Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lehetnek dühkitörései a...

Miért lehetnek dühkitörései a 4 éves fiamnak. Borzalmas ahogy időnként reagál apróságokra. Pl, hogy meglangyosítom apohár tejét. Szerintetek? Zeng az egész lakás az ordításától.

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Biztos ő volt anyuci pici szerelme, a csoda, a család közepe... Keményebben kéne fogni, hogy megtudja te vagy a főnök és neki kell alkalmazkodni.
2010. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Na, ez az első válasz is tele van jóindulattal...


Szerintem ott lehet a gond (saját tapasztalat, én egy 3 éves egójával küzdök meg nap mint nap), hogy sokszor rutinból kezeljük, i szülők le a helyzeteket. Nem is igen figyelünk oda a gyerekre. Az én gyerekem is sokszor a magas cén kezd egyből (ez azért lássuk be, életkori sajátosság). Ha csak lehurrogni próbáljuk (a férjem sajnos különösen hajlamos erre, de néha bevallom én is beszaladok ebbe a zsákutcába ), akkor persze szép nagy hiszti kerekedik belőle. De elég csak megkérdezni, hogy miért is ordít, mi a baja, akkor gyorsan kiderül a turpisság (pl. nem nem a kék pohárba kéri a vizet, hanem a sárgába, stb, szóval csupa ilyen kardinális pont) akkor pikk-pakk le lehet nyugtatni (feltéve, ha hajlandó vagy mondjuk áttölteni a sárga pohárba a vizet. Én igen. Ettől még nem fog csorbulni a szülői tekintélyem, sőt. Megtanuljuk az együttműködést.)

Próbáld ki szerintem Te is.

És, ajánlok egy jó könyvet:

[link]

2010. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!