Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbe adnátokiígy a gyerekete...

Örökbe adnátokiígy a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Gondolatkísérlet.

Két gyereketek van a férjetekkel. Egy 9 és egy 4 eéves.

A férjetek súlyosan megsérült, kétséges, hogy járni fog.

Ti éjszaka 12 óráztok, de nem tudtok megélni ennyiből. A nővéretek küld pénzt, külföldről.

A nővérnek korai menopauzája van. Mikor meglátogat, arra kér végső elkeseredettségében, hogy add örökbe a kisebbik gyermeked.

Örökbeadnád, ha tudnád, hogy évekig nem láthatod, viszont így kitör abból a nyomorból, amiben éltek?

A helyzet javulására nincs rremény.



2015. febr. 8. 10:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, hogy a nyomort nem érthetjük, hála Istennek, hiszen nekünk is meg van, ami kell, ha nem is élünk nagy lábbal és sok-sok minden után vágyakozunk, de hogy lemondjunk a saját gyerekünkről mélységes nyomornak kell lennie körülöttünk, mert én úgy gondolom, hogy, ha enni kap a gyerek, ruhája van, még ha nem is márkás, de drágább cuccokra nem telik, akkor a gyereknek mindig jobb a szüleivel, mint bárki mással. A háborút én sem értem. Melyikről beszélsz?
2015. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
biztos,hogy nem inkább napi 20órát dolgoznék összeesésig mint,hogy örökbeadjam
2015. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem adnám és csodálkozok,ha a szülők megtették.
2015. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat igazatok van, nem néztem az időpontot. Egyébként a második világháborúról beszéltem. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy ennyi információ alapján nem lehet ítélkezni senki felett. Egyébként meg hiába dolgoznál 200 órát ha nincs ki alkalmazzon. Nincs munkahely. Nem hiszem hogy jószántából adta örökbe a gyereket (egyébként családtagnak, nem idegennek). És nem tudom mit tennék, ha ilyen helyzetbe kerülnék, nem biztos az a jó választás hogy mellettem éhezik és fázik, ne adj isten éhen halunk mindketten. Az anyai ösztön azt diktálja hogy neki jobb legyen, ő ne éhezzen, fázzon, ha tudom hogy jó helyre kerül akkor nem lehetek önző és nem tarthatom magam mellett éhen halni. És most itt nem arról beszélek hogy nincs márkás ruhája és téliszalámi helyett csak párizsit eszik.
2015. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Örökbe biztosan nem adnám. Bár azért régebben tudom, hogy sokan küldték tehetősebb rokonhoz a gyereküket, mert otthon annyira szegények voltak a szülők. Ezt még akár - ideiglenesen! - elfogadhatónak tartom, de hogy teljes egészében odaadjam a négyéves gyerekemet a nővéremnek, azt biztos hogy nem tenném meg. Mondjuk azt se szívesen, hogy hosszabb időre elengedjem magam mellől, de azt még mindig könnyebben, mint azt, amit a nővér kér.
2015. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ez a nagymamámákkal is megtörtént, bár régebben, 70 éve... nagyon szegények voltak, sógorék meg gazdagok, így azzal segítették a családot, hogy a legidősebb gyereket magukhoz vették, kitanították, felnevelték.

én ezt nem tenném meg, de nagymamám szerint annak idején ez teljesen normális dolog volt. bár hozzáteszem, tényleg nem 40 évvel ezelőtt

2015. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk volt a tágabb rokonságban olyan, hogy az egyik rokonnak nem lehetett gyereke, a másik család pedig az egyik lányát odaadta pici korában, hogy neveljék ők....én nem értem ezt meg, de előfordul.
2015. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!