Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tolerálni a...

Hogyan lehet tolerálni a velünk élő nagyszülőt, amikor addig zörög, csoszog amíg tuti felkelti az alvó kicsit? Ha elvan egyedül tuti akkor akar vele beszélgetni.

Figyelt kérdés
Mivel stroke-os, az agya sem az igazi, bármit megbeszélünk mindent elfelejt, szóval a beszéljünk vele nem megoldás.
2014. febr. 28. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Talán a gyereket nem kellett volna arra szoktatni, hogy síri csendben aludjon. Az én fiam úgy alszik mint a bunda, közben szól a tv, a nővérei is hangoskodnak. A nagyszülő meg él, nem várhatod el h egész nap üljön és lessen maga elé. Tudod, van akinek nem adatik meg, hogy lássa az unokáit... lesz ez még így sem, de remélem nem várod...
2014. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát néha azon kapom magam, hogy várom... tudom,hogy nagyon csúnya kimondani, de ha nem mondom ki akkor is így van.
2014. febr. 28. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Ne várd :( Nagyon rossz ha nincsenek és hidd el hiányoznának :((

Nem bántásból írtam de én így gondolom. Egy kicsit nyiss feléjük. Te sem gondolhatod komolyan hogy direkt keltik fel a gyereket. A te szüleid vagy a férjedé egyébként?

2014. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ez a te feladatod lesz. a nagyszülő öreg, te magad is írod, h átesett egy stroke-on és mindent elfelejt, így az is, miben maradtatok. ez nem rosszindulat, egyszerűen öregség. neked kell elnézőbbnek lenni. hogy hogyan lehet tolerálni? gondolj arra, h te is megöregedsz egyszer.
2014. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, van már egy 2-3 (vagy több) éves gyereked és egy újszülött babád. Nem mondhatod mindig a nagynak, hogy maradjon síri csendben.

Esetleg foglald le addig a nagyit/papit valami csendes szöszöléssel. Vezesd be magatoknak a csendes pihenőt, üljetek le kávézni, vegyél neki fonalat, kössön, horgoljon, fejtsen rejtvényt stb.

Nem hiszem, hogy direkt csinálja.

A gyereknek is az a jó, ha megszokja a környezet zajait. Nem tudom, hol éltek, de a nagyvárosban mindig van alapzaj, vidéken pedig ott a sok kutyaugatás, pékes kocsi, tejes kocsi, fagyis kocsi csilingelése.

2014. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Először is: nem első gyerek- ergo- nem a síri csendről beszélek

másodszor nagyapát semmivel nem lehet lefoglalni- nyilván nem ide jönnék panaszkodni, ha nem fogytam volna ki az ötletekből. Csak krumplit hajlandó pucolni, és egy fajta újságot elolvas minden nap. és ennyi-se több-se kevesebb Nem érdekli semmi, menni nem bír(mármint sétálni)az ülős munkát meg sosem csinálta- nyilván nem most fogaj 79 évesen elkezdeni, de bármilyen ötletet szívesn veszek- hátha van olyan amit még nem próbáltam:)

2014. febr. 28. 12:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Ti laktok náluk vagy ők nálatok??? Nem mondom hogy dugjátok öregek otthonába de az is egy megoldás lehet.Ott legalább a korabeliekkel lehet és nem zavar senkit!!!Ne Kívánd a halálukat!!Gondolj bele ők mennyi mindent elviseltek értetek,érted!!Örülj hogy vannak és lágy hálás minden nap!!!!!
2014. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De azért a nyugdíját szívesen költitek mi. Remélem a gyereked is majd így beszél rólad 60 év múlva és várja a halálodat.
2014. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hű utolsó, nem vagy kispályás... mellesleg nem vagyunk a nyugdíjára rászorulva...
2014. márc. 1. 11:30
 10/11 A kérdező kommentje:
meg remélem lesz annyi méltóságom hogy nem teszem tönkre a gyerekem családi életét, inkább lelépek, ha meg nem akkor így jártam...
2014. márc. 1. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!