Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az az...

Szerintetek mennyi az az összeg havonta egy 2 gyermekes család részére ami biztositaná az alap/normális megélhetést ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hitel/tartozás mentesen.
2015. febr. 10. 23:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Azt nem írtam, hogy 2 gyerekünk van és az egyik már iskolás.

2015. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%
150000-ből három gyerek? Azt hogy? Mármint mire én kifizetem a hitelt, a rezsit, tankolok, oviba kaja stb....az úgy átlag 150000. Akkor hol a ruha, a kaja?
2015. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, pedig elég sokan élnek így. Lehet,hogy nekik nem kell kifizetni hitelre, benzinre, rezsire egy fél vagyont?
2015. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindenkinek van kocsija, valaki figyel a környezetre es egyben a penztarcajara is.
2015. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Kevésből is ki lehet jönni , igényektől függ. Nincs hitel ,tartozás, odafigyeltek a rezsire , tehát nincs egész télen 25 fok a lakásban (lakás mérete is fontos), nem fürdik mindenki tele kád vizben minden nap, nincs kocsi , nem kell üzemanyag, szórakozni lehet pénz nélkül illetve kevés pénzből is pl. kirándulás. Nem kell húst enni hússal. Mi nagyon kevés pénzből élünk , 5 gyereket nevelünk , három iskolás van közöttük. És mégsem érzem , hogy annyira hiányozna a luxus. Mennek a gyerekek osztálykirándulásra , igaz Angliába nem , de az osztályukból (33fő), csak 3-an mennek. Nagyvárosban lakunk, járnak a gyerekek sportolni (iskolán belül), tanulnak nyelveket , szakkörökre járnak. Nem hiszem , hogy annyira hiányozna az életükből valami. Mindenkinek cukrászdából veszünk tortát a szülinapjára , karácsonyra nagyon sok mindent kaptak (félreteszek minden hónapban egy összeget ajándékokra). Igaz nincsenek márkás ruháik , nem eszünk minden nap chips-et és colát. De esznak minden nap sajtot , tejet stb. Nem merem kiirni , hogy mennyiből élünk, de nagyon kevésből. Szóval igényektől , neveltetéstől függ. Valamelyik család 100 000 is megél vigan , valamelyiknek a félmillió is kevésnek tűnik.
2015. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Egyszer a főnökömnek (nevében) kellett egy űrlapot kitöltenem, ahol többek között az is szerepelt, hogy mennyi a havi költése a családnak.

300e Ft-ot írt be.


Egyébként havi nettó 4-5 milliót keres, a házastársa keresetét nem tudom. Két gyerekük van. Tény, hogy neki emellé még jön céges autó, céges telefon is, de inkább arra szerettem volna rámutatni, hogy magas kereset mellett sem muszáj rögtön a seggére verni a lehető legtöbb pénznek.

2015. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
200-250 ezer sztem elég, de ebből félre rakni nem tudsz.Ha 2 kicsi van és anyuka otthon velük akkor igen.De függ a lakástól, háztól van-e autó.Mi most egy gyerekkel, hitellel, autóval épp tudunk félre rakni 20e Ftot a 250e-ből.
2015. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kocsi nélkül lehet élni persze, de azért eléggé megkönnyíti az életet!

Mi Bp. mellett lakunk egy kisvárosban, ahol csak sárga busz jár.

Nekünk reggel az oviba/suliba kb. 30 perc lenne az út gyalog (innen busz arra nem megy), kocsival ez 5 perc.

Azért rohadtul nem mindegy az az 1 óra naponta a gyerekeknek, amit alvással/játékkal tölthetnek vagy gyalogolhatnak az esőben/hóban/fagyban/szélben/tűző napon stb. Meg persze nekem is.

A melóhelyem 8 km-re van, ahová ugyancsak nem megy innen busz. 40 perc a megálló és még újabb 30 perc lenne be. Ez kocsival otthonról 10 perc.

A bevásárlás ugyancsak macera lenne, főleg gyerekekkel, mert itt a városban csak rabló CBA van rohadt áruval, tehát fel kéne vennem a gyerekeket (kb. fél 6-ra érnék az oviba/suliba értük, nincs is addig nyitva a suli), majd megvárni a következő buszt és elmenni a legközelebbi normális helyre (kb. fél óra), majd vissza.

Olyan este 8-9 között haza is érnénk, de persze nagyon szuper lenne, mert verhetném a mellem itt a neten, hogy mi nem szennyezzük a környezetet!

Jelenleg megoldom úgy, hogy heti 1x hazafelé jövet megállok bevásárolni és max. 3/4 5-re ott vagyok a gyerekekért, 5-re itthon is vagyunk.

Ja, a szüleim Bp. másik felén laknak, innen 35 km-re. Ez busszal 1,5 óra, autóval 25 perc...


Amúgy a kocsi anyagi része szerencsére nem érint, mert céges autóval járok és egy forintomba sem kerül, de ha nem lenne így, akkor is megoldanám, hogy legyen 1 nekem is.

2015. márc. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mi is kisvárosban lakunk, sárga busz stb.. én simán legyalogoltam fél órát suliba, szerintem napi fél óra séta elengedhetetlen, egészséges, ez van.

Hát a CBA nekünk is gond, de szerencsére busszal 5 percre van a madaras áruház. A suliba szintén 1, 1,5 óra a busz, közben beszélgethetünk, olvashatunk, hasznosan tölthetjük az időt.

Nekünk is jól jönne az autó, de nem suliba, dolgozni járni, hanem, hogy nagy bevásárláskor ne málhás szamárként kelljen cipekedni.

Legszívesebben még ennyire sem szennyezném a környezetet, inkább járnék bringával, de az egy kicsit megoldhatatlan lenne :)

Az egészség és a környezet védelme nekem döntő érv, másnak lehet nem, őt sem hibáztatom.

2015. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18. vagyok.

Nem vitatkozni akarok, hogy milyen fontos az autó, csak leírom a saját érveim:

A suli 15 perc gyalog, az ovi onnan szintén annyi. A busz 40 perc alatt ér el oda, ahonnan indul a másik busz a melóhelyemre, ami újabb 30 perc, de csak reggel 1/4 8-kor és fél 10-kor indul, vagyis kb. fél 6 -kor kéne itthonról indulnom a gyerekekkel, hogy beérjek 8-ra.

Viszont így, hogy kocsival járunk, elég 7.25-kor indulnunk.

Hazafelé ugyanilyen macera lenne, szóval engem aztán senki sem fog meggyőzni, hogy milyen felesleges az autó egy családnak...

Bp. belvárosában igen, ahol metró/kötöttpályás közlekedés közelében laknak-dolgoznak, azokat nem is értem, hiszen konkrétan tovább tart az út kocsival, mint metróval, a parkolásról nem is beszélve...

2015. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!