Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevek népszerűsége Vajon...

Nevek népszerűsége Vajon egy-egy név mitől lesz felkapottabb, mint a többi?

Figyelt kérdés
Ugye manapság nagyon (de legalábbis eléggé) népszerű a Hanna-Anna-Jázmin "háromság" (fiúnevekkel annyira nem vagyok képben), nagymamáink, nagypapáink legnagyobb valószínűséggel a Mária, Erzsébet, Ilona, Katalin, István, János, László, Imre... stb nevet viselték. Ezek ugye manapság felkapottak. Ennek vajon mi lehet az oka?

2015. febr. 18. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés kérdése. Régen trapézgatyát hordott mindenki, ma streccsfarmerben vannak a gizda 13 éves srácok is. Ez van. Ma ez a népszerű 20 év múlva meg az. Anno mindenki Józsi volt, most meg Benett és Noel.
2015. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az én korosztályomban szinte minden lánynak 3 szótagos neve volt. Én például ezt nagyon nem szerettem, és tudatosan kerültem is utána az ilyen neveket. Nem a fenti 3-ből választottunk, de így is meglehetősen modernre sikeredett (szerintem a 2 szótagosak nagy része ilyen)
2015. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed, az Anna visszatérő "vendég", sokáig benne volt az első húszban, aztán a hetvenes években eltűnt és a kilencvenes évek végén tért vissza.

Talán azért szeretik, mert egyszerű név, sokféle vezetéknévhez illik és a rövidsége miatt simán elbír még egy utónevet, ha szükséges. A Hanna hasonló, csak kicsit modernebb hangzású. A Jázmin népszerűségének okáról nincs elképzelésem.

2015. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a cikk jól leírja, Raátz Juditra keressetek, ha érdekel a téma.

2015. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Vagy azért népszerű, mert valamelyik szappanoperában hallották, vagy nem akarnak neki rendes nevet adni.
2015. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
persze, mert a Mária a rendes név, nem?
2015. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

A Mária egy tök rendes név, miért?

Nekem például meg pont ez a mostani becézési hullám nem tetszik. A sok Anni, Panni, Fanni, Lili, Fifi, Niki, Tiki... Kisállatnak adnék ilyen neveket max. Lehet lepontozni.

2015. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Illetve még ez a tanulmány foglalkozik vele részletesebben :)


[link]

2015. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
elég meredek mégiscsak így fogalmazni, hogy azért adja valaki az Anna nevet a gyerekének, mert nem akar rendes nevet adni. Ha már ennyire nem jött át.
2015. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!