Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Indított valaki orosz állampol...

Indított valaki orosz állampolgár ellen gyerektartási pert?

Figyelt kérdés
Nincs bejelentett lakcíme, munkához elég valami igazolás lakhatásról...de a rendszerben nincs nyoma...járt végig valaki ilyen utat?
2015. márc. 24. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hol tartasz ezen az úton? Voltál már bent a bíróságon ügyfélfogadási napon? Mert ott ingyenesen megkapod a felvilágosítást arról, hogy hova, merre kell menned. Ha nincs címe, se munkája az illetőnek akkor nem lesz könnyű dolgod.
2015. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
időt akartam nyerni azzal, hogy nem a bírósággal kerestetem ki a címét ezért elmentem a lakcím nyilvántartóba...ott mondták, hogy nincs hivatalos lakcíme..pedig már vagy 20 éve itt él....
2015. márc. 26. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt hittem, hogy külföldön él. Ha itt él, akkor egyszerű, nem kell bejelentett címnek lenni, elég ha meg tudod jelölni azt a címet, ahol lakik. A bíróság amúgy nem keresi ki a címet, azt neked kell megjelölnöd. Szépen bemész az illetékes bírósághoz az ingyenes ügyfélfogadási napon és ott jegyzőkönyvbe mondod a keresetet, megjelölöd az általad ismert tartózkodási helyet, megmondod, hogy mennyi gyerektartást kérsz, illetve ha van bejelentett munkahelye, akkor már helyből kérjél közvetlen bírósági letiltást is, mert akkor úgy fogják megállapítani és a fizetéséből a munkahelye köteles levonni és neked átutalni. A kereset megindításához szükséges a gyerek eredeti születési anyakönyvi kivonata, ha házasok vagytok és válni is akarsz, akkor a házassági anyakönyvi kivonat is.
2015. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi:)

nem tudom hol lakik:(

és szuper titkosan kezeli, hogy hol dolgozik

12 éves a gyerek, nem friss szétköltözés

2015. márc. 27. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:

akkor lehet a rendőrséggel is kezdeni megmutatsz mindent róla amit tudsz.(faceprofil, fényépek, bármi)

de valahogy a bírósággal párhuzaban, mert ha nyilvánosan keresik, lehet le is lép onnan gyorsan ahol van

2015. márc. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A rendőrség ezzel csak akkor foglalkozna, ha lenne egy gyermektartásdíjat megállapító határozat, s ennek ő nem tenne eleget. Akkor lehetne feljelentést tenni tartás elmulasztásának vétsége miatt, de tulajdonképpen sok értelme nincs, mert a büntető eljárásban nem fogják kötelezni arra, hogy fizessen Neked gyerektartást, ott csak a bűncselekmény miatt kapja meg a büntetését. A járható út a polgári per, mert ha jól értem, akkor ez jogilag nincs szabályozva, tehát nincs köztetek megállapodás a gyerektartásdíj kérdésében, illetve a szülői felügyeleti jog kérdésében sem. Szétköltöztetek, ő meg nem fizet gondolom. Ha a bíróság megállapítja a gyerektartásdíjat, akkor viszont már lehet továbblépni, ha nem fizet akkor végrehajtási lap kiállítását kell kérni, s onnantól már a végrehajtónál lesz az ügy, na ő viszont keresni fogja, ha van bejelentett munkahelye, címe akkor biztos, hogy megtalálja. Ha nem tud semmit végrehajtani, akkor lehet menni a gyámhivatalhoz és a gyerektartásdíj állam által megelőlegezését kérni, amit kétszer három évre lehet. Viszont ahhoz, hogy a bíróságon polgári pert indíts, mindenképpen meg kell adnod a címét, mert különben fel sem veszik a keresetet, ha meg magad adod be cím nélkül, akkor hiánypótlásra hívnak fel, s ha nem tudod megadni a címet, akkor érdemi vizsgálat nélkül el is utasítják.
2015. márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6os ez az, hogy hivatalos címe nincs, nyilvántartóban azt mondta a nő, hogy valószínűleg amikor hosszabbítja az itt tartózkodást, akkor csak igazolást visz valakitől, hogy nála lakhat...rendőrséghez eleve nem fordulnék, marad az idegen rendészet de azzal is csak tönkre tenni tudom és nem ez a cél...
2015. márc. 28. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!