Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldanád meg a 13...

Hogyan oldanád meg a 13 hónapos gyermeked elhelyezését, ha temetésre kellene menned?

Figyelt kérdés

Jövőhét végén lesz a temetés. A gyermekeink dédpapája halt meg.

A nagyobbik oviba megy, a kicsi még nem bölcsis és nem tudok senkit "leakasztani", aki tudna rá felügyelni.

Ráadásul 120 km-rel arrébb lesz a temetés, így le is kell utaznunk oda (kocsival).

Időpontban du. 1-kor lesz, tehát minimum legkésőbb 10-kor el kell indulnunk.

Anyósom nem szeretné, ha a gyerekek is ott lennének, hiába imádták oda-vissza a dédpapával egymást a gyerekek. Azt mondta ma nekem a telefonba, hogy nem gyerekeknek való.


A férjem nem akar nélkülem menni, azt mondta, hogy összeomolna és szeretné, ha ott lennék mellette (támogatni, erősíteni).

Valamint, én is szeretnék elbúcsúzni a "kisöregtől".


Dada és ismeretlen (1 hét alatt nem fogok kiismerni) személyek nem jöhetnek szóba. A kicsi nem is maradna meg olyan személy mellett, akit nem ismer már jó ideje.

Időm jelenleg (nekem is kell a családi ügyeinket intéznem) meg nincs senkit se "fogadni" naponta több órára, hogy össze haverkodjanak.



2015. márc. 3. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Otthon lennék a picivel... a férjed nem fog összeomlani...Majd legközelebb kimentek együtt a temetőbe.


Részvétem...

2015. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Elmennék a picivel és kicsit távolabb lennék valahol, előtte-utána ott lehettek a társasággal, férjeddel. Esetleg ha elvan hordozóban abban talán elvihetnéd.
2015. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van 3 féle hordozónk, de az összeset utálja. Egyikben sem marad meg, így nem akarom erőltetni.

Én is arra gondoltam, hogy elmegyünk, de távol leszünk tőlük. Bár, anyósomat nem szeretném megbántani. Mégis csak volt/van egy kérése úgymond.

Ráadásul a kisebbik már jár 2,5 hónapja. Azóta a b.kocsiban sem igazán szeret ülni. Viszont eléggé akaratos, tehát még "ráerőltetni" sem lehet dolgokat.

2015. márc. 3. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Apósodéknak meg kell érteni, hogy egy 13 hónapost nem fogsz temetésre vinni! Nem oda való.
2015. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha elolvastad volna figyelmesen, akkor láthatnád, hogy leírtam: "Anyósom nem szeretné, ha a gyerekek is ott lennének, hiába imádták oda-vissza a dédpapával egymást a gyerekek. Azt mondta ma nekem a telefonba, hogy nem gyerekeknek való.


Pont ezért keresek valami megoldás.

2015. márc. 3. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg szomszéd nincs akiben megbízol? Vagy az oviból nem ismersz olyan anyukát akit megkérhetnél vigyázon rá lehet ráér mert otthon van ő is egy kicsivel.
2015. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam, elhiheted, sosem válaszolok csak úgy...Az anyósod is csak azt akarja szerintem, hogy neked ne legyen ebből gondod.


Ez már itt a 3.válaszom, amikor is fenntartom, hogy a temetés nélkületek is lezajlik. Amikor az én mamám meghalt, egyik unokatestvérem 2 gyereke, akik ovisok, és az én 2, 7 és 10 évesem nem szerettek volna eljönni a temetésre. Az unokatestvérem addig a mama házában volt a gyerekekkel, temetés után kimentünk velük, amikor senki nem volt már a sír körül.


Tégy belátásod szerint.

2015. márc. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!