Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az első gyereked meghalna,...

Ha az első gyereked meghalna, te adnád a másodiknak az első nevét?

Figyelt kérdés
A kislányom meghalt, most ismét lányt várok. Ő Dóra volt és azt szeretném, ha ez a kicsi is ezt a nevet kapná, de nem tudom hogy mások ehhez mit szólnának, ezért szeretném megkérdezni a véleményetek. Köszönöm!

2015. márc. 19. 13:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
76%

Rettenetesen sajnálom, ami történt.

De én sem adnám semmiképpen. Értem, hogy ezzel szeretnéd "megtisztelni" a meghalt babádat, de ezzel egy életen át egy bélyeget ragasztassz a most születendő kislányodra. Azért elég sötét úgy indítani, hogy a nevem a meghalt testvérem neve. Kamaszkorban amúgy is minden kétszeresen fáj a gyerekeknek, szerintem nem kellene még ezzel is terhelni. Ő egy külön személyiség és ezzel már eleve behatárolod, mintha egy pót-Dórát akarnál belőle csinálni. Ráadásul soha nem tudnád lezárni Dóra iránti gyászodat.


De amúgy ebben a kérdésben csak te és a férjed dönthettek.

2015. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%

Én nem merném. Bár nem vagyok babonás, úgy érezném, egyrészről rossz ómen lenne ugyanazt kapnia, másrészt mivel külön személyként kezelendők, úgy érezném, sértené az első kislányom emlékét, ha ugyanúgy hívnák.


Épp nemrég mesélte egy kolléganőm, apja szüleinél volt az, hogy mindenáron az apa nevét kellett kapja a gyerek, 2 vagy 3 apja nevét viselő gyerekük meghalt szülés után nem sokkal, mire egy életben maradt azzal a névvel. Furcsa lehet úgy beszélni a néhai gyerekekről, hogy pl. Péter 1, Péter 2...

2015. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
72%

A mi kislányunk a Lilien nevet kapta volna, 24 hetes volt.

Egy percig sem gondoltam arra, hogy a következő baba ezt a nevet kapja.

Most kisfiút várunk :D


Sok sikert!!!!

2015. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
27%
Én adnám. Lehet, le fogtok pontozni, de ha ez a név nagyon régóta kedves volt nekem... akár emlékből, abban sincs semmi rossz. Vannak, akik saját halott testvér, rokon előtt tisztelegnek így, vagy épp a saját nevüket adják tovább, én nem látok olyan nagy különbséget. De a ti döntésetek persze. Én nem néznék miatta furán.
2015. márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
85%

részvétem!

én nem adnám. lehet az bármilyen kedvenc nevem, bármilyen régóta, ez a név már foglalt egyik gyermekem részére, csak ő angyalka. de attól még volt, szívemben örökké él, ezzel a névvel.


meg ha tovább megyek, gyerekemnek se lenne jó szerintem, ha egy olyan sírra kéne tennie virágot amin az ő neve szerepel :/ ez így sok.

2015. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon sajnálom ami veled és a férjeddel történt! Őszinte részvétem!

Én is azt vallom, hogy nem adnám a második gyerekemnek azt a nevet. Egyrészt, amit leírtak, hogy nem pótolja az első gyerekedet. A másik dolog, amin elgondolkodtam, hogy egyszer elmondod a kislányodnak, hogy van egy testvére, aki SAJNOS meghalt, és milyen lenne, amikor kiderülne, hogy őt is Dórának hívják. Kicsit morbid nekem.

De régen tényleg ez volt a szokás, a mi családunkba is volt ilyen és én teljesen meg voltam döbbenve, hogy engedik az ilyen névválasztást egy családban.

De ahogy írták, nektek kell eldönteni!!

2015. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sajnálom, szomorú ami veletek történt :(


Én sem tartom jó ötletnek. Nem adnám ugyanazt a nevet, legfeljebb egy hasonlót.

2015. márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
55%
Nem adnám ugyanazt a nevet.
2015. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is koraszülött volt az első baba, és sajnos csak 3 napot élt. Négy évre rá jött a második, mindkettő kislány. Mi is nagyon sokat gondolkoztunk ezen, mert nagyon szerettük a nevet, amit az első babánk kapott, régóta terveztük, és már a tervezgetés elején tudtuk, hogy Lilla lesz ha megszületik, mert akkoriban még nem tetszett a Liliána, de imádtuk a Lilit. Végül úgy döntöttünk, hogy második névnek adunk valami hasonlót, így Lujza Liliána lett. Sokszor hívjuk Lilinek, de alapvetően a Lujzát használja. És mióta a kiscsajunk meg van azóta az első baba, ha szóba jön akkor Lillácska és nem Lilizzük egyáltalán, így nem is igazán kapcsoljuk Lujzát Liliként az első babához. Szóval én a helyetekben második névként adnám ha nagyon szeretnétek, Dóraként vagy valami nagyon hasonlóként, mint a Dorka vagy Dorina, esetleg Dorottya.
2015. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!