Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sír a gyermeked (független...

Ha sír a gyermeked (független mitől és hány éves), hogy vagy képes higgadt és nyugodt maradni?

Figyelt kérdés

Aki szed erre valamit, az micsodát?

Jó, gondolom nem xanax + pálinka a napi betevő... de mégis hogy a francba képes valaki teljesen kikapcsolni és mosolyogva vagy mosoly nélkül, higgadtan neki állni pl. ételt készíteni, mert mondjuk éhes a gyerek és azért sír?


Mi a trükk?!

Próbáltam x ideig számolni magamban és teljesen kikapcsolni ilyenkor, de valahogy nem megy. Idegesít a gyerek sírás. Pedig vicces, mert két gyerekem van (1 és 4 éves). De, ha sírnak, akkor iszonyat ideges leszek, hogy mi lehet a baj, stb..

Persze, a nagy már néha rájátszik, tehát ott igazából az bosszant, hogy úgy viselkedik, mint egy csecsemő. Attól függetlenül, hogy ugyan annyit foglalkozik vele mindenki, mint a kicsivel. Nincs elhanyagolva, stb.

Testvérféltékenység is kizárt, mivel az már az első 2 hónapban lezajlott nála, szerencsére röviden.


2015. febr. 26. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan. Ha remegve kapkodok, attól tudom, hogy nem lesz előrébb a helyzet, úgyhogy arra koncentrálok, hogy megoldjam a szituációt. No meg sírástól nem lesz baja, nem életveszélyes állapot.
2015. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére az enyém csak akkor ordít, ha elesik, de azt abbahagyja, ha nem komoly a baja, illetve akkor ordít, ha már nagyon álmos. Egyikkel sem tudok sokmindent kezdeni, főleg ha előbb jön az álmossági rohama, mint az ebéd. Kikapcsolom én is az agyam, hogy tuti nem leszek előbb készen, ha hozzá rohangálok csitítani. Illetve még azt szoktam, hogy kapegy mandarint tűzoltásnak, (vagy az apja telefonját :P) 1 éves
2015. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar a sírása, próbálok nyugodt maradni,hiszen ha érzi rajtam, hogy ideges, feszült vagyok, akkor ő is az lesz, és mégjobban fog ordítani. Próbálom megnyugtatni, akármi is a baja. Ringatom, éneklek, cicire rakom, simogatom... Nálunk ez bevált. Szerencsére nem egy sírós gyerek, bár mióta fogzik, azóta küzdünk rendesen, de tudom,hogy fáj neki és ilyenkor is próbálok maximálisan nyugodt lenni és mellette lenni és csillapítani a fájdalmát. Elterelem a figyelmét játékkal, bohóckodással, mondókázással...
2015. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem valahogy kicsit sem idegesít.3 gyerek van,a legkisebb 2.5 éves, a középső 6.5 éves,a nagy már nagy,Ő soha nem sír...ha éppen wc-n ülök,nem ugrok fel,hanem megkérdezem a nagyobbat.De a zuhany alól se rohanok ki...éjszaka,vagy ha láttam/látom,hogy anyahiányos nem hagyom sírni Őket,de azért,mert add meg uram azonnal kell valami,akkor nem idegesít a sírásuk.Szerintem ez típus kérdése is.Az viszont rettenetesen idegesít,ha a kertből berohannak úgy,hogy csupa homok mindenünk.Na,mást meg ez nem zavar egy cseppet sem...
2015. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha sír, természetesen megnyugtatom, megvigasztalom, ölbe ültetem, ölelgetem. A hiszti más kérdés, azt büntetem. Nem szedek semmit :) bár néha úgy érzem, kéne :)
2015. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy miért sír. Ha fáj valamije, hete akkor természetesen megvigasztalim, megnyugtatom. Ha hisztizik, akkor már tudom, hogyha csak ketten vagyunk, kb. 2 perc és lehiggad, ha közönség is van, akkor 10-15 percig megy a hiszti. Zavar, de mivel már 4,5 éves, megszoktam 😊. Amikor még nem beszélt, az nehezebb volt, de ha baj van, akkor nem leszek idegbajos, mert attól nem oldódik meg a probléma.
2015. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kénytelen vagyok nyugodt maradni hiszen annyi minden miatt sír...én sem szeretem, főleg estefele, ha már fáradt vagyok, és nyűgös, ő is nyűgös, hátráltat a sírása, dobálja magát, annál nehezebben haladunk a boldog pillanat felé amikor ágyba rakhatom.

de feldolgozom hogy ő még nem tudja máshogy kifejezni magát. Tudom, hogy nem éhes, hogy nincs bekakilva hogy nem fáradt, ergo olyan miatt sír amin én úgysem tudok (vagy nem akarok) segíteni. Ilyenkor kézbe veszem, járkálok vele.

Sokszor van hogy házimunkáznom kell, ilyenkor a baba hintába teszem. Egy darabig el van benne, aztán ott is kínlódni, majd sírni kezd. De ilyenkor én már javában főzök, nem tudom félbe hagyni. Hagyom hát, hogy sírjon, éneklek neki, és igyekszem olyan gyorsan befejezni amilyen gyorsan csak lehet. Kicsit magas ilyenkor a vérnyomásom, mert mint írtam nem szeretem hallgatni, feszültté tesz, de már megszoktam.

2015. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne emészd magad, teljesen természetes fiziológiai oka van annak, hogy ideges leszel a gyereksírástól. Nemrég olvastam valahol, hogy a gyereksírástól a pulzusszám megemelkedik, felmegy a vérnyomás, ezzel mozgósítva a szervezetet, hogy tegyen ellene valamit. Azaz, hogy ha a baba jelez, az anya menjen és csináljon valamit.

Ahogy előttem írták, csak tudatosan lehet ezen úrrá lenni. Én is ha kimerültebb vagyok, a falra tudnék mászni, vagy visszaüvöltözni, de tudom, ennek semmi értelme. Így én is azt próbálom szem előtt tartani, hogy ha én is feszült vagyok, az csak ront a helyzeten.

Egy 2 éves , és egy 4 hónapos kislányom van, a pici eléggé kötődő, ha leteszem, már ordít, a nagyobb alapból hangos, lemaradt a fejlődésben, nem beszél, de sokat sikít, hisztizik, sír, kiabál.

Van, hogy ha mindketten rázendítenek, és már nem bírom, miután biztonságba helyeztem őket (kiságy, járóka), kimegyek a házból az udvarra(jól hangszigetelt a ház ), és veszek pár mély levegőt, aztán visszamegyek mosolyogva.

Kitartást, lesz ez jobb is. Próbáld meg megtalálni te is az önnyugtató technikádat, és gyakorold. :) Vígasztaljon, nem benned van a hiba, és nem vagy ezzel egyedül:)

2015. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!