Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukák! Miért nem értitek meg...

Apukák! Miért nem értitek meg a gyerekeket/babákat? Anyukák, ezt hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Elég nagy problémával küzdök. A fiam 5 hónapos múlt. Most kezd már igazán ,,élni,,. Fordulgat,visít-hallatja magát,csapkod,stb...Szóval rendesen fejlődik. A férjem viszont kikészít mert minden apróságon kiakad. Pl egyik nap ő próbálta etetni és kb már ordított a gyerekkel,hogy milyen lesz az előke meg a ruhája.( én mosok amúgy szóval nem tudom mi ez a para ) Fürdetni néha ő szokta de egyre ritkábban ,,hagyom,,neki mert ott is mondogatja a fiamnak,hogy ne csapkodj mert akkor kiveszlek a vízből és lefogja a lábát. Erre mondtam,hogy de ő nem tudja,hogy a vizet nem szabad kicsapkodni ( bár szerintem semmi gond nincs belőle )erre ő hogy ,,éppen azért mondja neki,hogy tudja,, Sokat sikongat is meg visít,rájött mekkora hangja van. Erre meg azt mondta a férjem,hogy mindjárt megőrül,nem tud koncentrálni ( pedig csak e-mailt írt egy haverjának ) Mit tegyek ? Ő gyerek és ez egyre rosszabb lesz. Mi lesz ha kúszni-mászni fog,lever dolgokat,stb...Mit tanácsoltok ? A férjem nem érti,hogy ő még gyerek,sőt baba. Amúgy alig van velünk itthon kb este 7-re ér haza és reggel korán megy szóval még az sincs hogy besokallt volna a fiunktól.

2015. márc. 11. 10:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Türelem, jobb lesz. Sok férfi csak akkor tud a gyerekkel kijönni, ha már beszélgetni lehet vele. Akkor viszont nagy élmény nekik, ahogy alakul a beszédfejlődése. A csecsemőket az asszonyok, dadák jobban értik. Régen sokszor csak akkor "mutatták be" a nemesi családokban a gyereket az apának, mikor már beszélt.:D
2015. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
A férjednek nagyon nincs türelme és nem is érti hogy az még csak baba. Elbeszélgetnek vele ha én lennék a felesége. A babának gyengédségre van szüksége és nem egy ordibáló hisztis apára
2015. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Ez elég szomorú, ha egy 5 hónapos babától aki az övé ilyen idegbajos. A kúszás-mászás még hagyján, de előbb-utóbb elkezdi majd feszegetni a határait, visszaszól, azt hogy fogja kezelni a férjed? Próbálj vele leülni és hosszasan elbeszélgetni.
2015. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én próbáltam már vele beszélni erről,hogy a fiunk nem egy mini felnőtt,de egyszerűen nem érti. Nem tudom mit gondolt milyen lesz szülőnek lenni. Amiket említettem azok csak így hirtelen jutottak eszembe és valóban tényleg sokszor ordít a férjem :( Nagyon hisztis a férjem,a gyerkőc előtt is az volt csak azt hittem ha saját gyereke lesz akkor ő felnő...
2015. márc. 11. 10:44
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ezen nem lehet segíteni. De azért meglecmeztenem. Én is pont azt tenném vele amit ő a gyerekkel
2015. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Tuti, hogy csak rosszabb lesz.
2015. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
55%
Hát ez szomorú. Egy férfinak inkább rém büszkének kellene lennie egy ilyen babára. Én is nagyon aggódnék a helyedben. 2-3 évesen is le fogja enni magát, meg ki fogja pancsolni a vizet a kádból, hangoskodni is fog játék közben, tehát ez a helyzet szerintem javulni nem fog, sőt, ha a férjed már egy 5 hónapos babától ilyeneket vár el, akkor később még zabosabb lesz. Anyósoddal milyen a viszonyod, nem tudnád a segítségét kérni, hogy térítse már észhez a fiát?
2015. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Lehet,hogy nem tetszik majd, amit írok, de ha nem változik, akkor elhagynám. A gyerek előtt hisztizik? Vele is ordibál egyébként?

Tényleg, mi lesz később? Nem tenném ki a gyereket ennek.

2015. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Én sem értem, miért kiabál egy kisbabával? Miért nem játszik vele inkább, lehet, hogy akkor nem sikítana.

Akarta ő ezt a gyereket egyáltalán?


Bocs, hogy ezt mondom, de alapvető hiba azt feltételezni, hogy ha valaki hisztis, akkor majd hirtelen megváltozik. Nem fog.

2015. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Légy szíves ne általánosíts! A te férjed ilyen, nem az összes apuka. Nekem csodálatos édesapám van, a férjem is nagyon jó apuka és rengeteg jó apukát ismerek.

Szerintem soha nem fog megváltozni a férjed. Nem lesz jobb, sőt. Most ezért lehet, hogy le fogsz pontozni, de ennek nagy valószínűséggel válás lesz a vége, ha nem, akkor meg borzalmas családi élet. Ha már most ordít vele, mi lesz később, amikor majd tényleg csinál valami rosszat a gyerek.

2015. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!