Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem az egész rendszert,...

Nem értem az egész rendszert, nagyon elszomorodtam!? Hogyan működik az egész?

Figyelt kérdés

Hosszú kicsit, de kérlek segíts!

7-én megyek magán nőgyógyászhoz először. Utána egy másikhoz szeretnék járni sztk-ra, de ő még most nincs, viszont szeretném, ha már látna orvos. Most vagyok 5+3 hetes. Egyik barátnőm terhes, most 18 hetes, és olyan rosszakat mesél. Hogy sok idő, mire kapok időpontot uh-ra, a nőgyógyászok bunkók, nem is foglalkoznak az eredményeivel. Azt sem tudom, hogy mikor, milyen papírral kell orvoshoz, védőnőhöz, uh-ra mennem. HOgy ki adja beutalót, hogy apa bejöhet-e az uh-ra, mikor kapok képet a Kicsiről, hova, mikor lehet 4Dre menni, mikor, mennyit jön ki a védőnő, mit néz, stb.

Eddig annyira örültem, hogy kisbabát várok, de most meg kicsit összevisszának tűnik nekem a rendszer, amibe belekerültünk a Kicsike által. Boldogan szeretném várni a babám, de ez a tudatlanság nagyon idegesít. Azt sem tudom, hogy aki jan. elején lesz magán nőgyógyász, annak mit mondok,hogy miért megyek máshoz sztk-s vizsgálatokra majd, és nem ugyanúgy járok majd hozzá fizetősre? Sajnos most csak ez az egy doki lesz.

Bocsi, kicsit hosszú lett. Köszönöm előre is a segítségeket, nagyon nagyon várom a válaszokat!


2013. jan. 1. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindent el fognak mondani.
2013. jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia


Először is szívből gratulálok! Négyszer szültem, tudom milyen csodálatos érzés a várandósság. :)


Utoljára májusban adtam életet és nekem sose voltak ilyen tapasztalataim. Pedig nem jártam magánba.

Az ultrahangokra kizárt az, hogy soká kapsz időpontot, hisz azoknak meg van a kötelező ideje, amit minden orvosnak be kell tartani.

4D-re a 26-29 hét között érdemes menni, akkor csodálatos élmény. Előtte még egy kis ufó, utána pedig olyan nagy már a baba, hogy nem lenne teljes a kép.

A védőnő megbeszélés alapján jön ki. Én szeretem az enyémet a mai napig, örömmel láttam idehaza vendégül. És ő nagyon sok mindenben segít, ha te is akarod.


A barátnőd hozzáállását pedig nem értem.

2013. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiderült, terhes vagyok, elmentem az első nőgyógyászhoz, akihez volt szabad időpont. Ő UH-t csinált (5 hetes voltam akkor), leletet adott és mondta, hogy kb 1 hónap múlva menjek vissza, m akkor ad beutalót a 12 hetes uh-ra, meg védőnőhöz. Mondtam OK, de nem hozzá szerettem volna járni, hanem másikhoz, így a megadott időben elmentem ahhoz, kihez szerettem volna. Akkor ő adott egy tel. számot a védőnőhöz,akivel egyeztettem, felkerestem a terhesgondozáson és ő kitöltötte a kiskönyvemet. A nőgyógyász adott beutalót a 12 hetes UH-ra is akkor. Azon volt tel. szám, amin időpontot kellett kérnem. A védőnő ad egy menetrendet, hogy hányadik héten milyen vizsgálat van, illetve a beutalókat a doki adja mindegyikre. És megbeszélitek mindig, h mikor kell menni legközelebb vnőhöz és nőgyógyászhoz. Tehát ezeket pontosan mindig tudni fogod. Mivel időben (3-4 héttel előbb) megkapod a beutalót UH-ra, nem csúszol le róla, tudsz ip-t kérni. Az UH-n és vérvétel után is megkapod a leletet, amit egy kis dossziéban mindig magaddal kell vinned a kiskönyveddel együtt ha mész dokihoz. Dossziéban gyűjtesz mindent és nem kell semmiféle papír, TAJ kártya, személyi az meg mindig van nálad.

Apa minden UH-ra bemehet. 12 hetes uh-n már látszik a baba, simán lehet kérni képet. Ha gondolod, az első uh-n is, de azon még csak a kis petezsák van. :) 500-1000 Ft egy kép.

4 D-s uh-t a 22-25 hét után javasolják, mert akkor már eléggé ki van fejlődve a baba és szépen látszik minden, ha mutatja, akkor az is, h kislány v kisfiú. 10000 Ft volt nekem a 4 D-s , kb ilyen árakon vannak. Kórházban csinálják, hiába van a dokinak az sztk-ban esetleg uh készüléke, az erre nem alkalmas. Kapsz majd képet, dvd-t. Simán oda kell telefonálni és kérni egy időpontot, ehhez semmi nem kell, mivel ez nem kötelező, fizetsz érte.

A védőnő ad arról is egy papírt, h ő mikor mit néz. Amikor megkeresed, akkor mindig súlyt, vérnyomást mér, megkérdezi, van-e vmi panaszod. Nálunk minden alakommal pisit is nézett, hogy nincs-e benne cukor vagy egyéb üledék. Meg kimegy hozzád, ez kötelező, nem igazán néz semmit, csak h normális körülmények között éltek-e. Nekem azt mondta, h ha van víz, villany, akkor semmi baj. :D Ott is csak annyi, h megkérdezi minden ok-e és felteheted a kérdéseidet neki, ha van vmi.

Először én is tartottam tőle, h túl bonyolult lesz az egész, de egyáltalán nem az. Meglesz a menetrended, h mikor mit kell csinálni, teljesen egyszerű lesz!

Bocsánat, ha kusza lett kicsit esetleg az írásom. :)

Remélem, tudtam segíteni.

Ne félj tényleg semmitől és boldog babavárást!!!!

36 hetes km

2013. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ráérsz megvárni a másik dokit, semmiről nem késel le. Ott is mindent elmondanak majd, nem értem a barátnődet. Ha elmész orvoshoz ad egy papírt amivel mész a védőnőhöz, ő állítja ki a kiskönyved, és elmond mindent. Amúgy apukád nem mehet be uh-ra, de a gyermeked apukája biztos.:-)

Boldog babavárást!

2013. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönök mindenkinek mindent, így már sokkal világosabb a dolog. Köszönöm, hogy időt szántatok a kérdésemre. Boldog Új Évet Mindenkinek!
2013. jan. 1. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!