Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenhonnan azt hallom,...

Mindenhonnan azt hallom, olvasom, hogy alacsony jövedelmű családba miért csinál a férj gyereket. Mert ilyenkor az anya ott sincs? Nyilván a barátnőivel kanasztázik?

Figyelt kérdés
Vagy ez is csak a - szidjuk a férfiakat - egyik megnyilvánulása?

2015. febr. 10. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A gyereket nem a férj csinálja, ahhoz azért 2 ember kell

Ha nincs mire gyereket vállalni, az 2 ember felelőtlensége, nem csak az egyiké

2015. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, te milyen környezetben hallod ezeket, de ez a kérdésed így erősen sarkított és kicsit provokatív is.


Egy normális párkapcsolatban a felelős gyermekvállalás két fél közös döntése és sok-sok dimenzió mentén (pl. anyagiak, kapcsolat, karrier stb.) kell mérlegelni közösen.


Ahol ez nincsen meg, ott alapvetően talán a kellő kapcsolati, érzelmi intelligencia és/vagy az előrelátás, tervezés képessége is hiányzik.

Ez van. Különféle emberek vannak- de ez nem ok egy ilyen provokatív kérdésre :)


Érdekes, az én környezetemben sehol sem hallom és sehol sem olvasom azt, hogy így mennének a dolgok.

Tudnál linkelni is? :)

(ne a gyakorin feltett kérdésekből indulj azért ki)

2015. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Én még nem hallottam ezt így sose.

Úgy szoktam hallani, hogy minek vállalnak gyereket, vagy sok gyereket. Többes számban. Szóval nemcsak a férfi, nemcsak a nő.

2015. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
En meg nem halottam ezt sehol.
2015. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Leginkább itt a GYK-n inkább azt olvasni, hogy "minek szülsz a semmire?".
2015. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Namost szerintem keves nopartibb gyulekezet van a GYK-nal, de ezt igy meg en se hallottam. Azt mar annal inkabb, hogy minek szulnek a semmire, vagy minek csinaljak azt a sok gyereket (igy egyutt).
2015. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Látom sokan nem ismerik a Gyakori Kérdések nevű internetes oldalt.
2015. febr. 10. 11:47
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Mint a válaszadók többsége, én sem hallottam még soha ilyen formában feltett kérdést. Sőt: ha már a felelőtlen gyermekvállalás kerül szóba, a formula legáltalánosabban a "Miért SZÜL több gyereket az, aki az eltartás/nevelés követelményeinek nem tud megfelelni?"


A következtetésed, Kérdező ("szidjuk a férfiakat") tehát e vonatkozásban, de általános értelemben is rosszhiszemű, téves és tendenciózus. Vajon miért célod 'a' férfiakat valamiféle áldozati szerepben feltüntetni?!

2015. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
#8, dehogynem nézz meg egy tetszőleges kérdést, ahol az apa azért akarja a bíróságon csökkenteni a gyerektartást, mert az új kapcsolatából is lett gyereke... kórusban az a reakció, amit a Kérdező felvetett...
2015. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Akkor Te nem olvasod a "mire szülnek ezek a nők" illetve "semmire szült" kérdéseket...


Mert ilyen is rengeteg van itt, sőt több mint az általad emlegetett.

2015. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!