Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki nem a mostani divatos...

Van aki nem a mostani divatos neveket adta a gyerekének?

Figyelt kérdés

Régebbi nevet.Pl. Krisztina, Andrea,Zsuzsanna, Szilvia,Tünde,Tímea,

Katalin stb.


2015. febr. 8. 23:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
János, Tibor stb? :D Vagy lány lesz? Mostani divatos nevek? Erre kíváncsi lennék...
2015. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Orsolya milyennek számít? Régi vagy divatos?

(Mert a miénk ez lesz) :)

2015. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%
Én azért (is) választottam a Villő nevet, mert ritkának gondoltam. Itt tudtam meg, hogy (sajnos) egyre gyakoribb, de azért még a "divatostól" egyelőre messze van.
2015. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Több név is van, ami tetszik a régebbiek közül, mi mégis ritkát (nem divatosat) adunk neki, nyilván ami tetszik is. Csak azért, mert sosem szerettem, hogy rajtam kívül még 5 lányt hívnak úgy az osztályból, mint engem, ráadásul a vezetéknevem is nagyon gyakori. :D Szóval biztos lett valami kattanásom ezzel kapcsolatban, azért inkább ritkát akartam mindig is.
2015. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Adél a kislányom.
2015. febr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm kislánya Anikó lett,szerintem szép név. Divatos kb 30 éve volt inkább. :)
2015. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

" mi mégis ritkát (nem divatosat) adunk neki, nyilván ami tetszik is. Csak azért, mert sosem szerettem, hogy rajtam kívül még 5 lányt hívnak úgy az osztályból, mint engem,"


Utána néztél az elmúlt tíz év statisztikájának vagy saját érzésből gondolod, hogy ritka?


Ezt csak azért kérdem mert sokszor előfordul, hogy adnak valami ritkának gondolt nevet aztán oviban van 5 másik gyerek ugyanazzal a "ritka" névvel.

2015. febr. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Eszter lett a lnyom. Nem néztem utána, hogy ritka név-e. Gondoltam, hogy nagyon sok felnőtt ismerősömet így hívják, tehát manapság nem lehet túl gyakori. A Kisfiam csoportjában erre rögtön van két kislány is, akit így hívnak. Hanna, Kincső, Csenge, Dorina, Lara, Szofi, Natasa és hasonlóan felkapott divatos nevűek pl pont nincsenek. 25 gyerekből 2-3 azonos nevű még elmegy szerintem. A másik a Zsófi név lett volna, ami tetszett. Szintén régi névnek gondoltam. Aznap, amikor szültem pont 3 kislány ezt a nevet kapta a 7 közül. Amúgy tetszik a Szilvia, a Zsuzsa, a Katalin (Kata) és a Tímea nv is.
2015. febr. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam Szabolcs

ez nem gyakori név,az oviban pl ő az egyedüli

engem a brendonoktól,kevinektől,benettektől,noelektől, zoéktól stb kiráz a hideg.

inkább adnék egy hagyományos nevet,ha lenne még gyerekem

2015. febr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

Mi a Lilla nevet adtuk a kislányunknak. Csokonai után... :) nem újkeletű, hogy mennyire elterjedt, nem tudom.

(magyartanár vagyok:) )

Még a Noémi, és a Flóra volt a pakliban.

2015. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!