Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koszban élnek a gyerekek....

Koszban élnek a gyerekek. Kell ezt jelenteni valahol?

Figyelt kérdés

Egyik kolléganőmnél voltam babalátogatóban és leesett az állam. Rettenetes kosz van náluk. Nem rendetlenség hanem konkrétan mocsok.

Épp főzött, a két éves kislány a ragadó konyhapadlón ült, tapicskolt. A fürdőszoba egy fertő. A kád és a mosdókagyló koszos, a szappan nyálkás, szürke. A lakásban mindenütt por és kutyaszőr. A zoknim teljesen fekete lett. A mosógépből büdös, fekete víz jött.

Úgy gondolom nem élhet gyerek ilyen körülmények között, akkor sem ha amúgy nagyon szeretik őket. Nem igazságos velük szemben, főleg hogy rendes családok hiába várnak gyerekre. Tapasztalatból tudom hogy éveket kell várni örökbefogadható babára. Pedig van elég jobb sorsra érdemes gyerek. :(


2015. ápr. 7. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van. Ahol kisgyerek van, ott nem lehet mocsok. A rendetlenség még elfogadható lenne, de a ragadó kosz már más tészta! Szerintem ha legközelebb találkozol vagy beszélsz vele, mondd el neki, hogy ez így nem jó, akkor is ha megsértődik. De ne jelentsd sehol.
2015. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
nem rád tartozik ne avatkoz bele
2015. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Hat a gyamugynel biztos jelentheted, de sztem nem a te dolgod es nem is verik vagy ilyesmi. A kosztol nem lesz bajuk. Lasd ciganyok es sok sok mas magyar csalad. En ilyet nem jelentenek csak ha bantanak oket vagy enni nem kapnanak.
2015. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Céloztam rá, hogy ez gáz. Sőt felajánljottam hogy segítek kicsit takarítani mert két gyerek mellett lehet hogy kevés az ideje. De másik munkatársunk szerint gyerek előtt is ilyen körülmények közt éltek.

Na de azt válaszolta, hogy jó így nekik. Mert ők gyerekkorukban még a disznóólban is mászkáltak és nem lett semmi bajuk

2015. ápr. 7. 09:20
 5/10 A kérdező kommentje:

Enni természetesen kapnak. Ráadásul minőségi ételeket, mert egyébként nem szegény család, csak igénytelenek. A gyerekeket is szeretik, van velük foglalkozva.

Csak azért szerintem ez akkor is veszélyeztetés

2015. ápr. 7. 09:26
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom a védőnő már szólt volna. Egyszerűen nem a te dolgod. Ha azt látod, hogy a gyerek bilincsre van verve, vagy látványosan verik. Kék-zöld foltok vannak rajta, akkor oké, de ne haragudj, így nem. Még, ha gyomorforgató is a dolog, ez nem rád tartozik, max a védőnőre, akinek kötelessége babás családokhoz kimenni és majd Ő jelenti, ha van mit. Amúgy nem tudom mit szólnál, ha bemennél egy borsodi vagy szobolcsi cigánylakta faluba, ahol 15-en laknak egy viskóban. Na, ott szted milyen hiégénia lehet?
2015. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Jelentheted, de attól sajnos nem fog változni semmi, mert senki nem kötelezhető arra hogy takarítson. A védőnő esetleg javasolja, hogy takarítson-bár gondolom ezt már megtette, de nem történik semmi. Ez sajnos nem tartozik a gyerek veszélyeztetése kategóriába.

Ez van :(

2015. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
jól írták előttem ,ilyen esetben semmit se fognak tenni.olyan körülmények közé szülnek ,hogy megdöbbentő (sajnos kisebbségiek nagyrèszt).amúgy abban van valami ,hogy akik ilyen retekben élnek immunisak lesznek rá ,míg te lehet vérhast kapnál ,a gyerekek vígan nyalogatják a padlót:D
2015. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van...Szomszédaim majdnem ilyenek...6 gyerek, hetente váltanak egyszer ruhát...A körmeik fél centisek a gyerekeknek, tiszta retek a bőrük, így járnak iskolába...A védőnő a fülem hallatára tett rájuk megjegyzést, aztán elkapta anyukát, mégsem változott semmi.
2015. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de én gyerekkoromban a kertben tapicskoltam mindennap ugyanúgy a koszos, sáros földön, mint az a gyerek a házban a padlón, és semmi bajom nem lett tőle. Volt kutyánk, macskánk, egyszerre több is, állandóan velük játszottam, vagyis szinte mindig állatszőrös volt a ruhám, azt is túléltem. Jelentheted a gyámügynél, hogy koszban élnek a gyerekek, de ki fognak röhögni.
2015. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!