Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan érzés fog el, mintha a...

Olyan érzés fog el, mintha a születendő kistesóval "megcsalnám" a nagyot? Volt más is így? Vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés
Terveztük, akartuk, jön a kistesó. 3 éves a "nagy"! Viszont sokszor fog el félelem,hogy vajon fogom-e ugyanúgy szeretni, vagy hogy eddig a fiam volt az egyetlen nekünk, fog-e "sérülni" stb.
2015. febr. 11. 10:58
 1/4 Lallie válasza:
Az én kisfiam 8 hónapos. Mi még csak tervezzük a kistesót, de már most ugyanígy érzek. Nem szeretnék semmilyen fontos eseményt kisebb figyelemmel átélni a kicsi miatt, nem szeretném, hogy kevesebb időm legyen a nagyra, megszakad a szívem, de gondolom ez így szokott lenni. 😊
2015. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a második baba előtt sem értettem ezt sosem és aztán a 2. terhességem alatt sem. És most sem értem, hogy 2 hónapos a kicsi.

A nagyot ugyanúgy szeretem, mint a tesó előtt. Sokat játszunk, úgyanúgy csináljuk tovább a közös kis dolgainkat. Max részt vesz benne a kicsi is, pl rákötve, vagy a pihenőszékéből figyelve.

A kicsit pedig egy másik szeretettel szeretem. Nem kellett megosztani a szeretetemet. Szerintem olyat nem is lehet, ez tök butaság.

Egy szerető családban nem sérül a nagyobb gyerkőc,a tesó érkezésével. Csak kapja meg ő is az odafigyelést, a maga kis idejét. A tesó ne legyen úgy kezelve mint egy hímestojás, akire nézni sem szabad. A fiam (4 éves) ugyanúgy gondozhatja a húgát az első pillanattól,ahogyan mi tesszük, persze felügyelettel. Amihez neki kedve van és kéri, hogy csinálhassa és semmire nem mondtam nemet. Ringatja, fürdeti, etette is már, bár anyatejes baba. Soha nem erőltettem semmit.

2015. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amiatt nem aggódsz, hogy a kicsinek, hogy fogod megadni azt a figyelmet és törődést, amit a nagy kapott 3 évig? Hiszen a kicsi is megérdemli. Mégis ő fog kevesebb figyelmet kapni a nagy miatt. Ez meg vele szemben nem igazsàgos.
2015. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog. 20 hónap van a 2 gyerekőc között.

Ez az egész akkor múlt el, amikor a pic megszületett.

Egyformán nagyon szeretem őket, pedig ettől (is) tartottam én is :)

Ne aggódj. :)

2015. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!