Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Végighallgatnád, vagy visszasz...

Végighallgatnád, vagy visszaszólnál? Mit teszel, ha az utcán beszól valaki a babáddal/gyerekeddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy áldozat típus, de türelmem az végtelen. Van egy másfél éves lányom. Az a helyzet, hogy nagyon vékony testalkatú vagyok, mindig is az voltam. Ráadásul átlagosan 12-16 évesnek néznek. Pedig 30 vagyok.

Sokat hallom, hogy így, vagy úgy toljam a kishúgomat. Vigyázzak, mert fúj a szél. Hol van az anyja a babának, stb. Ezt tisztázni szoktam, ha mondjuk boltban vagyunk és nem a mellettünk elszáguldó nénike mondja. Ilyenkor elnézést kérnek jobb esetben.

De van pár eladó, akikkel napi szinten találkozunk. Ha megyek, ők rögtön elkezdik mondani a magukét: így tegyem a babakocsit, úgy kössem be a gyereket, vegyem ki, igazítsam meg a sapkát, főzzek ezt-azt úgyis ráérek. Pedig tudják, hogy teljes állásban dolgozok...

Semmi kedvem ilyeneket végighallgatni, van nekem egyéb dolgom is. Valami jó szöveg kellene, ami után békén hagynának.

Már visszaszóltam néhányszor szépen és kevésbé szépen is. Erre vérig sértődtek és annál jobban mondják a magukét.



2015. márc. 13. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az a bevált módszer: mosolyogva: köszönöm, köszönöm ! és tovább menni. Erre a tanácsomra is teheted ezt, gyakorlásképpen :D :D :D
2015. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
ha a szép szó nem használ, kultúráltan elküldeném a p¤csába - vagy nem kultúráltan hanem durván, ha végképp nem ért semmi másból.
2015. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
"Látom hiányzik neked a babázás, kár, hogy már kifutottál az időből..." Szerintem többet nem kotyog bele :)
2015. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha az eladókról van szó kérd ki a panaszkönyvet! Ha az állásukról lesz szó majd vissza vesznek az arcukból! Ezt én, gyeden lévő eladó mondom!!
2015. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Idegeneknek: Elnezest ismerjuk egymast?

Boltosnak: Nem emlekszem, hogy kertem volna tanacsot?! vagy Elhiszem, hogy nagyon unatkozol, en viszont sietek!

2015. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"Azt hiszem még mindig én vagyok a gyerek anyja, úgyhogy majd én tudom, mit hogyan csináljak. És ha a véleménye érdekel, majd megkérdezem!"
2015. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Csak azért bosszant már ez a dolog, mert egyáltalán nem érzem magam elveszettnek, nem bénázok soha a pénztárnál sem... De az itteni anyukák is panaszkodtak, hogy nekik is mondják a jobbnál jobb tanácsokat :D

Van pár válasz, ami megtetszett, ki is fogom próbálni :)

2015. márc. 13. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdenék fogyókúrás/hajápolási/bőrápolási/divattanácsokat osztogatni nekik. Ha megsértődnek, meglepetten kérdezném, hogy akkor ő miért szól bele abba, amihez semmi köze.
2015. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer szóltak be az OBI-ban, hogy biztos szomjas (?), akkor volt 3-4 hónapos a kislányom. Annyit mondtam hogy "tényleg ezt mondta én nem hallottam?" A férjem mosolygott a nő meg csak nézett bután.
2015. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, ezeket el szoktam engedni a fülem mellett. Abban, hogy tegyed a kocsit, lehet hogy segíteni akar, hogy elférjetek. Sapka ügyön nevetnék egyet, ha éppen nem lóg a szemébe a babának, nem azért szólt. Ha igen, megköszönném és kivenném a szeméből. Főzésre "köszönöm a tippeket", majd továbbmennék.

Nem szabad ezekbe belemenni, hadd szövegeljenek, most komolyan, kit érdekel?

2015. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!