Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik NEM oltattak bárányhimlő...

Akik NEM oltattak bárányhimlő ellen, leírnák az érveiket, hogy miért nem?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem tudok dönteni.

2015. febr. 28. 12:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
ismerősék csak az emlékeztetőt nem adatták be, mert az első oltóanyagtól nagyon beteg lett a gyerek, de kegyetlenül és orvosi javaslatra kihagyták az emlékeztetőt
2015. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%
Mert egy kalap sz.r az oltás, mégcsak teljes védettséget sem biztosít, hanem talán enyhíti a tüneteket. Kb olyan, mintha egy rothad almát kapnál a picon "friss és jó" gyümölcs címén.
2015. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Eleinte nem tartottam fontosnak, elvére mi is átestünk rajta gond nélkül. Azután közösségbe került a legidősebb lányom, és elkezdtem utánaolvasgatni. Egészen aggasztó cikkeket találtam. Beszéltem a gyerekorvosunkkal. Ő a szövődmények miatt legalább az első részoltás beadatását javasolta. Ettől még elkapja, de enyhébb lefolyású lesz a betegség. Azt gondoltam, hogy mivel másfél éves kortól adható, megvárom, amíg a legkisebb lányom is betölti, és mindhármat beoltatom. Nem kellett volna várni. A kicsi egy éves volt, amikor a nagy hazahozta az oviból. A középső majdnem, a legkisebb kórházba is került. A háziorvosunk azt mondta nem látott még ilyen csúnya esetet, mint a középső lányomé.

Azóta én mindenkit az oltásra buzdítok. Lehet, hogy enyhe lenne a betegség lefolyása, de nem tudhatod. A mostani eszemmel nem kockáztatnék!

2015. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
58%
Mert nincs "fölös" 60ezer forintom. Három picim van, 3x 2x kb10 ezer forint egy olyan oltásért, aminek a hatékonysága vitatott, és a hosszútávú hatásait nem is ismerjük... Neeem, köszönöm. A rotát is hasonló okból hagytuk ki. Meningitis ellenit beadattam mindegyiknek.
2015. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak különösebb érveim, csak valahogy EZT az oltást nem tartottam annyira fontosnak, és az volt a véleményem, hogy jobban védi majd, ha átesik a bárányhimlőn úgy, ahogy azt szokták a gyerekek, mintha beoltatom. Nem azt mondom, hogy ne oltasd be, csak nálunk ez egyszerűen nem került képbe. El is kapta a bárányhimlőt 3 évesen, egy hétig pöttyös volt, három napig volt minimális láza, aztán szépen meggyógyult, nem viselte meg a dolog.

De amúgy egyáltalán nem vagyok oltásellenes, nem meggyőződésből nem oltattam, csak ezt az oltást nem éreztem olyan égetően fontosnak.

2015. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

1. nem védi teljesen meg

2. mivel viszonylag új oltás nem tudni,hogy meddig hat.Ha mondjuk 15-20 évig a legrosszabb korban kaphatja el.Felnőttként sokkal veszélyesebb,a szövődmények miatt.

Nekem mindhárom gyerekem túl van már rajta,a legkisebb 9 hónaposan kapta el a középsőtől.

2015. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Én a rotát, meningitist beadattam nekik, a bárányhimlőt nem. Úgy gondoltam, ez egyrészt nem a nagyon veszélyes betegség kategória, se gyerekkoromban, se azóta nem volt emiatt ismerős gyerek kórházban, míg pl rota miatt többen is, másrészt az oltóanyag hatékonysága sem egyértelmű. (Nem ad 100%-os védettséget.)

A fiam 5, a lányom másfél éves volt, amikor elkapták. Minden gond nélkül estek át rajta, sima rázókeverékkel kezeltük. Nyár volt, némileg tudatosan fertőződtek meg. (Tudtuk, hogy az adott gyerekközösségben járvány van, de nem kerültük el őket emiatt.) Tényleg problémamentesen zajlott, nem csak nálunk, de a többi gyereknél is (2-től 6 éves korig), még bárányhimlős bulit is tartottunk együtt, amikor már jobban voltak. Nem tudhatjuk biztosan, hogy kinél okoz szövődményt, az igaz, de a rota szinte mindenkinél okoz, míg a bárányhimlő nem. Nálunk a gyerekorvos kifejezetten nem ajánlotta, míg a rotát, meningitist igen.

2015. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Kampányolhatok kicsit az oltás mellett?

Én azért adattam be a kisfiamnak az ovikezdés előtt 3 évesen, hogy védjem Őt is, és az akkor 4 hónapos húgát is.

2 év múlva született a 3. babánk, aki koraszülött lett. Hazaérkezvén a kórházból tudtam meg, hogy az oviban már 2 hete tombol a bárányhimlőjárvány. Kivenni már nem igazán volt értelme, mert ha nem hat az oltás akkor már mindegy, ha hat akkor meg úgysem kapja el, hozza haza.

Szerencsére megúsztuk, és ovikezdés előtt a középső gyerkőcöt is oltattam, illetve a kicsivel is így fogunk tenni.

Hogy nem tudják meddig véd? Sebaj, majd kamaszkorukra ezt is tudni fogja az orvostudomány és ha kell, akkor kapnak emlékeztető oltást.

2015. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%
Én ellene voltam sokáig. Aztán elég rossz dolgokat hallottam róla. Ez a himlő már nem az, amit 20-30 évvel ezelőtt lehetett elkapni. Nagyon durva szövődményei lehetnek! Ha egy mód van rá, akkor én nem teszem ki ennek a gyerekeimet. Valamint konzultáltam a gyerekorvosunkkal (igyekszik kerülni a gyógyszerírást), és ő is ajánlotta. Akinek meg havonta nincs "felesleges" 5-10.000ft-ja oltásra, az miből szokta megvenn a gyógysereket, ha lebetegszik a gyerek? Az oltást nem kell egyszerre kiváltani, elég 1-2 havonta 1-et. Neke 2 gyerekkem van, 40.000ft-ba kerül. A recept 3 hónapig érvényes, a 2 oltás között el kell tellnie 2 hónapnak. Nem egyszerre kell nagy összeget kiadni!
2015. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Mi még el sem jutottunk odáig, hogy ezen gondolkozzunk, a fiam 8 hósan elkapta és mire egyértelmű volt, hogy bárányhimlő, másnapra már száradt is befelé. Pénteken jött elő, szombat vasárnap a nagyiéknál voltunk (először azt hittem befülledt a bőre a harisnyától - másnap a kezén is megjelent) hétfőn látta orvos, akkor már gyakorlatilag elmúlt. Megerősítette a bárányhimlőt és ennyi.


(Előtte kb. egy héttel volt orrfolyása, de láza nem és akkor a fogzásra fogtuk.)


Nálunk ennyi volt abárányhimlő, apukám amúgy 40 évesen kapta el, ő 2 hétig feküdt és lázas volt nagyon. Mi gyerekként kaptuk el testvéremmel, én egy hétig vakaróztam, öcsém 5 napig, most a 8 hós babám meg 3 napig volt enyhén foltos. (Lehet, minél kisebb, annál könnyebben átvészeli?)

2015. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!