Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az első gyereked meghalna,...

Ha az első gyereked meghalna, te adnád a másodiknak az első nevét?

Figyelt kérdés
A kislányom meghalt, most ismét lányt várok. Ő Dóra volt és azt szeretném, ha ez a kicsi is ezt a nevet kapná, de nem tudom hogy mások ehhez mit szólnának, ezért szeretném megkérdezni a véleményetek. Köszönöm!

2015. márc. 19. 13:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Én nem adnám neki.
2015. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom nagyon! Én nem adnám :(
2015. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Először is nagyon sajnálom, hogy meghalt a lányod. De nem adnám már a Dóra nevet a kicsinek. Ő már más, és amúgy is szerintem hivatalos iratoknál nagy kavarodás lenne. Szerintem hosszú távon lehet Te is megbánnád.
2015. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem adnám. Őszinte részvétem. Mennyi idős volt? Betegségben? Ha túl indiszkrét vagyok, ne haragudj, kérlek.
2015. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Mert ezzel úgy tűnne, hogy az első baba "születik újra".

De ő másik baba, másik személy.


Nagyon sajnálom, ami történt. Megkérdezhetem, mekkora volt a bab? Mert ha pl 1-2 napos, tehát kórházban halt meg, nem "viselte" sokáig a nevet, akkor előfordulhat.



Én pl tinikoromban kitaláltam, mi lesz a neve, ha fiam lesz. Ha ő meghalt volna, lehet ragaszkodtam volna a névhez, hogy mégegyszer adjam. Egyéb esetben nem.


Amúgy csak magadra, és a férjedre hallgass!

2015. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
*baba
2015. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Ő koraszülött lett sajnos és néhány napig élt. Nem lett megkeresztelve, a sírjára se vezeték név nem lett vésetve csak annyi hogy Dórika. A férjemnek sem tetszik az ötlet.
2015. márc. 19. 13:35
 8/29 anonim ***** válasza:
19%

Keresztanyukám első kislánya Ildikó volt. Ő és az ikertestvére csak pár órát élhettek.


Mikor megszületett az első élő gyermeke, ő is Ildikó lett.

2015. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%

Jaj, sajnálom a kislányodat! A névadás a te döntésed, ne foglalkozz mások véleményével, ha szeretnéd add neki ezt a nevet. Mondjuk, ha én lennék a te helyedben, mindenképp új nevet adnék, esetleg második névként adnám a Dóra nevet is.

Ha ugyanazt a nevet kapja, nekem az kicsit olyan, mintha a meghalt gyermekedet keresnéd az újban, és ő nem lehetne önálló személyiség, már bocsi, de ezt érzem.

Inkább adnék neki új nevet és mellé másodiknak a Dórát.

2015. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Részvétem, de biztosan nem adnám ugyanazt a nevet. Esetleg Nóra, ez hasonlít rá a legjobban.
2015. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!