Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor szidjam a rendszert...

Most akkor szidjam a rendszert vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősi-baráti kör, mind édesanyák vagyunk, két hetente összefutunk egy kávéra.

A beszélgetéseken sokszor szóba kerül, hogy kinek milyen nehéz, hogy milyen országban élünk, hogy milyen sokba van a gyerek stb.

Igazából én nem szoktam ebbe nagyon belefolyni, mert mi jól élünk. Most jön a második baba, és igazából semmire sincs gondunk. Nemrég egy ilyen találkán az egyik anyuka, hozzám vágta (nem igazán ismeri az anyagi helyzetünk), hogy nekem tökéletes életem van, vagy mi,hogy én sosem panaszkodom. De most ha egyszer nincs okom? Vagy panaszkodjak én is álszentségből? Nem akarok "eldicsekedni" az életünkkel, mert tudom,hogy ritka szerencsések vagyunk.


2015. márc. 1. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd hogy masok befolyasoljanak.. ha nem szeretnel ne szolj hozza a temahoz ez a te dontesed es senki nem kerdojelezheti meg. Alszentsegbol meg felesleges szidni..

Es jo hallani(latni) hogy van meg olyan ember aki oda figyelmasokra, nem dicsekszik, mert tudja hogy masoknak rossz:)))

2015. márc. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ezzel a tarsasaggal nem futnek ossze kavera, meg ket hetenkent sem. Nagyon savanyu anyukak lehetnek. Ilyeneknek az eletceljuk csakis az, hogy masokat is lehuzzanak. Keress vidam, pozitiv tarsasagot.
2015. márc. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem savanyúak ők. Csak hát vannak gondjaik, amit meg is értek. Azért nem folyamatosan erről dumálunk.

Csak valahogy nem tudom,hogy hogyan kellene kezelnem ezeket a szituációkat.

2015. márc. 1. 07:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondok mindenhol vannak, de olyan rossz, mikor kb masrol sem lehet beszelni.., nekem a rokonsagban van egy csalad, akikhez akarhanyszor elmegyunk latogatoba, mindig orakig kell hallgatni a bajokat, pedig mikor eppen nem nyafognak, akkor a legjobb fej rokonaim, nagyon jokat rohogunk. En ugy vagyok vele, hogy bar nekem is vannak bajaim, de nem akarok egyfolytaban errol beszelni, mert ha talalkozom baratokkal, rokonokkal, akkor ki akarok kapcsolodni, nem meg jobban belegondolni, hogy mekkora sok szr van... szoval en az ilyen tarsasagot inkabb kerulom.
2015. márc. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell belefolyni ebbe, bólogass, hogy igen, megérted, hogy milyen nehéz.
2015. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy téged személy szerint nem érint valami, véleményed még lehet róla. Nekem legalább is van véleményem azokról a dolgokról, amik az országban folynak. Van véleményem a közmunkaprogramról, a szociális juttatások rendszeréről, a gyerekvállalás ösztönzését célzó intézkedésekről, meg egy csomó mindenről, amiről hallani lehet, mert utánanézek, meg mert szerintem az aktuális dolgokról nem árt tájékozódni. Ha meg már tájékozódik az ember, akkor biztosan van véleménye is. Neked nincs? Oké, hogy ti jól éltek, de azért azt te is látod, hogy nem mindenkinek adatik ez meg, csak van róla neked is véleményed. Én sem csak olyan dolgokról beszélgetek a barátaimmal, amik személyesen érintenek :)
2015. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!