Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottatok arról, hogy az új...

Hallottatok arról, hogy az új kormány január 1-jétől vissza szeretné állítani a régi családtámogatási rendszert?

Figyelt kérdés

Szerintetek visszamenőleg is meg fogja adni az anyukáknak a 3 évet? Mert elég igazságtalan lenne, ha az április 30. és december 31. között szülő kismamák csak 2 évet kapnának, a január 1-je után szülők pedig ismét 3 évet.

Én júliusban szülök.


2010. máj. 4. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

csak azt nem értem tök jó visszaállítja de ki tud megélni 28.000 forintból?

Ennek ugy lenne értelme ha a harmadik évben is annyit kapnál amennyit az első kettőben. Ezt viszont nincs ember aki megszavazza.

Amugy gondolom akkor visszamenőleg is megkapják az anyukák.

2010. máj. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Megsúgom neked, hogy nem fogják visszaállítani. Szarból még senki nem épített várat. Ezt a lépést meg kellett lépni (mármint a csökkentést), örülnek, h nem nekik kellett (mert kellett volna, ha pl korábban kerülnek kormányra).
2010. máj. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak emlegetik,de nem ígérnek ilyesmit. Nem fogják visszavezetni,mert nem lesz rá pénz. Ha valóban csökkentenek adót,akkor annak az ellentételezése csak a szoc.kiadások csökkentése lehet. Azon sem fogok meglepődni,ha követik a nyugati országok példáját,és csak 1 évig lehetnek otthon a kismamák. Sehol nincs ilyen hosszú szülési szabadság.

Ne reménykedj,mert akkor nem fogsz csalódni.

2010. máj. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Tény, hogy nem lehet megélni 28 e Ft-ból, semmire nem lenne elég, így is, úgy is kénytelen lennék visszamenni 2 éves korában dolgozni. Viszont nem lenne mindegy, hogy a fizetés mellett még kapná az ember a 3. évben azt a 28 e Ft-ot is...

Tegnap hallottam a hírt a rádióban, de tényleg nem tudhatjuk, hogy vajon mi lesz még ebből!

2010. máj. 4. 07:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondták, visszaállítják, csak nem most, hanem ha pénz lesz rá, és nem úgy, mint volt, hanem adózási formában.
2010. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap a Tényekben éjszaka azt mondta Orbán, hogy vissza fogják állítani, de nem tudni, mikor, - majd amikor a számok alapján ezt meg tudják tenni.

Szóval, tervben van, de egyelőre ugyanúgy nincs miből osztogatni... :S

2010. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szocpol hiányzik. Úgy etrveztük, hogy abból bővytjük majd a házunkat a harmadik gyereknél, de sajnos lecsúsztunk róla. Mostmár a fidesz nem is beszél a szocpol visszaállításáról, sajnos.
2010. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam még erről. Egyébként én is arra gondoltam, mint az egyik elöttem válaszoló, hogy majd még ők is csökkenteni fogják inkább az otthon eltöltött időt külföldi példákra hivatkozva. Nehogy még a GYEST is elvegyék, mert külföldön nem kapnak a fizetés mellé GYEST. Gondoljátok el, ezzel mennyit spórolnának (persze a maguk zsebére) :(
2010. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Remelem, hogy nem allitjak vissza. Sot, azt sem bannam, ha meg tobb szigoritas lenne.

Es nem azert, mert nekem ne lenne jo jelenleg tobb tamogatas.

Ket gyermekunk van es nincs kolbaszbol a keritesunk, sot. DE! Ha a tolem jelenleg elvont penzzel barmelyik kormany tud ugy gazdalkodni, hogy vmennyire kikeruljon az orszag az elkovetkezo 20-30 evben a kakibol, akkor vonogassanak csak nyugodtan.

En a gyermekeimet akkor is kitanittatom es ha az eszuk engedi, akkor probalom oket esszeru eletre nevelni.

Nekem az en nyomorom meger annyit, hogy 20-30 ev mulva az en fiaim nagyobb biztonsagban eljenek komfortosabb eletet, hogy az o gyerekeik szep es tiszta, modern korhazban szulethessenek meg, rendezetteb iskolai rendszerben tanulhassanak es ugy elhessek majd meg a nyugdijaskort, amilyenrol en is almodozom (szerintem remenytelenul).

Nem attol lesz a gyermekeimnek szebb elete felnottkent, hogy en havi 28ezerrel tobbet viszek a csaladi kasszaba a 3. eletevukben.

2010. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó! Te biztos nem fizetsz lakáshitelt...

De nagyon sok családnak nagy segítség!!!

2010. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!