Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvetéltem új munkahelyem...

Elvetéltem új munkahelyem van. Jár nekem táppénz és mennyi?

Figyelt kérdés
Dolgoztam 5 hónapot közalkalmazottként terhesség miatt két hónap ebből táppénz. Egy hónapja viszont elvetéltem és nem vettek vissza. Most új munkahelyem van egy hete 12 órázom kasszás vagyok egy nagy cégnél . Idővel ugye szeretnénk próbálkozni ismét a babával és mivel ez történt automatikusan veszélyeztetett terhes leszek. És csak számoljunk 6 hónapot amit dolgozok addig, akkor én elmehetek táppénzre végig a szülésig vagy csak hat hó amit ledolgoztam ugye?

2015. ápr. 6. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
A vetélés miatt nem leszel automatikusan veszélyeztetett
2015. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

De, veszélyeztetett lesz automatikusan, de ettől nem feltétlenül kell táppénzre menni, hacsak az éppen fennálló terhességben nincs valami konkrét ok, ami miatt kéne (túlzott görcsölés, barnázás, akármi).

Onnan tudom, hogy nekem is volt tavaly egy vetélésem (missed ab), ami miatt most automatikusan veszélyeztetett terhes vagyok, de mivel amúgy tök problémamentes a jelenlegi terhességem az elejétől fogva, nyugodtan dolgozhatok, fel sem merült, hogy menjek táppénzre.

Szóval kérdező, ha nincs gond, akkor elvileg nyugodtan dolgozhatsz majd akkor is, ha veszélyeztetett leszel.

2015. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

oké köszönöm, és arra jogosult leszek, ha indokolt, hogy levigyék az óra számot. mivel vidékről járók és így egy nap 15 óra utazással együtt.


Missed ab volt nekem is. Sok boldogságot a kis jövevényhez,remélem hasonlóan jól alakul majd nekem is :)

2015. ápr. 7. 07:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem lesz automatikusan veszélyeztetett. 6 terhesség ből 3 gyerekem született és mégsem voltam sosem veszélyeztetett terhes.


A 2., 3., 5. terhességem vetéléssel végződött

2015. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, én viszont veszélyeztetett vagyok automatice, és indoklásként az első terhességem szerepel. Most akkor? :) Gondolom ezek szerint ez is orvosfüggő, mert a jelenlegi terhességemmel semmi baj nem volt sosem, a nagykönyv szerint megy minden az elejétől (kopp-kopp-kopp).
2015. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36 hetes halvaszülés, valamint 38 évesen sem voltam veszélyeztetett terhes. Tehát orvosfüggő.
2015. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!