Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A hipermarketekben is adnak...

A hipermarketekben is adnak számlát pelusról, tápszerről, stb?

Figyelt kérdés
Eg.pénztárhoz kellene.
2010. febr. 13. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, jelezd a pénztárnál.
2010. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, de azt akkor külön fizesd és jelezd előre, hogy számlás lesz. Más ne kerüljön a számlára, mert akkor nem fogadják el!
2010. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi. És ilyenkor nem szokott zsörtölődni a pénztáros,vagy aki mögötted áll?
2010. febr. 13. 10:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Már miért zsörtölődne, mert számlát kérsz? Hát azt próbálná meg!

Hipermarketben (ha gyakran jársz ugyanoda), akkor adnak egy "törzsszámot" a számlakéréshez, így csaka számodat kell bediktálni és a gép kiköpi az adataidra kiállított számlát, nem kell diktálgatni, gépelgetni, időt húzni.

2010. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2.vagyok

A pénztárost ki is rúgnák, ha zsörtölődne. Ha olyat pofákat vágna, mint a Raiffeisen reklámban, már rég repült volna. :)

A sorban állókkal se törődj, Te voltál ott előbb, várja ki a sorát. Ha nem tetszik neki, álljon át másik pénztárhoz. Én gyakran kérek számlát és még kártyával is fizetek, elég sokszor vágják a pofákat, de nem szoktam vele foglalkozni. Én sem nyaggattam még egy előttem lévőt sem azért, mert mondjuk 5600Ft-ot 10 forintosokban, kötegelés nélkül fizetett ki, vagy mert az öreg nénikének több percbe telt meghallania, hogy mennyit kell fizetnie, és ugyanennyi idő alatt sem sikerült kivennie a pénzt.

2010. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! És nem fognak érdekelni a pofavágók! :)
2010. febr. 13. 10:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs vevőszámod az adott áruházban, akkor a nyugta (blokk) ellenében kérhetsz számlát a vevőpultnál.

Ha van vevőszámod (ezt is a vevőpultnál csinálják), akkor rögtön kérheted a pénztárostól, a szám birtokában tud számlát nyomtatni.

Nem kell külön számláztatnod ezeket, bármi más is lehet rajtuk. Még céges számlán (amit betesznek a könyvelésbe) is lehet olyan tétel, amit aztán nem számolnak el, azaz nem kerül be az a tétel a könyvelésbe.

2010. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is,hogy válaszoltál,sokat segítettél!
2010. febr. 13. 11:27
 9/13 A kérdező kommentje:
És ha más is van rajta,az eg.pénztárnál fogják tudni,hogy miket akarok elszámoltatni?
2010. febr. 13. 11:29
 10/13 anonim ***** válasza:

Hozzátűzhetsz egy lapot, hogy miket akarsz elszámoltatni.

Könyvelésben úgy csinálják, hogy amit nem lehet elszámolni, azt kihagyják (levonják)

Mondjuk az, hogy hogy intézik, nagyban függ attól, hogy milyen ügyintéző kezébe kerül.

De ha nem akarod, hogy lássák, hogy miket vásároltál még, ezeket külön teszed és külön húzatod le.

Én sokszor egyszerre szoktam vásárolni a cégnek és magunknak, előbb lehúzatom és kifizetem a sajátunkat, azután pedig a vásárlói kártyával a cégest.

2010. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!