Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi volt az "életcélot...

Anyukák! Mi volt az "életcélotok" a gyerek előtt? És most mi, ha változott?

Figyelt kérdés

Ma a gyerekorvosnál volt téma, hogy az egyik anyukának volt valami nagy célja (de reális), és hogy amióta megvan a gyerek, semmi más célja nincs, mint jó anyának lenni, és egy boldog családot összetartani. Ez szép és jó, tényleg, de a gyerekszülés után ennyi egy nő célja normális esetben? Szinte mindenki bólogatott neki, hogy ők is így vannak.

Tényleg nem vágynak többre vagy csak elfojtják? Mindent a családért?


(A tesóm kisfiát vittem orvoshoz, nekem még nincs gyermekem, 1-2éven belül tervezzük, így annyira még nem érzem át ezt a helyzetet)


Ti hogy vagytok a témával?


2015. márc. 12. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
mi többre vágyhatnék? :) a gyerek előtt a gyerek volt életem vágya. Most hogy egy család lettünk, a legnagyobb vágyam hogy a gyermekemnek és nekünk boldog jövőnk legyen, hogy összetartsunk. Ennél nagyobb érték számomra nincs az életben, és mindenki a számára legnagyobb érték elérése törekszik. Van akinek a sok pénz az érték, van akinek a karrier, van akinek az hogy pilóta legyen :) nekem a család.
2015. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ugyan még nem született meg a babám (23 hetes vagyok), de már akkor megváltozott az életcélom, amikor megismertem a páromat 6 éve. Előtte is hosszú komoly kapcsolatom volt, de egészen más. Kiskoromtól kezdve dolgoztam a karrieremen, nagyon tudatos voltam világ életemben, és mindig az volt a fejemben, hogy én biztos nem leszek olyan nő, akinek az az élete, hogy kiszolgálja a családját, mint valami cseléd... Mikor összeköltöztünk a párommal, akkor is sokáig szinte dacból nem voltam az a tipikus jó háziasszony, aki minden nap kitakarít és friss vacsorát rak a munkából hazaérkező pasi elé.. aztán szépen lassan rájöttem, hogy azokon az alkalmakon, amikor étellel vártam haza, mennyire hálás és boldog volt. És milyen jó volt leülni és megbeszélni a napot... Rájöttem, hogy nekem baromi rossz kép volt a fejemben erről az egészről, és egyre inkább elkezdtem vágyni rá, hogy jöjjön a gyerek és ebben teljesedjen ki az életem. És már annyira nem is érdekelt a karrier, úgyhogy most valóban az az életcélom, hogy boldoggá tegyem a párom és a pici babám. De nem hiszem, hogy ez örökre így marad. Mármint persze, nem adom fel ezt sem :D De vissza fogok térni arra, hogy a karrieremmel foglalkozzam, de most nem érdekel. Szerintem mindig változik a cél, legalábbis a rövidtávú. Hosszútávút meg én nem tartom jónak, ha nagyon erőlteti az ember, mert úgysem úgy lesz, és az akkor csak csalódás. Bocsi a kisregényért :D
2015. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
olimpiai úszó. de tízen évesen kederült egy sérülés miatt hogy nem fog menni. onnantól az volt bennem hogy legyen egy jó munkám és boldog családom. nekem olyan nagy életcélom nem volt, amit a gyermek születése megváltoztatott volna.
2015. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát én ezt hülyeségnek tartom. Mindig cél9m volt egy jó karrier ami alakul. Most kezdem az újabb fősulit. Szeretnék vonzóvá válni. A hobbymban majd minél többet elérni.
2015. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Valami olyasmi volt a célom, hogy segíthessek azokon, akik egyedül nem tudnak magukon segíteni. Távlati cél volt, köze nem volt semmi ilyesmihez annak a területnek, ahol dolgoztam. Viszonylag fiatalon szültem, és az élet úgy hozta, hogy az ilyen jellegű terveimet mind már a fiam születése után kezdtem megvalósítani. Gyed alatt tanultam, aztán utána is, végül szociális munkás lettem, úgyhogy azt hiszem, elértem azt, ami hozzásegít a célom "eléréséhez", bár ez egy olyan dolog, hogy úgysem ér a végére sosem az ember, de azt elmondhatom, hogy nekem való szakmát sikerült választanom.

Őszintén szólva sosem tekintettem életcélnak a gyerekvállalást, gyereknevelést. Imádom a fiam, de azt, hogy ő van nekem, az életem részének tekintem, és nem a céljának.

2015. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Utolsóhoz csatlakozom, az életem része és nem az (egyetlen) célja a lányom.


Amúgy a fő életcélom a boldogság, ez pedig több lábon áll. A gyerek is része természetesen, de a férjem, a szociális kapcsolataim, a munkám, magam fejlesztése is.

2015. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Célom volt jó embernek lenni és boldognak lenni. Csak átlagos dolgokat akartam- munkát, férjet családot.

Sikeresen elhelyezkedtem jó munkahelyen van, megismertem A Férfit és családom lett, 3kisgyerekkel. Tehát ezek az átlagos célok teljesültek- most szeretném őket továbbálmodni, és felnevelni őket.

Nem érzem úgy, hogy ezek az átlagos dolgok ne elégítenék ki az életemet, mert a gyerekőcök család mellett megtalálom önmagam a munkámban, és vannak kisebb célkitűzéseim emellett, amiket próbálok teljesíteni, így a család - gyerekek mellett is van még "miért élnem"! :)


Igazából ezt szerintem nehéz még érezni annak, akinek nincs gyereke. Elég kevéskének tűnik az, hogy az álom a gyerek, meg hogy felneveljem. De tényleg átrendeződik az agya az embernek szülés után. A gyerek lesz az első, mert az a gyerek annyira rá van utalva az anyjára- főleg az elején. És az ember máshogy látja a saját pici újszülöttjét, nem csak egy baba, a szíveddel fogog őt érezni, szeretni, a feltétel nélküli szeretet- az a kapocs, amit tényleg csak akkor értesz-érzel, ha már lesz gyereked.


:)

2015. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Én szerettem volna elismert lenni a szakmában. Anyagilag is erkölcsileg is megbecsült szakember lenni, akinek sokan kérik a tanácsát, aki sikeres. Ezt részben sikerült elérnem, de ez itt Sz-Sz-B megye, ez a régió meghalt munkaügyi szempontből és a baba után örülök, ha lesz munkám.

Én csodálkozom azokon, akiknek egyetlen életcéljuk a gyerek. Tényleg nem vágynak semmi másra? Nem akarnak sikeresek lenni? Nem akarnak valakik lenni? Akire felnéz a többi ember, akinek elismerik az intelligenciáját, szakértelmét, stb?

Szép dolog a család, én is terhes vagyok most és az, hogy anya leszek, az mellékes, mert én nemcsak anya akarok lenni és küzdeni fogok azért, h érvényesüljek az élet már területén is, mert bennem annál jóval több van, minthogy megszüljek egy vagy több gyereket és csak otthon legyek velük és tiszta legyen a lakás, meg legyen kaja. Ez nekem nem lehet életcél, ezek csak szükséges dolgok a mindennapokhoz. Ez olyan lenne, mintha valakinek az lenne az életcélja, h ne legyen soha porcica a sarokban.

Perzse, tudom és megértem, h vannak olyan emberek akiket kielégít ennyi, de én nem ilyen vagyok és bármikor kiállok a véleményem mellett, senkinek nem bólogatnék.

2015. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó:

a kettő nem zárja ki egymást! :)

2015. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ki mondta, h kizárja? Szép a lakásunk és tiszta, van főtt étel, időnként sütemény is, de ha CSAK erre és gyereknevelésre lennék jó, attól boldogtalan lennék.
2015. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!