Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, ti hogy sporoltok?

Anyukak, ti hogy sporoltok?

Figyelt kérdés
2015. febr. 28. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Este, ha elaludt a gyerek, bekapcsolom Béres Alexandrát és arra tornázom, momentán ennyi a sport, de ez is nagyon jól esik.
2015. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:) Spórolás, nem sportolás!

Én ha elmegy bevásárolni, csak azt veszem meg ami tényleg fel van írva, nem csábulok el. A gyerekeknek mindig van valami felírva, joghurt, rudi stb. De ami nincs azt nem veszem meg. Komoly összegeket lehet így spórolni. Ezt onnan tudom, hogy ha a férjem megy ő a hasára is hallgat, és a gyerekeket is kényezteti, így van összehasonlítási alapom. :)

2015. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bevásárláson: Lidlbe, piacra járunk, nem veszünk rágcsálnivalókat, cukrozott innivalókat, stb. Ruházkodáson: turiban vásárolunk, kivéve a cipők. Feleslegesen nem használjuk az autót, 1-1 útra felfűzünk sok elintéznivalót. Játékot használtan veszek börzéken fillérekért, illetve nagyon sok dolgot el lehet itthon is készíteni. Ingyenes gyerekprogramokat keresek, mindig van elég jó választék. Folyamatosan nézem a szolgáltatók ajánlatait, ha van rá lehetőség, váltok (legutóbb internetszolgáltatást váltottam, ez is néhány ezer Ft havonta).
2015. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De dinka vagyok, nem tudok olvasni :-) bocsi, első vagyok. Én is igyekszem a kaján spórolni, meg turkálok ruhákat, bár inkább csak hobbi...
2015. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Ott vannak ugye a legalapvetőbb, hosszabb távú dolgok, mint mondjuk hogy nem égetjük feleslegesen a villanyt, nem folyatjuk órákig magunkra a meleg vizet, lecsavarjuk a radiátort ott, ahol nem nagyon vagyunk (pl. a konyha egész évben le van kapcsolva, hideg így sincs - panelben lakunk -, de amúgy is csak főzéskor használjuk, olyankor melegít a tűzhely annyira, hogy még az ablakot is ki kell nyitni; de a többi szobában is sokszor letekerjük, mert nem kell, hogy feleslegesen menjen), energiatakarékosak az izzók, a mosógépen főleg a gyorsprogramot használjuk, ami jóval kevesebb vizet fogyaszt, és csak 35 fokon mos - ennél a legtöbb esetben nem kell több, ha csak pólókat, nadrágokat, alsóneműt mosunk, csak az ágyneműt, törölközőket, konyharuhákat mossuk magasabb hőfokon, vagy ha valami nagyon koszos.


Sokat spórolunk amúgy a mosószeren is, de ezt ki kellett tapasztalni. Eleinte azzal próbáltam spórolni, hogy a lehető legolcsóbb fajtát használtam, de abból sokkal több kellett, és nem is mindig volt hatásos. Úgyhogy inkább áttértem a jobb fajtákra, amikből viszont a kevesebb is elég, viszont ezeket a megfelelő helyen szerzem be. Pl. eurós boltban sokszor annyiért lehet Arielt kapni, mint az Intersparban az alsóbb kategóriás mosószereket. Ami még jó, és olcsóbb mosószer, az a Lidl saját márkása (folyékony), de most nem jut eszembe a neve, mert éppen nem az van itthon.


A kaján is lehet spórolni, de ez néha azt is jelenti, hogy egyszerre többet kell költeni. Pl. tegnap a Tesco-ban láttam, hogy kilója 500 forint az egész csirkecombnak, ebből rögtön el is hoztam 7 kilót, aminek a nagy része most a fagyasztóban van. Amúgy nagyon finomak, egy részéből lett a mai ebéd, minőségre teljesen jó.


A ruhákon is lehet spórolni, de mi ilyen téren nagyon szerencsés helyzetben vagyunk, mert két ismerőstől állandóan kapunk gyerekruhákat, mindkettőnek egy évvel idősebb a gyereke a miénknél, külföldön élnek, és évente jönnek haza, ilyenkor szokták hozni a kinőtt ruhákat. A nagy részük teljesen újszerű állapotban van, ráadásul elég jófélék is. Persze mi is szoktunk ruhát venni, de leginkább csak akkor, ha valami extra kívánság van, pl. hogy ilyen vagy olyan figura legyen rajta, de ez nem tesz ki túl nagy összeget évente.


A másik, ami nekem nagyon bejön, bár sokak szerint hülyeség, hogy használom a különböző pontgyűjtőkártyáimat. Félreértés ne essék, nem azért járok pl. a Sparba, hogy gyűljenek a pontjaim, de ha már ott vagyok, akkor mindig odaadom a kártyát, hogy rátegyék a pontot. Egy év alatt szép kis összeg szokott összegyűlni rajta. Volt már, hogy abból cseréltük le a mikrót, és akárhogy is nézem, ez ingyen volt, hiszen semmi olyat nem vettem meg a pontokért cserébe, amit egyébként nem vettem volna meg.


Na, hát most kb. ennyi jut eszembe.

2015. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!