Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babám 6 hónapos. Húgyúti...

Babám 6 hónapos. Húgyúti fertőzés miatt Zinnat nevű antibiotikumot kap. E gyógyszer mellett adhatok neki Espumisant?

Figyelt kérdés

#Espumisan #Zinnau
2015. febr. 20. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért adod neki az espumisant?
2015. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fel van puffadva.
2015. febr. 20. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha sürgős, szerintem hívd fel az ügyeletet és megmondják.
2015. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Szerintem lehet adni mellette, mert az espumisan nem gyógyszer, csak az apró légbuborékokból csinál egy nagyot amit ki tud büfizni, vagy pukizni. Normafloret adsz neki?

2015. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak Espumisant. Köszönöm válaszod!
2015. febr. 20. 22:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Normafloret holnap mindenképpen vegyél, mert az antibiotikumok még a felnőtt ember bélrendszerét is megviselik. A normaflore segíti a belek természetes flóráját visszaállítani. Azért mond a patikusnak, hogy 6 hónapos,de elvileg csecsemőkortól lehet adni.
2015. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet, hogy nem vagytok kórházban? A húgyúti fertőzést ilyen pici babáknál csak kórházban kezelhetik. Tudom, mert mi is így jártunk. Azonnal benn is fogtak és ment neki branüllbe napi háromszor az antibiotikum. A szobatárs kisbaba is így kapta. Vagy már otthon vagytok és csak utókezelés? Amúgy az espumisan nem gyógyszer, nem is szívódik fel, tehát szerintem nyugodtan lehet adni neki.
2015. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegénykém. :( Szerintem sem lesz baja az espumisantól, mert az nem szivódik fel, csak a belekben tesz rendet.

Hogy szednek össze az ilyen pici babák húgyúti fertőzést?

2015. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatod neki az Espumisant is, de mindenképpen adj neki bélflóravédőt is.

Mi kislányom 3 hónapos korától küzdünk e-coli fertőzéssel. Kórházban is voltunk, kapott vénásan antibiotikumot, többször szedett szájon át is, de mindig visszajött a coli, vagy nem is sikerült kiirtani. Én biogaia-t adtam neki, később pro kidet. 1 éves korától kap folyamatosan tőzegáfonyát és probiotikumot (felváltva normafloret és pro kidet). Most 17 hónapos, 2 hónapja nincs a vizeletében a baktérium, de a kezelést még folytatjuk tovább.

2015. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehagytam, hogy kapott espumisant is, mert a hasfájásán túl a kórházban még összeszedett egy calici fertőzést is. Az espumisanból 3*20 cseppet kapott naponta.
2015. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!