Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az örökbeadásról szeretnék...

Az örökbeadásról szeretnék beszélgetni?

Figyelt kérdés
Valószínű hogy terhes vagyok, de sajnos nem tarthatom meg. Van itt olyan, aki örökbeadta már a babáját? Az örökbefogadók támogatták anyagilag az örökbeadót? És ha a nyíiltat válassza valaki, mi a garancia arra, hogy tényleg tarthatja a kapcsolatot a gyermekkel?
2015. márc. 29. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz én még csak tervezem az örökbefogadást, de azt tudom, ha a szülőanya szeretné tartani vele a kapcsolatot megengedném. A támogatás alatt mit értesz? Szerintem nem sűrűn fordul elő, főleg hogy a legtöbb örökbefogadó az adoptálás előtt nem sokkal tudja meg hogy babát vagy gyereket kap.
2015. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy amint eldönti a terhes nő, hogy örökbeadja nyílt örökbeadással a babát, akkor választhat több szülőpár közül is. Na most nálam ez hamar el fog jönni, mert nincs már min gondolkodnom.
2015. márc. 29. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg én pl azért se támogatnám anyagilag mert mi van ha meggondolja magát és mégsem adja örökbe a babát. Vagy mire gondolsz? hogy fizetnek neki a gyerekért? ezt nem értem.
2015. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pl a vizsgálatokat és ilyen dolgokat. Mert legtöbben azért nem tudják megtartani a babát, mert nincs rá pénzük.
2015. márc. 29. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én örökbe fogadó vagyok, és nyílt örökbe fogadással lett babánk, a kismamát a 4. hónapban ismertem meg, onnantól együtt jártunk minden vizsgálatra, a kismama választott nálunk melyik orvoshoz szeretne járni, és igen én fizettem neki a vizsgálatokat és felkértük együtt az orvost is (bent voltam a vizsgálatokon is, volt függöny tehát nézni nem néztem :) ) terhesvitaminokat-vasat is megvettem neki, ami támogatást mi adtunk neki az annyi volt még, hogy amikor már el kellett mennie táppénzre, befizettem ebédre egy étterembe és néha bevásároltam neki élelmiszert, mert tudtam, hogy a táppénzből amit kap nem tud megélni, mivel albérletben lakott minimálbéres fizetéssel... kezébe KP-t egy ft sem adtam, ugyanis az gyerekkereskedelemnek számít és azért nagyon megüthettük volna mindketten a bokánkat de őszintén szólva ez eszembe sem jutott... ebédbefizetése szülés után 6 hétig szólt, tehát míg vissza nem tudott menni dolgozni... mi nem tartjuk a kapcsolatot, de a kismama sem kért ilyet, ennek ellenére pont a héten futottam vele össze, velem volt a kisfiam is, beszélgettünk, megnézte a kicsit :) tehát nem megyek el mellette az utcán... nem tiltom meg neki, hogy ilyen véletlenek folytán találkozzanak :) fényképet-levelet szívesen küldtem volna neki de nem kért, de megmondom őszintén állandó kapcsolattartásba semmiképpen se mentem volna bele... ő is biztos volt abban, hogy nem fog visszalépni, ennek ellenére én mondtam neki, hogy semmi gond nem lesz ha visszalép, nem azért segítek neki hogy mindenképp nekünk adja a babát, egyszerűen ha visszalép legalább ennyivel segíthettem egy rászorulónak... már az utolsó ónapban volt mikor egyáltalán elkezdtünk vásárolni, mert mindig kérdezte hogy mit vettünk már, én meg mondtam hogy semmit, mert még van ideje meggondolnia magát, de mondta hogy nyugodtan vásároljunk mert nem fogja :) nagyon kedves nő és életem végéig hálás leszek neki :) ha van kérdésed nagyon szívesen válaszolok neked mi hogy ment, mit kell neked csinálnod, hogy működik az egész :)
2015. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én várakozó vagyok (örökbefogadásra), én kifejezetten, nagyon örülnék, ha a gyermekem ismerhetné azt aki élettel ajándékozta meg, és a világra hozta. - Bár sok örökbefogadó nem ilyen "bátor", - de szerintem hosszú távon mind a gyereknek, mind az életadónak csak használ, ha nem szakadnak el teljesen egymástól.
2015. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Mi örökbefogadásra váró házaspár vagyunk, kérlek keress meg a lombik80@indamail.hu e-mail címen. Bemutatkoznánk, megismerkedhetnénk...

Köszönöm!

2015. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!