Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy sikerült megegyeznetek a...

Hogy sikerült megegyeznetek a névadásnál?

Figyelt kérdés

Tipikusan az a helyzet állt fel hogy a párom beleszeretett egy névbe (Zsigmond) ami nekem annyira nem tetszik, van olyan név ami nekem tetszik nagyon de neki is tetszik (Ákos) de látom rajta hogy nagyon a Zsiga felé hajlik. Ti engednétek és elfogadnátok, mondván hogy Zsigaként ugyanúgy fogjátok szeretni a fiatokat mint Ákosként vagy megpróbáltok valahogy megalkudni, közös nevezőre jutni?

Meg úgy általánosan hogyan választottatok nevet, és tényleg mit csináltatok ha eltért a véleményetek?

Köszönöm a válaszokat



2015. márc. 23. 22:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mennyire szereti a nevét a férjed és a fiad? A becézései nem furák? vagy csak azért tűnnek annak mert nem szoktam meg (egy Zsiga nincs a környékemen) ?

Tudom hogy csúfolni minden nevet lehet de nem szokták piszkálni a nevével?

2015. márc. 24. 06:59
 12/21 anonim ***** válasza:
Olyan nevet kell választanotok, ami mindkettőtöknek tetszik. Én nem engednék a helyedben, hiszen ez egy életreszóló döntés.
2015. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1. gyerek: A férjem leszavazta az én neveimet, nekem pedig az Ő általa felsoroltaktól állt fel a szőr a hátamon. Végül az utolsó pillanatban, 41 hetesen megegyeztünk egy olyan névben, ami egyikünk listáján sem volt fent.

2. gyerek: A férjem kedvenc lányneve nekem nem tetszik, a vezetéknevünkkel nagyon kemény. Nekem kamaszkorom óta van egy kedvenc lánynevem, ami eleinte a férjemnek is tetszett, de a külső behatások miatt végül mégsem akarta ezt a kislányunknak. Végül meggyőztem, hogy a szülőszobán úgyis engem kérdeznek meg. :)

3. gyerek: Nagy "harcok" voltak, végül 2 nevet kapott a kislány.

2015. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Férjem szereti a nevét, különben nem adta volna a gyereknek. Nem szokták csúfolni vele, amennyire én tudom, gyerekkorában sem csúfolták. Nekem nem fura, hogy Zsiga, hiszen már Zsigának ismertem meg. Gazsinak csak szegény nagymamám hívta néha :) Kisfiunk 2 éves, még nem tudjuk, hogy fog-e neki tetszeni, de büszkén mondja magára, hogy Zsiguka vagyok.

Viszont továbbra is azt mondom, hogy ha Neked nem tetszik, akkor válasszatok másik nevet. Nálunk férjem a Bendegúzba volt beleszerelmesedve, de nekem az nem tetszett, így nem adtuk.

Nem tudom, mennyi időtök van még, de ha elakadtatok a névválasztásban, esetleg érdemes kicsit pihentetni a dolgot, közben változhat bármelyikőtök véleménye, vagy találhattok egy harmadik nevet.

2015. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam is Zsigmond lesz, Becézve pedig Zsigi. A Zsiga nekem se tetszik mint becézés. Szerintem nagyon szép név, de csak olyat adjatok ami mindkettőtöknek tetszik.
2015. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én a két keresztnév választást(ha nem szándékosan azért választják mert kettőt akarnak mindenképp), amolyan megfutamodásnak érzem, vagy azt sugallja nekem, hogy a szülők képtelenek megegyezni és kompromisszumot kötni, ami pedig elég fontos egy párkapcsolatban és szülőként is.


A Zsigmond név még így egyben nem lenne olyan rossz, de valóban a becézések elég bugyuták szerintem is.


Azt írtad neked nem tetszik, ezért szerintem ez ne legyen a gyerek neve. Ne mondj le arról, hogy neked is megfeleljen a név. Vedd figyelembe az apuka ízlését is természetesen, de közös választás legyen mindenképp.


Próbáljatok olyat keresni, ami mindkettőtöknek elfogadható, jól becézhető, felnőttként és gyerekként is viselhető és persze a gyerekkel sem kiszúrás.

2015. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

most tűnt fel hogy az anyának hisztek..

Remélem ez a 15 hét alatt átszeret egy másikba, mert nem arról van szó hogy nem adna mást ne lehetne megbeszélni csak arról hogy érthetetlen de ez a kedvence, és valahol egy megalkuvás lenne neki is ha nem ez lesz a neve

2015. márc. 24. 15:12
 18/21 anonim ***** válasza:
Az elso ket lanyunknal en dontottem mert volt "szerelemnev" ferjemnek nem volt otlete es nem volt ellenvetese a nevek irant. 3. Lanyunknal az en egyik valasztott nevem nem jo a vezeteknevvel annyira a masik pedig ami nagyon tetszik nem jo az orszag nyelvehez ahol elunk (olyat valasztunk amit otthon is es itt is hasznalnak) igy a ferjemet bedobtam a melyvizbe es eleteben eloszor nekiult nevet keresni. Nekem nem nagyon tetszik a valasztasa, tulkomoly hangzasu a 2 nagy neve mellett de megszokom 😊 a becezese pedig kulon jolillik a 2 nagy nevehez.
2015. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16-os vagyok. Bocsánat tényleg valamiért azt feltételeztem, hogy a kérdező az anya.

De most hogy kiderült, hogy mégsem, a válaszom még mindig ugyanaz. Közös gyerek, közös megegyezésű névvel, ami nem az egyik fél lemondásával jár.

2015. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jaaj, ne hagyd a Zsigát, szörnyű! Nem is értem, hogy lehet így elnevezni egy gyereket. Annál még a Dezső meg a Jenő is jobb, komolyan...

Amúgy, tinikoromban jártam egy Zsigával, persze, tudom, hogy éretlen voltam, meg minden, de emiatt szakítottam vele, egyszerűen utáltam, ha be kellett mutatnom, kinevettek a barátaim, még a családom is ezzel szivatott, hogy na hogy van Hopptezsiga? Jajj...Teljesen kiábrándított. Amúgy ő is utálta a nevét, próbálta magát Mondinak becéztetni, de csak Zsigának hívta mindenki... Nagy kicseszés, szegény csávóval, már 30 körül van, még mindig egyedül, nem kizárt, hogy emiatt (nem konkrétan a neve miatt, hanem a neve miatti önbizalomhiány és félénkség miatt)

2015. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!