Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerekkel van valami,...

Ha a gyerekkel van valami, miért mindig az anyára tesznek megjegyzést? Az apa nem számít ugyanannyira?

Figyelt kérdés
Pl. pecsétes a gyerek polója, elfelejtették levágni a körmét, ilyen apróságok. Ez miért mindig csak az anya "felelőssége"?
2014. okt. 6. 20:58
1 2
 1/15 zabmester ***** válasza:
74%
Nagyon jó kérdés. Sokak fejében a mai napig az a kép él, hogy a gyerekek körüli minden teendő az anya reszortja, az apa csak "segít", de ha valami nem jól megy, azt az anyán lehet számon kérni. Elég gusztustalan hozzáállás.
2014. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Azert ikyen esetekben tenyleg az anya a hunyo. Ugyan mar! De ha a gyerek hisztis vagy idiotan viselkedik, akkor a hulye szuloket emlegetik. Szerintem nem kell ezt felvenni.
2014. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Ezeknél mondjuk inkább az anya a felelős,azért nem sok férfit ismerek aki azt nézi vajon nagyon hosszú-e a gyerek körme,vagy mennyire illenek össze a ruhák,van-e folt a ruháján. A férfiak általában nem nem foglalkoznak ezekkel.Ezek nem épp a neveléshez tartoznak, nevelési kérdésben persze,hogy az apa is számít nagyon is.
2014. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Elozo vagyok. Pontosan azt akartam irni en is, mint az utolso. Szerintem is nevelesi kerdesekben akar pozitiv akar negatov dologrol van szo, mindket szulonek tulajdonitjak a gyerek produkciojat. De a te peldaid inkabb az anya feladatai koze tartoznak.
2014. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 zabmester ***** válasza:
50%
De miért pont az anya felelőssége? Persze, ha pici gyerekről van szó, akivel az anyuka van otthon, akkor oké (bár este azért apa is csak ránéz a gyerekre, nem?), de 2-3 éves kor után már mindkét szülő kb. ugyanannyit látja a gyereket, akkor nem lenne logikus, ha mindkettőn ugyanannyira lenne számonkérhető a pecsétes póló vagy a túl hosszú köröm?
2014. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Tudjátok pont ez a kérdés fogalmazódott meg bennem is. 4 éves múlt a lányunk és ha hisztis, tutkeráj, hogy én bsztam el a nevelését. Annyira fel tud húzni az ilyen, hogy mindig minden az anyára van kenve. És az is idegesítő, mikor megszólnak akár egy kisebb gyereket is, hogy jajj, mert mantyos a pólója, vagy kócos a gyerek vagy lekváros maradt az arca, vagy folyik taknya nyála egybe. Ha nincs körülötte éppen az anyja, mért nem lehet arra gondolni, hogy azért néz ki így a gyerek mert az anyja nem látta, hogy így néz ki és nem azért, mert már fél napja így néz ki. Kedvem lenne ezeknek a megszólóknak is egyszer így elkapni a gyerekét, hogy nem makulátlan a kinézetük:D A legjobban azok szokták kritizálni az ilyesmit, akiknél esély nincs, hogy rajta kapod ilyesmin, mert már felnőttek a gyerekei. Mint ahogy anyósom szokta mondani a lányunkra, hogy "jajj, hát az én kisfiam soha nem hisztizett, biztos nem tőle örökölte" képen tudnám ilyenkor törölni. Na de ez már egy más téma kicsit:D
2014. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na igen. Bármi van a gyerekkel: anyuka. Dicséret: kedves szülők.

Nálunk már volt pár összezördülés néhány emberrel,mert az amúgy külföldi apuka semmit nem foglalkozott a gyerekekkel, velük magyarul beszélt. Én tanítottam őket az ő nyelvére, stb (hosszú történet), most többen mondják, de jó hogy a gyerekeket MEGTANÍTOTTA és így két nyelven beszélnek. Én meg mostanában már nem bárgyú mosollyal az arcomon befogom a számat és belülről fortyogok, hanem elég nyersen megmondom, hogy mi az igazság.

2014. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

a férfiaknak a nagy krumpliujjukkal érdekes lenne babakörmöt vágni, szerintem a finommechanikai mozgás is távol áll tőlük, foltozgatni sem foltozgattak eddig se zonikat..


a mosás meg..látott valaki már férfit folttisztítózni, áztatgatni?

2014. okt. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
En nem is azt mondom, hogy az apa vagja a kormet vagy mosson, de annyi nem varhato el, hogy ha ne adj isten az anyanak elkeruli a figyelmet,esetleg megjegyezze, hogy nem kene levagni a gyerek kormet? Erre szerintem o is kepes lenne. Es ugyanigy neki is felrohato lenne, hogy nem foglalkozik vele.
2014. okt. 7. 07:16
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Off:Körömvágás: A férjem sokkal szebben levágja a 7 hónapos fiam körmét, mint én. Ő szereti fürdetni, öltöztetni, pelenkázni is.

On: Azért az anyára teszik a megjegyzéseket, mert a sok elmaradott azt gondolja, hogy mindig az anya van a gyerekekkel.

2014. okt. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!