Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kene a vedononek jelentkez...

Nem kene a vedononek jelentkezni nálunk? Vagy nekem kene felhívni?

Figyelt kérdés

Három eves volt a lanyom, amikor hazaköltöztünk Mo-ra. Mivel kezdte az ovit, a vedono egyből kijött hozzánk bemutatkozni. Mondta hogy negyed év múlva beszéljünk. Ebből nem lett semmi, hanem legközelebb a 4 eves státuszon mentünk el hozza. Azóta 6 eves lesz a lanyom nemsokára, es nem voltunk még az 5 eves statuszon sem. De senki nem is szólt hogy kell. A védőnő szinte minden reggel szembe jon velünk amikor viszem a gyereket oviba, köszönünk egymásnak es ennyi. Neha megkérdezi hogy hogy vagyunk, ennyi, de egyszer sem szólt hogy talán mennünk kene hozza. Vagy ennyi idősen mar nem is kell?

Igazából nem tudom pontosan, orvoshoz is maganhoz járunk, nem a körzeti rendelőbe ahol a védőnők is vannak.


2015. márc. 1. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

6 évesen oltás is van, mindenképpen vidd el. az iskolához is kelleni fog a státusz, majd pótoljátok az 5 évest.

nem ártana szólnia a védőnőnek, de mivel a te felelősséged, így ez van, 6 évesre jelentkezz be :)

2015. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
A te dolgod elvinni. A védőnőhöz több száz gyerek tartozi nem követheti mindenki korát nyomon.
2015. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs eü kiskönyve a lányodnak? Abban azért láthatod, h mennyi idősen kell státuszra menni. Én gyorsan felhívnám a védőnőt, mert az 5 éves státusz kell majd a beiskolázáshoz. Valahogy pótolni kell.
2015. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 2 éves státuszon voltam utoljára a lányommal védőnőnél. Utána telefonon beszéltünk csak. Lehet a te védőnénid, is úgy van vele, hogy látja minden rendben akkor feleslegesen nem zaklat. Mikor suliba ment a gyerek(most szeptemberben), akkor is felhívott, kérdezte nem kértek e papírt a suliba. Mondtam nem és közölte, hogy jó akkor lezárja a kartonunkat és ennyi volt.
2015. márc. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az éves státuszok kötelezőek.

A mi védőnőnk mindig felhívott, hogy mikor tudnánk menni státuszra.

Na, a lényeg a lényeg: hívd fel, kérj időpontot a 6 évesre (kötelező oltás is van), meg beszéld meg vele, hogy mi legyen az ötévessel.

2015. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tavaly ő szolt hogy 4 éves státusz esedékes ,idén is szolt multkor mikor összefutotunk hogy találkozunk májusban az 5 éves státuszon .ha ő nem is szol de neked eszedbe juthatot volna hogy elvidd a védőnőhöz .
2015. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nincs egészségügyi kiskönyve, mert külföldön született. A 4 eves statuszra ugy mentünk hogy az oviban szoltak, külon név szerint ki volt írva annak a neve aki még nem volt. Aztan le is kellett adni a papírt az oviban. Azt vártam hogy majd az 5 eves státusznal is szólnak tavaly az ovi év végén, de nem szóltak, aztán valahogy el is felejtodott.

Lehet holnap megkérdezem az oviban, hogy mi a helyzet.

2015. márc. 2. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:

az ovinak van védőnője, aki megnézi az új gyerekeket, nyilván akkor ezért szóltak. de ennek semmi köze a területi illetékes védőnőhöz aki az éves státuszokat csinálja.

első körben nézd meg, hogy kihez tartoztok, lehet nem ahhoz aki az oviban van. aztán kérni kéne kiskönyvet mert anélkül nem mehet iskolába. az oltásokat is le kell igazolni az orvossal mert szintén kötelező az iskolához, hogy minden oltás meglegyne, ez is a kiskönyv része és ugye a státuszok. kezd el intézni, mert jönne már a következő oltás...

2015. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!