Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Mit lehetne csinálni? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy születésemtől fogva beszédhibás vagyok. Mára valamennyire kikupálódtam, de még mindig nagyon halatszódik. Emiatt nagyon nehezen barátkozok.

Többnyire kiskoromba nem volt problémám belőle. De mikor elsőbe kerültem ezért pikkelt rám a tanár nagyon durván. /mert ő azokat szerette akiket szavalóversenyre lehet küldeni/ Mivel a többiek ezt látták azt gondolták, hogy ez a helyes és így ők is 8 éven keresztül piszkáltak vele. /általánosban egy barátom se volt/

Most középsuliba járok /11.es vagyok/ eddig is nagyon nehezen ment a kapcsolat teremtés. Akárhányszor valaki meghall beszélni többnyire kiröhög. Osztályban van egy gyerek akivel 11 éve osztálytársak vagyunk fojton izél. Most pár napja ő nem. De máig bírta csak, hogy ne oltson be. Mert elvettem egy széket /nem ült rajta senki/ és hogy hogy képzelem én ezt inkább örülnék hogy mostanában nem. /igazábol ő bekaphatja/ és nem csak ez minden. Ez csak apróság ez különösebben nem érdekel.

De ebben inkább az a zavaró, hogy úgy erőleték rám ezt a sulit ahova most járok a szüleim. Mondván, hogy itt jó helyen leszek. /Unokatesóim is anno idejártak meg nagybátyám is és hogy ismerik a tanárokat/ És, hogy itt a tanárok nagyon segítőkészek, meg eléggé humánus hely. Egy fenét. Volt, hogy az egyik tanár erkölcsileg se meg tanárilag se helyesen kezelte le mikor nem értete amit mondok. Amiről anno elmondtam neki a véleményem. De igazából nem tudom megérteni a többieket. Mert van egy barátnőm az osztályba. És mikor beszélünk akkor oda jönnek a többiek szapulni engem. Többségével életembe annyit beszéltem hogy hello szia. Tehát még azt se lehet mondani, hogy valamivel megbántottam őket. Meg egyszer 4 en voltunk egy szobában oszt.kir.en bnőm én meg két csaj. Barátnőmmel beszélgetünk. EGy mondat nem volt érthető /a beszédem miatt/ a két csaj egyből elkezdett röhögni.

És igazából akárhová megyek mindig ez van. Szüleimet eleinte kértem hogy hagy menjek át másik suliba /válaszuk persze nem volt végülis minek?/ de végülis máshol is ez lenne. De persze ha ezt szóvá teszem valahol mikor már sok, hogy ti hogy éreznétek az én helyembe? akkor egy kis ideig rendben van. De két napnál tovább nem bírják


2011. okt. 12. 17:39
 1/5 A kérdező kommentje:
többnyire iszonyat nyugodt és türelmes mellette nagyon akaratos tudok lenni /tanárok ilyen összegzésben a bizi mellé annyit írtak, hogy nagyon erős személyiségem van, emellett szorgalmas vagyok/
2011. okt. 12. 17:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát, kemény helyzet, az biztos. nem hinném, hogy az segítene, ha elmondanád a téged szapulóknak, hogy ez neked mennyire fáj. én azt tanácsolom, hogy szólj az ofődnek, feltéve ha nem ő szidott meg (és persze ha bízol benne. én bízok az enyémben, ő segített pl. amikor az egyik srác oszt. társam rámszállt. beígért neki egy intőt...), mert ő nagyon hatásosan el tud járni, ha akar. van egy barátnőd: nagyon jó, legyél vele, öntsd ki neki a szíved, biztos, hogy segíteni fog átvészelni a rossz időket, és ha kell, elhajtja a téged szekálókat. ha csak kuncognak, de nem bántanak, kérdezd meg tőlük, hogy nekik milyen lenne, ha valaki azért nevetne rajtuk, mert túl kicsi/nagy a mellük. a nevetősök valószínűleg nem bántani akarnak, csak viccesnek találják, de hidd el, ez valószínűleg észhez téríti majd őket. a normálisabbakat kérdd meg, hogy ezt ne csinálják. ha a fiúk szekálnak, akkor vesd neki oda, hogy: "Kicsi a farkad, apukám?" persze otthon jól gyakorold be, és akkor max a srácon fognak nevetni. ha ezek után sem javul a helyzeted, akkor beszéld meg a szüleiddel a suliváltást, mert semmi és senki, jegyezd meg: SEMMI ÉS SENKI nem gátolhat meg téged abban, hogy élvezd a sulis éveidet. szurkolok neked, hogy minden flottul menjen!
2011. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Keresd meg magadban azokat a dolgokat, amikben az átlagosnál jobb vagy, ezeket fejleszd, 'villogj' velük és lehet hogy elismernek annyira, hogy nem fognak szekálni. Sajnos tudom hogy ez hogy működik, olyan iskolába járok ahol az ilyenfajta szekálások mindennaposak, látom hogy mi, hogy zajlik, de ezekre a dolgokra nincs teljes gyógymód. Aki egyszer ilyen veled, az nagy eséllyel ezután is ilyen lesz akármit is teszel:( Annyit tehetsz hogy keresel magadnak igszi barátokat és lesz*rod azokat, akik szekálnak.
2011. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
utolsó vagyok, hiba: *igazi barátokat
2011. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

1. eleinte próbáltam o.f.-nél egyszer volt osztály szinte egy beszélgetésünk /az osztályban az ilyen nagyobb pofájuakat akkor eléggé leszidta... meg ugy szóba kerültem hogy milyen rossz lehet ez nekem meg prólájanak már nem csak a külsöségekből itélni mindenkit stb./

akkor egy ideig jó volt /ekkor nem kértem/

utána egyszer volt hoy ezt mondtam osztály főnöknek ő annyit mondott rá hogy nem tud vele mit kezdeni


problémám annak idején magyar tanárral volt /rajta úgy felhúztam magam hogy felmentem beszélni igazgatóval mondván hogy of. ugy se csinál semmit/ őt akkor egyből le is cserélték...

2011. okt. 14. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!