Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15 hónaposom agresszív,...

15 hónaposom agresszív, hogyan kell ezt kezelni?

Figyelt kérdés
2 hónapja küzdök szép szóval, simivel, mondom,mondom, de ma betelt a pohár. Tele vagyok karmolással, harapással, ha rájön, akkor tépi a hajam, üt. Legtöbbször akkor, amikor nem kapja meg, amit akar. Néha simogat, amikor felszólítom rá, de aztán ugyanúgy folytatja a bántást. Nem szép dolog, de valamikor két hónap után egyszer rávertem a kezére is, de az sem használt. Tanácstalan vagyok, és ki vagyok akadva. Nem hiszem el, hogy ez másnak nem okoz gondot, nincs erre valami megoldás, lehetőleg rövid úton? Elegem van, hogy félek a saját gyerekemtől, hogy mikor tép meg, vagy harap belém megint.
2015. febr. 12. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:

ez élettani, 18 hónapos korig minden egészséges babánál kijön :) az agressziót nem elfojtani kell, hanem meg kell tanítani kezelni! leállítani úgy tudod, hogy ha látod, üt feléd, kapná be a karod, hogy harapjon, stb. erősen megfogod a kezét, a szemébe nézel és határozottan erős hangon megmondod, hogy NEM SZABAD! ezzel 2-3 nap alatt meg tudod neki tanítani, hogy ne csinálja :)

viszont mivel dühből csinálja, kéne neki valami alternatíva. egyébként a vízivást tanultuk pszichológián, hogy az a legjobb a srtessz levezetésre, de megmondom őszintén, én ezt nem próbáltam a gyerekemnél.

mi egy nagy macit adtunk neki, azzal lehetett boxolni, bírkózni, ütni, harapni, ezt is egy pszichológus ajánlása, nekünk bejött, pár hétig használta, aztán elcsitult ez is :)

2015. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de szerinted két hónap alatt nem jutottam el odáig, hogy megfogjam a kezét és közöljem vele, hogy nem szabad?
2015. febr. 12. 14:32
 3/7 xero.s válasza:
1-2 pofon megoldja a problémát, nekem a fenekemre és a kezemre csaptak, ha olyat csinálttam amit nem kellett volna. meg is tanltam a leckét rövid időn belül, és isztelni másokat !! ez a baj. ma már az ilyet tíltják a gyereknek minden meg van engedve, utána meg csodálkoznak ha a gyerek 16-évesen dohány boltokat rabol meg nyugdíjasokat öl meg ezer forintért !!! a 90-évek gyermekei mikor voltak ilyenek ??????????
2015. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. itt a következetesen, mindig ugyan úgy fogd meg erősen a kezét s mond, hogy nem lenne a lényeg, na de mi a fenéért kérsz tanácsot ha felháborodsz azon amit írtam?
2015. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted kedves kérdező, mert szintén 15 hónapos fiam 3 hónapja ezt csinálja. A nem szabad nem használ, mert röhög rajta és tovább csinálja, pedig minden másban elég gyorsan tanul, de erről nem tudom leszoktatni. Ha engem nem tud bántani akkor megy es veri a fejét valamibe. A figyelmét nem lehet elterelni semmivel, csak akkor nyugodni meg ha azt adnám oda amiért a hiszti megy, de ezt a hibát nyilván nem követem el. Reménykedem benne, hogy hamarosan vége lesz ennek a korszaknak, addig is túl kell élni.
2015. febr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljesen ki vagyok borulva tőle, minden napra jut egy karmolt véres seb. Semmi nem használ, lehetek határozott, sőt, szó szerint elbőgtem magam egyszer, mert nagyon szeretem őt, és már teljesen kiborít ezzel, és hangosan kacagott rajta. Azt sem tudja, miről van szó, szerintem. Azt hiszi,játszunk. Pedig olyan gyorsan tanul minden mást, néha egy szóból megtanul dolgokat, ezt meg hetek óta nem tudom neki elmagyarázni. Rettenetesen érzem magam :(((
2015. febr. 13. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyetlen megoldás ha jó idő van és órákat kint tudunk lenni a szabadba, vagy rossz időben játszóház. Én azt tapasztaltam, hogy itthon egyszerűen unja magát bent a lakásban, ha vendégeink vannak akkor is jól érzi magát, ilyenkor nem fusztrált és nem azon éli ki magát hogy engem bánt.
2015. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!