Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időd van magadra a 3...

Mennyi időd van magadra a 3 év alatti gyermeked mellett? Milyen gyermekmentes programjaid vannak, milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Max. két gyerkőcős anyukáktòl kérdezném.
2014. dec. 5. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

26 hónapos és 14 hónapos gyerkőceim vannak, nincs köztük egy év. Gondolhatod. Nagymamák dolgoznak, ritkán van szabadidejük, akkor pedig fáradtak. Nálunk nincs alvásidő, mert felváltva alszanak. Kora reggel, késő este, illetve ha apa itthon van akkor szoktam a házimunkát megcsinálni, amit tudok a gyerkőcökkel csinálom (mosás, porszívózás, mosogatás, ételt rendeljük). Nade nem ez volt a kérdés.

Ha mindez rendben van, akkor lenne magamra idő, de hulla fáradt vagyok este. Most bekeményítettem, havonta egy estét el fogunk menni férjemmel vmi közös programra és vacsizni gyerkőcök nélkül - és a nagyik bébiszittelnek.

Nekem már az is felüdülés ha csak egy gyerek jön velem bevásárolni vagy a postára, olyan hogy fodrászhoz, kozmetikushoz eljussak nagyon nagy szervezést igényel. Egyéb programom nincs. visszasírjuk majd amikor már nem akarnak a szoknyánk szélén ücsörögni.

2014. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Nekünk egy 2,5 éves fiunk van. Minden héten megyek fodrászhoz (nagyon göndör hajam van, magamnak nem tudom szépen kivasalni) havonta kozmetikushoz, műkörmöshöz. A fiam csanás, de mostanában sokat beteg, többet van itthon, mint a csanában. Ha jár, nyilván bármire van időm, ha nem, akkor igazából ennyi, amit leírtam. Mondjuk nálunk a szüleim bármikor segítenek, szokott náluk aludni is, így mostanában több céges rendezvényre, bálba elmentünk, de ezek kötelező programok, nem igazán szórakozás.
2014. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Amikor akarom. 3 nagyszülő is rágja a küszöböt, de a férjemre is bármikor rá lehet bízni.

7 hónapos, mivel tápszeres, ezért hosszabb időre is másra lehet hagyni.

Már 2-3 alkalommal volt elhajlós este is barátnőkkel. Most a vizsgaidőszak miatt jobban fogva van a szabadidőm, mint a baba miatt.

2014. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Másfél éves kislányom van, sokat dolgozó, ám nagyon segítőkész férjem, és hétvégenként besegítő nagyszülők.


Nem tudom pontosan mit takar a saját magamra szánt idő, de azért megpróbálom leírni az én értelmezésem szerinti választ.


Heti négyszer edzeni járok, ez fix programom egy éve. Vagy kora este megyek el, ilyenkor a férjem feladata a fürdetés és altatás, vagy akkor, amikor a kicsi már alszik. Házimunka-függő a dolog, ha nagyon el vagyok úszva a teendőkkel, akkor marad a késő esti edzés.


Hajat mosni, szemöldököt szedni, szőrteleníteni a kicsi alvásidejében szoktam. Sminkelni minden nap sminkelek, csúnyának és meggyötörtnek érzem magam nélküle, így nekem ez fontos.


Olvasni, filmezni, kreatívkodni szintén a délutáni alvás alatt szoktam, ezek az 1-1,5 órák is hatalmas feltöltődést jelentenek számomra.

2014. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó vagyok, véletlenül elküldtem a befejezetlen mondandómat:


Havi 1-2 alkalommal a nagyszülők vigyáznak este a kicsire, ilyenkor a férjemmel kettesben beülünk valahova vacsorázni, esetleg megiszunk egy italt, vagy csak sétálunk egyet a belvárosban.

2014. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos baba mellett napi 1 órám van magamra fixen este, nélküle nem tudok elmenni, eléggé anyás és nem tolonganak a felvigyázók :(, pedig jó lenne.
2014. dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem már csak az egyik 3 év alatti, de talán így is hasznos lesz a válaszom.

Mivel dolgozom, a napjaim nagyrészt gyermekmentesen telnek sajnos. Napi átlag 3 óra jut a gyerekekre hétköznap, ami nagyon-nagyon kevés, és ebben benne van a hazahozatal, a vacsi-fürdés-altatás is, tehát max. egy óra amit szabadon együtt tölthetünk.

Emellett nagyon igyekszünk a férjemmel egymásra is időt szakítani, több-kevesebb sikerrel. Ha elaludtak, mostanában Jengázni szoktunk. :) De lehet filmet nézni vagy csak beszélgetni is. Havonta egyszer alszanak a mamánál, olyankor igyekszem valamilyen barátnős programot szervezni estére, a másnap pedig a mienk a férjemmel.

A szomszédban lakik egy nagyon jó barátnőm, vele szeretünk együtt járni dolgozni, mert majdnem végig együtt megyünk, közben is jókat lehet beszélgetni.

2014. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

2 éves lányom van. Bármikor, barhova el tudok menni.

Nagyszülők, férjem, sógoromék egymásnak adják a kilincset, hogy mikor ki vigyázhat rá. Bármikor van legalább 5 ember, aki vigyázni tud rá.

Ilyenkor vásárolni, kávézni, moziba megyek a barátnőkkel.

A férjemmel vacsizni, uszodába, szaunázni, masszázsra, wellnessezni megyünk.

Egyedül pedig edzeni, fodrászhoz, kozmetika stb járok.

Szóval akár naponta több órát is magamra fordítok csak!

27/N

2014. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó jól le pontoztak. Bizonyára azért mert irigyek amiért van időd magadra, és megteheted hogy welnesszezni járj. Nos én ezt nem tehetem meg sajnos, de a nagyszülők gyakran vigyáznak a kicsikre, egy és három évesek. Olyankor nagyokat alszom, sétálok, olvasok egy jó könyvet, vagy összebújok a férjemmel, és közösen megnézünk egy filmet.
2014. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most komolyan, "kedves" lepontozók, lett nektek bármivel jobb az életetek azáltal, hogy piros kezet nyomtatok a relatíve sok szabadidővel rendelkező anyukák válaszaira?Őszintén érdekel.
2014. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!