Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek ne kellemetlen érzés,...

Nektek ne kellemetlen érzés, mikor miközben tervezitek, várjátok a babátokat vagy éppen próbálkoztok és egy ismerős, volt osztálytárs, bárki pont úgy nevezi el a gyermekét, mint ahogy Ti tervezitek a tiéteket?

Figyelt kérdés

A volt középiskolai osztálytársam éppen most szült és kislányuk született és pont úgy nevezték a babájukat,ahogyan majd mi szeretnénk a miénket. Olyan fura érzés kapott el,bár nem közeli ismerős,akkor is. mi még csak próbálkozunk a babával,úgy félek,hogy addig valami közeli barát/rokon,bárki így nevezi el a babáját.

Furcsa,nem is tudom... :/



2013. júl. 7. 12:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mikor összejöttem a párommal már tudtam milyen fiú és lánynevet szeretnék, ami nagyon ment a vezeték nevéhez. Időközben a tesóm "elhasználta" a lány nevünket, az unokatesóm meg a fiú nevünket. Hát elég szomorú voltam. Most várjuk az első babánkat és találtunk egy másikat, de nem érzem az igazinak. Szóval én megértelek.
2013. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
én olyan nevet választottam ami nem volt gyakori,és egyik ismerősőm/barátnőm sem volt terhes abban az időben amikor én is,ezért nem kellett aggódnom.
2013. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
1.nek: a tesód nem tudta,hogy te szeretnéd azt a nevet??
2013. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Első,ez nagyon rossz lehet.... :/
2013. júl. 7. 12:57
 5/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem tudta, nem reklámoztam, nehogy elvegyék :S de mikor vacilláltak két név között a másikat javasoltam, de mégis e mellett döntöttek. Hát ez van, nem voltunk elég gyorsak...
2013. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
engem ez nem zavar. Mi 4 éve várjuk a csodát azóta persze rengeteg párnak sikerült körülöttünk én mégis azt a nevet fogom adni nem érdekel hogy más is adta már.
2013. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik ismerősünknek született meg előbb a kisfia és akkor tudtam meg, hogy a Kristóf Bendegúz nevet adták, mi is a Kristófot választottuk. Engem nem zavart én nem változtattam meg :)
2013. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy fiúnevünk, bárki kérdezte elmondtam hogy így fogják hívni. Egy kolléganőm két hónappal előttem szült pont úgy nevezte el a fiát, pedig korábban már nekik is megvolt hogy mi lesz a neve. Eléggé zavart, függetlenül attól hogy nem olyan "közeli" kolléga, másik osztályon dolgozott, ugyanazon az emeleten. Másik nevet választottunk, nem akartam hogy mindenki azt kérdezze, hogy jaj hát őt is így hívják... de nem bántam meg.
2013. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kis munkaközösség a mienk, 7-en vagyunk. A férfi kollégát faggattam, hogy van a várandós felesége? Aztán én is bejelentettem a hírt, hogy mi is babát várunk. Ők már tudták, hogy lány lesz, kérdeztem, hogy fogják hívni? MÁRTA

Csak annyit tudtam kinyögni, hogy a miénket is.


Bár akkor még nem tudtuk, hogy fiú lesz vagy lány, de abban biztosak voltunk, hogy ha lány lesz akkor Márta lesz. Nem egy gyakori név manapság, de ha így esett, elfogadom, nem változtattunk a néven emiatt.

2013. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem érdekelt, a lényeg hogy nekem és az apjának tetsszen. úgysem fogsz tudni olyan nevet találni amiből nincs több, hacsak nem kreálsz egyet te, de az meg kissé röhejes. Nem beszélve arról hogy a te gyereked születése után is választhatják más szülők is ugyanazt a nevet amit te adtál a gyekedre. Bocsi, de akkor gyorsan átkeresztelteted? :-)
2013. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!