Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az az...

Szerintetek mennyi az az összeg havonta egy 2 gyermekes család részére ami biztositaná az alap/normális megélhetést ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hitel/tartozás mentesen.
2015. febr. 10. 23:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
4-500e Ft/hó-tól azt mondom nem kell nélkülözni, és kielégítő szinten lehet élni. Nem vegetálni.
2015. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
250-300.000 Ft.
2015. febr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
150000 3gyerekkel
2015. febr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2%
igényektől, lakóhelytől is függ. Budapesten normálishoz szerintem 500e. Az alaphoz kevesebb is elég.
2015. febr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
250-300 ezer ft.
2015. febr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Lehet 150E-ből is élni 3 gyerekkel, ha a szülőt nem bántja, hogy a gyerekei úgy néznek ki, mint az árvaházi lelencek a többihez képest. Meg nem jut minden napra sajt, tej, gyümölcs, nem tud a tininek zsebpénzt adni mozira, büfére, körömlakkra, egy szál rózsára a kis barátnőjének, nem tudja befizetni az 50E-et a gimis sítáborra, bécsi kirándulásra, pedig az összes barátja ott lesz. Tudom, ezek nélkül is lehet élni, csak minek?
2015. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
2 gyerekel 200000ft de nem mindegy hogy hány évesekel és és különbözö nemüek vagy nem .
2015. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk az összes bevételünk 220ezer.

60 ezer a hitel, bár már csak fél évig.

A rezsi kb 40ezer.

Minden hónapban harmincezret félreteszünk, ebből öt-öt ezer a gyerkőcök takarékbetét könyvére.

A maradék húsz az a vésztartalék pénz, ha hirtelen elromlik valami, abbol pótoljuk.

Az ovi olyan nyolcezer, ruházatra kb 5 ezret költünk havonta.

Heti háromszor eszünk húst, minden nap zöldséget-gyümölcsöt, kizárólag ellenőrzött teljes tejet, és ebből készült tejtermékeket fogyasztunk.

felvágottakat ritkán veszünk.

És a férjem dohányzik.

A gyerekek pedig csak itthon, játszós ruhában lelencek. De ezek azok a darabok amiket nem sajnálok mikor sárosak, festékesek vagy szakadtak lesznek.

2015. febr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

Én egyke vagyok. Régen 150 ezerből éltünk, volt úgy, hogy nem maradt pénz hó végére.. Nem is volt nekem jó, mint gyereknek, ajándékot sem kaptam. Ennek ellenére én úgy gondolom nem ez számít, próbáltak így is megadni mindent, amire szükségem volt.

Most 230 ezerből élünk, ha mindenképpen az anyagiakat nézzük, ez elég. Még egy gyerek kb + 20 e.

Összesen 250 ezer, ami szerintem reális, csak tudni kell spórolni, nem herdálni a pénzt, mert akkor a gyerek sem fogja értékelni. Én megtanultam értékelni.

2015. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%

Az alap/normális kifejezés nekünk azt jelenti, hogy ésszerű dolgokban nem kell nélkülöznünk és belátható időn belül össze tudunk gyűjteni egy nagyobb összeget, pl. autóra.

Szerintem iskolás gyerek mellett ez min. 400e Ft-ot jelent.

Ebből a rendszeres, kötelező kiadások kb. 100e Ft, kajára és a háztartásra újabb 100e Ft, tankolásra, ruházkodásra, szórakozásra stb. megint 100e Ft és akkor marad még kb. 100e, amit félre lehet tenni.

Mi kb. így élünk és nagyjából elégedettek vagyunk, bár a hitelünk most járt le, tehát ez volt az első hónapunk nélküle, így egyből vettünk egy tévét :)


Nyilván lehet élni kevesebb pénzből, kisebb igényekkel, de szerintem a minőségi élethez hozzátartozik a szórakozás, nyaralás, a minőségi étkezés és ruházkodás is.

2015. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!