Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYES alatt esek teherbe...

Ha GYES alatt esek teherbe (van munkahelyem), akkor kötelesek kiadni az addig felgyülemlett szabadságot? És utána táppénz? Ilyenkor mi a menete?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok a kisfiammal,babát tervezünk.Ha sikerül,akkor elmehetek egyből táppénzre,vagy előbb ki kell,hogy adják a szabadságot?Egyáltalán ellehet menni táppénzre?Gondolom akkor a Gyest vissza kell mondani?
2012. márc. 15. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok, én úgy gondoltam, elmegyek táppénzre. Nem tudom, a felgyülemlett szabikkal járnék-e jobban vagy a táppénzzel, viszont én is kíváncsian várom a válaszokat.
2012. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben írásban tájékoztatod a munkáltatót, hogy szeretnél visszaállni a munkába, köteles kiadni a szabikat.


Érdemes lenne megbeszélni azonban vele, mert így jobb fej vagy - lévén a munkáltatódnak nem árt tudni arról, hogy ténylegesen nem állsz munkába.

Azt is megteheted, hogy a szabikat meghagyod a második baba utánra, és egyből táppénzre mégy.

Ha így teszel, akkor igen, a gyest vissza kell mondanod. Viszont ha szabira mégy, és 8 órás a szerződésed, akkor is vissza kell mondanod a gyest.

2012. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyagilag most jobban járnál, ha először kiveszed a szabikat, és utána mész táppénzre. Nekem a gazdaságis ezt ajánlotta.
2012. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tény, hogy anyagilag jobban járnál, ha kivennéd a szabikat, de ha pl. egy kis cégnél vagy, és jóban vagy a főnököddel, akkor azt is mérlegeld, hogy neki plusz teher, ha ki kell adja a szabidat úgy, hogy utána nem mégy vissza (hiszen a szabi alatt nem vagy tartósan távollévő, így aki a helyedre ment, azt vagy el kell küldje a szabid ideje alatt, vagy arra az időre dupla bért kell fizessen - neki és neked is) Persze ez nem a te gondod, de ha erre is figyelsz, akkor jó fej vagy:)


Plusz az sem mindegy, hogy jócskán lecsökkentették a gyed idejére járó szabit, így az sem mindegy, mennyi szabid gyűlik össze, mire ténylegesen vissza akarsz menni dolgozni.

2012. márc. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!