hőmérséklet szabályzó gomba ment tönkre, meg a termosztát (Nagy szerencsémre nyitott állapotában), és 15 ropiból meg is úsztam szereléssel együtt ^^

2015. márc. 2. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!