Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha én gyed-en vagyok, a...

Ha én gyed-en vagyok, a férjem igénybe veheti a gyerek után járó plusz 2 nap szabadságot?

Figyelt kérdés
Tavaly is gyed-en voltam, akkor nem volt gond, de most kavarnak a férjem munkahelyén. Valami ilyesmit mondanak, hogy gyed után nem jár. Akkor most mi van?
2010. febr. 15. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dehogynem jár!

Munka törvénykönyve 132.§

"(2) A szülők döntése alapján gyermeke nevelésében nagyobb szerepet vállaló munkavállalót vagy a gyermekét egyedül nevelő szülőt évenként a tizenhat évesnél fiatalabb


a) egy gyermeke után kettő,


b) két gyermeke után négy,


c) kettőnél több gyermeke után összesen hét


munkanap pótszabadság illeti meg. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti."


Nálunk úgy volt a nyomtatvány, amin kérni kellett, hogy nekem is, illetve a munkáltatómnak is alá kellett írnia, hogy nem én veszem igénybe a pótnapokat.

2010. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Folyt:

Nincs ilyen, hogy ha anya gyeden van, akkor apa nem igényelheti. De ha nagyon kötik az ebet a karóhoz, akkor mutassák meg, hova van leírva.

2010. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tavaly is megkapta a férjem a két napot. Akkor úgy volt, hogy májusig voltam tgyás-on, utána gyed-en. Hozott egy nyomtatványt, arra ráadásul pont a személyügyis nő írta rá, a munkáltatóm helyére, hogy gyed-en vagyok. Idén ugyanígy töltötte ki, erre most visszadobták.
2010. febr. 15. 09:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom magamat: mutassák meg a jogszabályi előírást ami alapján visszadobták.
2010. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hogyne járna! Az én férjem is megkapta, pedig gyeden voltam. Sőtt, november végén megszületett a második babánk és még arra az évre is megkapta a második után, pedig azt hittük csak időarányosan jár.

Ne hagyjátok, mert törvény mondja ki, hogy ez jár neki, ha megigényli!

2010. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, nem hagyjuk magunkat!
2010. febr. 15. 09:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért írták rá, hogy gyeden vagy? Szerintem nincs semmi jelentősége és a nyomtatványon nem kell feltüntetni. Vidd be a nyomtatványt a munkahelyedre, ott hivatalosan lepecsételik, hogy te nem igényelted náluk a pótnapokat és kész.
2010. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gondolom azért, mert munkanélküliről mentem szülni. Nem is tudom, hogy ilyenkor kinek kellene igazolni, hogy nem vettem igénybe a pótszabadságot?
2010. febr. 15. 10:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan volt a nyomtatvány, hogy résznyilatkozatok voltak rajta.

A. Apa egyedülállóként igényli

B. Anya munkáltatójának a nyilatkozata, hogy ő nem érvényesíti

C. Anya munkanélküli.


Nem volt ilyen a ti nyomtatványotokon?

2010. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, nekünk csak az volt ráírva, hogy az anya munkáltatója igazolja, hogy a gyermek után járó pótszabadságot az anya nem veszi igénybe. Úgy tűnik, hogy ez minden munkáltatónál más.
2010. febr. 15. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!