Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy működik a vezetéknév...

Hogy működik a vezetéknév változtatás?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni Tőletek hogy ahhoz hogy újra az én nevemen legyenek a gyerekek ahhoz kell az apuka beleegyezése? Vagy eltudom egyedül is intézni?

Ha kell a beleegyezése akkor elég egy papírt aláírnia vagy jelen is kell lennie?

Illetve az utolsó kérdésem az lenne hogy hol lehet ezt elintézni :) Előre is köszönöm a segítségeteket.


2 éves Gyerkőc Anyukája :)


2015. márc. 4. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt vezeték név változtatásom, viszont nagyon meg kell indokolni h miért akarod, csak azért mert pl szebbnek gondolod nem fogják megválzoztatni. Mikor nekem csinálták akkor az anyakönyvi hivatalba kellett csinálni 10 ft volt. Azt nem tudom biztosra h kell e apuka beleegyezése de sztem igen.
2015. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem azért szeretném mert szebb :)

Több mint másfél éve nem is néz felé, és nem sokára ovi stb és szeretném ha újra az én nevemen lenne :)

Szóval indok az van bőven, azért is kérdeztem hogy kell-e hozzá mert nem tudom hogy eljönne e..... :(

Viszont köszönöm szépen a segítségedet

2015. márc. 4. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hivatalosan le kell mondania róla (már ha lehet ilyet).

Te meg perelhetsz gyerektartásért.

2015. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy kell lemondania a gyerekről az apukának :D

Viszont a beleegyezése mindenképpen kell, ezt egyedül nem tudod elintézni, kettőtöknek közösen kell róla nyilatkozni, hogy meg szeretnétek változtatni a gyerek családnevét.

2015. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves előttem lévő Hozzászóló :)

Azt szeretném kérdezni hogy elég ha csak aláír egy papírt és én azt beviszem a megfelelő helyre vagy neki is ott kell lennie? :)

2015. márc. 4. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!