Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20-25 év közötti kismamák, ti...

20-25 év közötti kismamák, ti is kerültetek olyan helyzetbe, hogy megszóltak, megjegyzést tettek rátok, mert fiatalnak tartanak az anyasághoz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
22 évesen szültem, de soha nem kaptam ilyen megjegyzést. De ha kaptam volna, akkor sem érdekelt volna. Szerintem jobb ilyen korban gyereket vállalni, mint 35-40 évesen, de persze tiszteletben tartom Őket is. :) Te kaptál?
2012. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25 évesen született az első babám.Egyáltalán nem tartom korainak.Főiskolán diplomáztam,dolgoztam két évet,párommal 6,5 éve együtt vagyunk.Anyagiak rendben,mire várjak?!Nagyon szerettek itthon lenni a kislányommal,úgy érzem jókor szültem.Még szeretnék legalább kettőt,a harmadiknál már 30 fölött leszek.
2012. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy sok huszonévest nem tartanak elég felelősségteljesnek ehhez.Persze sok van aki igen is az,és fel tud tisztességesen szeretetben nevelni egy gyereket,de ma már olyan dolgok vannak a világban hogy sok ember nem hiszi ezt egy fiatal lányról.Drog,buli stb.Sajnos ilyenekkel van tele a hírek is.:(

Engem nem szóltak meg,de biztos rosszul esett volna.

2012. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 timike26 ***** válasza:
58%
28 èves vagyok,van egy 8 ès egy 5 èves fiam,ès egy 3 hos lànyom.... az elejèn furcsàn nèztek ràm de pont nem èrdekelt(amugy nekem csak azok a nok szoltak be akik 40 èvessen mèg gyerek nèlkul sètàlgattak...ugyhogy szèles mosolyal megkèrdeztem:irigykedunk irigykedunk..?...gondolhatod a pletyka terjedt,igy hamar leszàlltak rolam.. :))))
2012. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

24 évesek vagyunk a párommal. eddig még csak egy ember tett rosszindulatú megjegyzést, a párom koleganője. egyébként tőle nem is számítottunk másra tőle! rendszerint teszi a megjegyzéseit: "nem túl korai ez még nektek?" és társai. a napokban nagyon kiakasztott,szerencséje hogy nem voltam ott: páromék egy bútor és lakberendezési üzletben dolgoznak és van valami pár ezer forintos egyszeri kedvezményük. azt beszélgették,hogy mire költik. párom mondta,hogy talán nekem hoz valamit a konyhába (kezdő háztartásunk van). erre a koleganő letolta,hogy milyen apa lesz ő,hogy enm a gyerekére gondol,mert hogy vegye meg inkább a mittomén milyen fehér pihi-puhi plédet. és ő már látja h milyen szar szülők leszünk... bele akarta beszélni a páromba,hogy rossz apuka lesz,mert nem a gyereknek vásárol (jelzem 14 hetes vagyok)

nah hát ha összetalálkozok vele,vége van ennek a nőnek.

de tudom,hogy nem ő lesz az egyetlen, kitartóak vagyunk:)

2012. szept. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagyok, egy 2 éves és egy 6 hónapos kicsi anyukája. Nagyon durva megjegyzést még nem kaptam, de azért voltak már érdekes szituk. Például amikor a másodikat vártam, és először mentem terhesgondozásra, azt mondta a doki, hogy "Magának vár van egy gyereke? Hát hány éves maga???" 26 voltam, nem tinédzser...

Tegnap meg épp egyedül mentem a bolthoz, ott várt a férjem a két gyerekkel. A zebránál, még egyedül valamit szólt nekem egy néni, hogy "Nyugodtan átmehetsz, átengednek", vagy valami ilyesmit (amióta gyerekekkel közlekedem, nagyon óvatos vagyok a zebránál). Aztán a boltban, amikor már a gyerekekkel voltam, elnézést kért, hogy letegezett, nem is gondolta volta. :)

Egyébként furcsa, de a játszótéren én vagyok a legfiatalabb anyuka. Néha ugratnak a korom miatt, de ez nem rosszindulatú egyáltalán.

2012. szept. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Aki nem ismer, az kérdezte hogy hogy fogom eltartani. Mivel már 6 éve dolgoztam és max gyed-et kapok, nem gond :-)

Szerintem a legtöbben ezért "ellenzik", mert csak 1 fizetés van és/vagy a nagyszülők tartják le a gyereket.

2012. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát ez jó, én 27 évesen szültem és azt mondták na végre.
2012. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

26 voltam mikor terhes lettem a lányommal, betöltöttem a 27-et mire megszületett. Ekkoriban letagadhattam volna 10 évet, most is még 8at minimum (31 vagyok). Akkoriban zavart, főleg a terhességem alatt. Volt olyan hogy még pocakom nem nagyon volt, de már kényelmetlen volt a nadrág, bementem egy baba-mama-tini boltba venni egy terhesnadrágot. Mondtam hogy szeretnék egy rövidebb nadrágot magamnak, erre odahozott a nő egy p-csányi tini rövidnacit. Néztem bután, mondtam hogy terhesnadrág érdekelne, na onnan meg ő nézett, de nem bután, nagyon elítélő volt, ki is jöttem rögtön, többet nem mentem be abba a boltba.

Most már 3 gyerekem van, de ha a hárommal elmegyek a városba vásárolni, szinte minden alkalommal megkérdezik: "Mind a magáé/tiéd (mikor hogy)? Nem látszik meg!" Van hogy megkérdezik hány éves is vagyok? Múltkor egy pasitól visszakérdeztem, mégis mennyinek néz? 23-nak!!!! Mikor mondtam neki mennyi is vagyok igazán, ott szentségelt egy darabig, nem akarta elhinni, de azért a személyimet nem kérte el. :-)))

Már nem zavar a dolog.

2012. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!