Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi szabadidőd van egy év...

Mennyi szabadidőd van egy év alatti gyermeked mellett? Az alábbit soknak vagy kevésnek tartod?

Figyelt kérdés

7 hónapos babámmal vagyok itthon.

Heti egyszer nálunk van a legjobb barátnőm 2-3 órát, vagy mi megyünk át hozzá a babával, ilyenkor dumcsizunk, beszélgetünk. Anyukám 4-5 naponta egy-két órára el szokta vinni, vagy otthon marad vele nálunk és én megyek el egy délelőttre/délutánra. Havonta egyszer vagy max. kétszer pedig nálunk alszik, ekkor kimozdulunk a férjemmel egy estére.


2015. jan. 22. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Az biztos, hogy nem kevés. Én örültem volna ennyi szabadidőnek, mikor ilyen pici volt a fiam.
2015. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Ez valóban nem kevés :) Én nem tudtam pl sehogy kivitelezni, hogy hetente találkozzak barátnőmmel. Azt, meg hogy férjemmel kettesben? Már csak amiatt sem, h szoptattam és lányom csak mellettem volt hajlandó elaludni, nem sírni, stb :) Segítséget pedig olykor kaptam csak, akkoris pár órára és nem hetente. Szerencsés vagy! :)
2015. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Nekem szinte semmi nem volt. Anyukám még dolgozik és 100 km-re lakik tőlünk. Ha feltétlenül szükságes volt, akkor vett ki szabadságot, felült reggel a vonatra és eljött, majd este hazament, de ilyet max. olyankor kértem, amikor orvoshoz kellett mennem. Az, aki tudna segíteni, az nem akar. Ettől függetlenül azt mondom, hogy az lenne a normális, ami nálatok van. Nem tartom sem soknak, sem kevésnek. Pont jó. Irigyellek érte.
2015. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Mi kulfoldon elunk igy a nagyszuloi segitseg sajnos elmarad a nagy tavolsag miatt. Edesanyam evente egyszer szokott jonni 2-3 hetre ilyenkor mi is kihasznaljuk az alkalmat a ferjemmel es elmegyunk moziba, etterembe... kikapcsolodni egy kicsit ez igy van amiota megszuletett a kisfiam. Edesanyam eloszor 5 honaposan vigyazott ra, amig mi kimozdultunk picit. Evente egyszer mi is hazautazunk (7 honapos volt a kisfiam mikor eloszor mentunk haza) 3 hetre es akkor is kihasznaljuk a nagyszuloi segitseget es kimozdulunk.

Viszont ami nallunk bevalt, hogy minden masodik penteken en megyek baratnozni es minden masodik penteken a ferjem megy a legjobb baratjahoz. Ez abbol all, hogy otthon vagyunk penteken delutan 3 korul es en akkor elvezetek a baratnomhoz es este 11 korul szoktam hazamenni. Ilyenkor csajos estet tartunk, fozunk valami finomat vagy elmegyunk pizzazni, mozizni, vasarolgatni vagy csak otthon dumcsizunk.

2015. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Az én fiam is 7 hónapos. Vele vagyok 0-24-ben, mert nekem nincs segítségem (nagyszülő). A te "szabadidőd" szerintem ideális. Nem sok, nem kevés. Nekem akkor lenne magamra egy kis időm, miután elaludt a kicsi (9-kor). De azt az időt meg inkább a párommal töltöm, vagy egyszerűen energiám nincs. A párom elszokott menni másfél vagy két havonta egy este pár órára, de nem marad ki sokáig. Nekem is jó lenne annyi szabadidő, mint neked, de így is jó, nálunk így alakult.
2015. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem normál.

Mondjuk nekem több szabadidőm van a babám mellett, mert viszem magammal mindenhova. Sokat járunk vásárolni, étterembe, csavarogni, vonatozni stb.

Rengeteget utazunk, mikor még jó idő volt, kirándultunk, túráztunk. Tavasszal született, kb. 3 hetes korától utazunk hétvégente 2-3 napokra, hétközben csak csavargunk kb. 3 hónapos korától pedig kirándulunk, túrázunk is. Most 10 hónapos, kicsit leültünk a hideg és rossz idő miatt, most járni tanul meg pakol, kevesebbet mászkálunk, de tavasszal remélem már totyog majd és megyünk újra mindenfelé. Szerencsém van igazából, mert tudja, hogy menni fogunk és nagyon türelmesen eljátszik egyedül, ameddig a lakást intézem, aztán nyakunkba a lábunk.

Ráadásul este 7-f8 után már alszik, reggelig 2. hónaptól, úgyhogy az este is az enyém végülis. Ez szerintem sok szabadidőnek számít.

2015. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Inkább kevés, mint sok. Akinek még ennyi szabadideje sincs, az saját magának köszönheti, mert magához szoktatja a gyereket. Ha nincs segítség, akkor is lehet úgy beosztani az időt, hogy délután legyen az anyukának magára is ideje. Olvasni, kézimunkázni, stb.
2015. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7-es te félreértelmezted a kérdést :)


Nem arról szól, hogy ezeken a kimozdulásokon felül még egy kávéra sincs időm. :)

2015. jan. 22. 17:01
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
1. vagyok. Szerintem sem értette a 7-es a kérdést. Én is csak a gyerek nélküli kimozdulásokra értettem, hogy örültem volna, ha lett volna ennyi. Az én fiam szuper jó alvó, szóval nappal is volt/van kb. 4 órám, este ilyen idősen már fél 8-kor aludt reggelig, szóval otthon volt időm magamra.
2015. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Neked nagyon sokat segítenek, becsüld meg.


Mi havonta egy, max. 2 délutánt vagyunk kettesben a férjemmel. Ez általában egy mozi és egy hamburger, kávé, aztán irány haza. 6, 11 és 15 évesek a gyerekek.


Barátnőmhöz negyedévente 2-3 órára jutok el, mindketten dolgozunk.

2015. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!