Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell reagálni, ha azért...

Mit kell reagálni, ha azért kapok megjegyzést, mert jó az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

A bölcsiben van két anyuka, aki rendszeresen ezen köszörüli a nyelvét.

Persze, nem kell lereagálni, de egy idő után akkor is idegesít.


2015. ápr. 2. 06:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Azt mondod hat igen,te szerencses vagy.Mindenkit bosszant,hogy gurcol,megse er el semmit,mas meg igen,mikor lehet semmivel nem er tobbet a gazdagabb ember.Ez van.

Sokan joba szuletnek,soknak a hatsoja ala teszik a jot,van aki jokor volt jo helyen,van aki szettette a labat,van aki gazdag palit/not fogott maganak es meg meg is tudta tartani,legalabb is gyerek van.Van aki pedig rengeteget tanult,es megse talalt munkat.Van aki okos,nem volt lehetosege anyagiak miatt tanulni,igy egy sima munkas ember.Es vannak a sima mazlistak is,akik rengeteget tanultak,talaltak jo munkat,egy pont ilyen tarsat is,es boldogok is.

2015. ápr. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Nos két lehetőség van. Az egyik az elengedni a füled mellett, ez a leg célravezetőbb - előbb utóbb abba hagyják és nem lesz vita. Vagy kozlod, hogy te x évig tanultál hogy piacképes diplomad legyen/orokoltel /megnyerted a lottó otost/jól keres a ferjed/életképes vagy, nem úgy, mint ők. Ebből mindenképp veszekedés lesz.
2015. ápr. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Konkretan miketmondanak?
2015. ápr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Én vagy írónikus lennék a helyedben, hátha kapcsolnak, ha nem, akkor meg talán besértődnek végleg, vagy már csak azért is adnám alájuk a lovat.

Pl: nekünk sem megy olyan jól, idén négsem tudunk elmenni a Sechelley szigetekre.

2015. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Azzal jössz ki a legjobban, ha egyáltalán nem szólsz semmit.
2015. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
sehogy, pláne, ha nem is neked mondják
2015. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

"Nézd kedves XY valóban jó körülmények között élünk, teszünk is érte. Nálad esetleg nem opció, hogy irigykedés és beszólogatás helyett inkább a saját házad táján igyekezz magasabb bevételre szert tenni?

Nekünk is kemény munkával és helyes értékrenddel működik, ezért leszek annyira elegáns most is, hogy nem mindősítem azt, hogy beleavatkozol mások életébe és konkrétan a pénztárcánkban turkálsz :)"


Én valami ilyesmit mondanék kedves arccal, mosolyogva.

2015. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem reagálnék rá. Az ilyeneknek tökmindegy, ha szól valamit, akár kedvesen, akár gúnyosan, utána az a bajuk. Nem kell észrevenni őket. :)

Én nem vagyok gazdag, de mindent megteszek, hogy ne legyenek anyagi gondjaink, és nincsenek is. Undorodom azoktól az emberektől, akik totális pénzügyi analfabéták, rosszul intézik az életüket, és a negatív dolgokba 100x annyi erőt fektetnek, minthogy egy kicsit is javítsanak az életkörülményeiken.

2015. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Én sem szólnék semmit. Nem fogom magam azért kellemetlenül érezni, mert valaki irigy. Az ő baja. Dolgozunk, nem lopjuk a pénzt, innentől nem érdekel, ki mit gondol.

Maximum azt tenném szóvá, ha valami negatív dolgot terjesztenének rólam, de ha csak szimplán megjegyzik, hogy milyen drága cipője van a gyerekemnek, nem érdekelne.

2015. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

A legutolsó szitu az volt,amikor mondtam a gondozónőnek,hogy ekkkor meg ekkor nem megy a fiam. Kérdezte,hogy miért, tán elutazunk? Direkt nem akartam mondani, de rákérdezett. A fiam vágta rá,hogy igen, megyünk szállodába. Kb. 3 hónapja voltunk. Erre hallom,hogy az egyik anyuka, megszólal,hogy "de jó,hogy másnak erre is van pénze, meg ideje".

Barátnőm fia is odajár, már őt is idegesíti a dolog. Tegnap direkt hangosan rákérdezett miközben vártuk a gyerekeket, hogy akkor a tesónak is megveszitek az új babakocsit. Terhes vagyok ugyanis. De nem akarunk új kocsit venni, csak ő már úgy volt vele,ha csácsogni akarnak valamin, akkor adjunk nekik sztorit.

2015. ápr. 2. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!