Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a testvéretek...

Mit tennétek, ha a testvéretek a gyereketeket is bevonva játszmázna, és kívületek mindenki "alszik"? (Konkrétan a kiegészítésben. )

Figyelt kérdés

Konkrétan:

Tesómnak egy 6 és egy 4 éves gyereke van, főleg a kisebbik nagyon vadul viselkedik. Persze ő csak gyerek, a szülei kevés figyelmet fordítanak rá, rájuk. Heti 4 foglalkozásra (foci, tánc...stb) viszi mindkettőt, és a nagyobb hamarosan a hozzájuk közeli "elit" iskolába fog járni, bár ő szívesebben menne a helyi kisebb iskolába, ahová kívüle minden ovistársa megy. (Anyu és anyósa is besegít a háztastásba, gyerekfelügyelet, ide-oda vinni őket...stb.) Ilyesmiben jól kihasználja a lehetőségeket, ilyesmiben a maximumot adja gyerekeinek. Ahogy a saját kinézetére, öltözködés, kozmetika...stb is nagyon ad, de mindenben nem lehet maximumot teljesíteni. Ő ezt a látszatot akarja kelteni.


Eddig mondhatnám, nem az én ügyem. Mi is megoldjuk a dolgokat, ahogy tudjuk, anyós és anyu nélkül. Külföldön élünk 1 éves kislányunkkal, de közel a határhoz, tesóméktól csak kb.50 km, egy kis faluban. Az itt lakókkal semmi kapcsolatunk, itt nincsenek foglalkozások, még játszótér se. Férjem munkahelyéhez közelebb van, mintha Magyaro-ra költöznénk, de egyelőre muszájból lakunk itt, amit tovább nem részletezek.


A probléma a következő: Amikor hozzánk jönnek vagy mi megyünk testvéremékhez, tesóm kizárólag csak a kislányommal foglkozik, mondókázik, és mellesleg mindenki mástól kisajátítja arra az időre a kislányomat, míg itt vannak. Hanyagolja a gyerekeit, akik ezt szóvá is teszik, de az a válasz, hogy az unokatesóra otthon nincs ideje, őt csak itt látja, és ezt a gyerekeinek meg kell érteni!! Férje közömbös, érdektelen, áthárítja a felelősséget a tesómra, max. rákiabál a gyerekeire, hogy ezt ne, vagy azt mondja nekem, amikor rájuk szólok, hogy a kislányom játékát ne tegyék tönkre, hogy ettől nem megy tönkre ám, ha mégis, majd karácsonyra kap egy másik ugyanilyen játékot tőlük... Tesóm kibúvókat keres, vagy ő is a férjére akarja hárítani a gyerekeket, hogy foglalkozzon most az apjuk velük. A gyerekeivel tehát senki nem foglalkozik, kedvük szerint randalíroznak, főleg a kisebb úgy mutatja ki féltékenységét, hogy mintha direkt tönkre is akarná tenni az uncsitesó játékát. Kislányom néha kiszabadulva tesómtól, követi a gyerekeket, akik persze, hogy rá sem hederítenek, hiszen lárszólag "miatta" nem kapják meg anya figyelmét.

A nagyobb könnyebb karakterű, csendesebb, jobban kifejezi érzelmeit a szülei felé, ezért rajta ez nem így jön ki, ő nem vadul, hanem csendesen viselkedik, vagy részben magába fojtja (?).

A színjátszás végén, búcsúzáskor a kislányom persze, hogy nem szívesen hagyja elmenni tesómat, aki 100%-os figyelemmel fordult hozzá, a kérdésre, hogy velünk jössz-e, nála marad. Tesóm, kezében a kislányommal, büszkén feszít az ajtóban, hogy a kislányom képes lenne vele menni, kijelenti, hogy milyen jó lenne, ha egy harmadik, ilyen aranyos kislánya is lenne, gyerekeit "meginterjúvolja" (akik persze, hogy nem akarnak kistesót, hiszen még kevesebb figyelem jutna rájuk).

Kislányom miatt is még fontosabb, hogy kapcsolatba legyünk velük, hogy kívülünk mással is legyen kapcsolata, így csak miatta is kapcsolatba akarok lenni velük, meg amúgy is örülnék, ha a tesómmal játszmamentes, normál kapcsolatunk lehetne, mindenkinek ez lenne jobb.

Elnézést, akik úgy gondolják, nem ide való a kérdés. Gondolkoztam, melyik témába illene, mert nics pszichológia vagy hasonló, és megnéztem játszma címszó alatt, és az ide írt kérdésre jöttek a "leghozzáértőbb" válaszok, ezért így döntöttem.


2010. febr. 15. 10:19
 1/2 A kérdező kommentje:

Férjem külföldi, és arra hivatkozik, hogy őt nem értik, hiába szól a gyerekekre vagy tesómnak. Tesóm férje kicsit beszél ezen a nyelven, aki ezért leköti mindenfélével, ami érdekli, így bár távozásuk után mindig megbeszéltük eddig, hogy majd férjem is többet tesz ezügyben, eddig minden rám maradt. Futkoztam tesóm kisebb gyereke után, figyeltem, mit csinálnak, hogy smmi kislányomra veszélyes ne maradjon neki elérhető közelségben (tesómnak ez mindegy) és fél szemem a kislányomon. Senki nem akarja megbántani tesómékat, próbáltam tapintatosan tudomásukra hozni, hogy mi nem jó, de nem változott semmi. Közben hallottam, férjem valóban szólt tesóm férjének, hogy ez a játék tönkremehet így, aki mondta, hogy "nem, ezt kibírja, annál stabilabb játék", vagy "úgyse sokáig játszanak vele"...stb. Vagyis változás nem történt, következő percben már másról beszélgettek.


Nem a jó szívéért, a kislányom érdekében teszi ám ezt a tesóm, ahogy kinéz! (Ahogy akarja, hogy kinézzen.) Ez is a játék része, a "jó nagynéni" szerep. Amikor meg kislányom lesöpört mindent a polcról, a tesóm és családja, azaz 2 felnőtt és 2 gyerek éljenezve megtapsolták!!

Nem érdeke kislányomnak sem ez a figyelem, mert máskor nincs itt senki, egyedül kell megoldanunk, és nincs a háztartás, információgyűjtés mellett 100 % figyelem egész napra rá. (Ráadásul feltűnően kevés az alvásigénye, csak napi fél órát alszik, 4 hós kora óta össz. 9 órát).

Még írhatnék sok mindent, de nincs túl sok időm erre. Sajnos környezetében sokan támogatják ezt a játszmát, úgy tűnik, ez sajnos kívülünk mindenkinek megfelel. Anyu még egy munkalehetőséget is feladott, hogy 5 napot tesómnál lehessen, akinek "nincs ideje". Ezt kihasználva, ahogy a gyerekek nagyobbak lettek, tesóm még egy vállalkozást is kezdett.

Nem belemenni a játszmába, de hogyan? Nem megyek bele, de nem hagyhatom, hogy így alakítsa, alakítsák a dolgokat!! Férjemmel minden találkozás után újra átbeszéljük a dolgokat, rengeteg figyelmet fordítva erre, és elvéve a fontosabb dolgoktól. Most meg itt keresem a megoldást. Eddig mégsem változott semmi. Az idő meg csak tellik, kislányom egyre nagyobb lesz... és éppúgy hat rá minden, mintha nem foglalkoznék az egésszel, nem keresném a változás lehetőségét...


Tesómmal már sokszor próbáltam beszélni, a kislányom születése előtt is (akkor nem az enyém, csak a saját érdeke lett volna), és azóta is, de nem nagyon lehet, a problémái és a saját gondolatai lekötik. Egyrészt nem ismeri ezeket a dolgokat, ilyen könyveket nem olvasott, és "nincs is ideje". Másrészt, ahogy el kezdem mondani, eltereli a szót, pl. mindjárt észreveszi, mit csinál a gyereke és rászól, vagy a szavamba vágva elkezd egy újabb mondókát a kislányommal, mintha nem tudna ellenállni neki.

2010. febr. 15. 11:21
 2/2 anonim ***** válasza:
A részletes leírásodból ítélve én már nem lennék tapintatos a tesómmal ilyen esetben. Kerek-perec megmondanám, hogy nálatok mik a szabályok és ha ezt nem tartják be, akkor inkább ne jöjjenek. Tudom, ez nehéz, hiszen ők az egyetlenek, akikkel a kapcsolatot tudjátok tartani és akikre számíthattok! De minden áron?
2010. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!