Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy sikerült megegyeznetek a...

Hogy sikerült megegyeznetek a névadásnál?

Figyelt kérdés

Tipikusan az a helyzet állt fel hogy a párom beleszeretett egy névbe (Zsigmond) ami nekem annyira nem tetszik, van olyan név ami nekem tetszik nagyon de neki is tetszik (Ákos) de látom rajta hogy nagyon a Zsiga felé hajlik. Ti engednétek és elfogadnátok, mondván hogy Zsigaként ugyanúgy fogjátok szeretni a fiatokat mint Ákosként vagy megpróbáltok valahogy megalkudni, közös nevezőre jutni?

Meg úgy általánosan hogyan választottatok nevet, és tényleg mit csináltatok ha eltért a véleményetek?

Köszönöm a válaszokat



2015. márc. 23. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Valasszatok egy harmadikat, ami mind a kettotoknek tetszik. Szeretni biztos h fogod, mert nem a nevetol fugg, de ha igen akkor gond van.
2015. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Mi is nagyon nehezen tudtunk megegyezni, ezért két nevet kaptak a gyerekek.

Egyet ő egyet én választott.

2015. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
választottam *
2015. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hű a két keresztnévtől mindketten irtózunk, és már fejből tudjuk az utónévkönyvet de nem volt olyan amibe ennyire belezúgott volna (bár van más ami tetszik neki is de nem ennyire) nekem több is tetszik, de a Zsiga valahogy nem, mindig a Zsiguli és a Gazsi jut eszembe róla. Ő is szokott nevetni a becézéseken de ezektől függetlenül ugyanúgy imádja ezt a nevet.
2015. márc. 23. 22:10
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám azt a nevet, amelyik vmelyikünknek nem annyira tetszik. Akkor inkább olyat adnék, ami egyikünknek sem éppen a kedvence, de tetszik. Szóval inkább az Ákos. Ha a párod szeretné, "Zsigá-zhatja", de megoldás lehet a 2 név is - első legyen az Ákos. Sztem az fontos,h mindkét szülő úgy érezze,h jól döntött a kicsi nevét illetően, és jó érzések töltik el a név hallatán.

Nekem amúgy elég sok név tetszett, a férjemnek mindre volt vmi kifogása. Szóval megnéztük szépen sorban a fiúneveket. A férjem két névre mondta,h jó, szerencsére az egyik nekem is tetszett (csak korábban nem jutott eszembe, mikor soroltam neki a neveket).

2015. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

ismerősnél meg az anya választása nem tetszik a férjnek, de még az egész család is próbálja lebeszélni (meg is értem, amolyan Brájen-es..)de anyuka magasról letoj mindenkit,a párját is, az lesz a neve és kész...


a fenti esetben én csak annyiban lennék határozott, hogy Zsiga biztos nem és kész.

2015. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

Pedig a két keresztnév nagyon jó megoldás. Már csak azért is, mert később a gyerek is választhat, hogy melyiket használja. Egyébként ha két keresztneved van, nem jelenti, hogy egyszerre használod őket. Papíron mindkettő megvan, de használni a mindennapokban csak az egyiket szoktuk. A ti esetetekben idővel eldőlhetne így, hogy melyik a nyerő.


Mi, amúgy úgy csináltuk, hogy mindenki felírt 10-10 nevet aztán kerestük a metszés pontot. Nem volt olyan, hogy egy név mellett leragadtunk, aztán azon kívül semmi.


Amúgy itt neked adok igazat, de ezt közösen kell lejátszanotok.

2015. márc. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is eltért a véleményünk, aztán egyszer csak rábukkantunk egy újra és mindkettőnknek megtetszett. Ne az utónévkönyvet nézzétek, hanem az mta listát, abban többminden van, a mi nevünk sincs benne egy utónévkönyvben sem.
2015. márc. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A lányoknál közösen keresgéltük a neveket, kiválasztottunk néhányat, ami mindkettőnknek tetszett, és aztán a néhány név idővel leszűkült egy névre, mert tudtuk, hogy az a gyerekünk neve. A fiúnknál ez nem ment, mert ami férjemnek tetszett az nekem nem, ami meg nekem tetszett, az neki nem. Úgyhogy végül azt mondtuk, ha a szülésig nem találjunk jobbat, akkor kapja az apja nevét (Zsigmond), mert azzal egyikünknek sincs baja. Végül a fiunk Zsigmond lett.

Egyébként én nem adnék olyat, ami bármelyikünknek nem tetszik.

2015. márc. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék nem toj le csak ez a név az ami neki a legesleginkább tetszik, ha kijelentem hogy márpedig nem akkor nyilván megegyezünk egy másik névvel, csak mint írtam látom hogy mennyire odáig van ezért a névért ezért gondolkodok hogy hagyjam e nem e, hiszen Zsigaként is szeretni fogom csak nem tudom ha mást adunk akkor mennyire marad benne hogy nem az lett amin annyit becézgette már meg amit annyira megszeretett.

Mi is úgy kezdtük hogy sorra vettük a neveket, kiírtuk ami egyikünknek másikunknak vagy mindkettőnknek tetszett és elkezdtük szűkíteni a listát.

A két keresztnév.. nem tudom fölöslegesnek is látszik, plusz a Zsiga a vezetéknévvel együtt 13 karakter tehát kicsit hosszúnak érzem ha mellé még rakunk valamit

2015. márc. 24. 06:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!