Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők: anyukák és apukák, ti...

Szülők: anyukák és apukák, ti mit tettetek volna (Harry Potter) Mr. Kupor helyében? Föláldoznátok gyarló, gaz gyereketeket az igazságért vagy őt védenétek akkor is, ha teljesen elítélendő a tette?

Figyelt kérdés
Aki olvasta a könyvet...
2014. okt. 6. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én (úgy hogy közbe belehalok a fájdalomba) feláldoztam volna a fiamat az igazságért, de úgy, hogy a börtönben eltöltött ideje minden napján látogatnám, segítenék neki abban, amiben lehet, és támogatnám őt lelkiekben.

De ha képes volt azt tenni, amit tett, akkor vállalja érte a felelősséget.

Mellesleg szerintem amelyik szülő nem csak anyagiakban, hanem lelkiekben is támogatja a gyermekét, elegendő szeretetet kap, figyelmet és gondoskodást, abból a gyerekből nem válik rossz ember.

2014. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos nem tudok érdemben válaszolni erre a kérdésre, mert 17 vagyok és soha nem volt gyerekem, remélem nem is lesz. De, amióta tavaly elolvastam az összes HP részt (életemben először), azóta ez az egyik téma, ami a legjobban foglalkoztat belőle (talán azért, mert van pár vonatkozása az én életemre, élményeimre, tapasztalataimra), sok mindent elolvastam vele kapcsolatban. Mondjuk lehet, hogy ezt furcsának fogjátok találni, de nekem igazából Bellatrix, a pici Barty és a Lestrange-ék (miért nem tudhatunk róluk többet, miért?) a kedvenceim, és egyáltalán nem tartom elítélendőnek vagy gonoszságnak a tettüket. Igen, tudom, óriási károsodást okoztak, de hát van ilyen. Az életben történnek ilyen dolgok, de egyszer ígyis-úgyis meghalunk, a múltat pedig nem lehet megváltoztatni. Néha áldozatot kell hoznunk azért, amit szeretünk. Végülis az elkövetők se jártak jobban, 14 év Azkabanban, Barty megkapta a dementorcsókot, Bellát megölte Mrs Weasley, a Lestrange-ék pedig valószínűleg a Sötét Nagyúr halála után az egész életüket börtönben töltötték. Szóval senkinek sincs könnyű élete. De vajon mi lett volna, ha nem teszik meg. Nagy valószínűséggel a Sötét Nagyúr sosem éled újjá, ők pedig élhették volna unalmas, normális életüket, a társadalomnak a törvénytisztelő polgár képét mutatva, miközben soha nem csinálhatták volna igazán azt, amit szerettek.


De megpróbálva a kérdésedre, szerintem ha nekem gyerekem lenne, azt biztos szeretném (nem azért van vkinek gyereke, hogy utálja), szóval ha ilyet tenne, én mindenképpen megpróbálnám kimenteni (persze, ha már azelőtt is utálnám a gyerekem, akkor nem).

2014. okt. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!